Sledujte toto: Baldurova brána 3Prvé demo hry zobrazené na PAX East

Veľmi očakávané: PAX East je v plnom prúde a napriek niekoľkým popredným spoločnostiam, ako sú Sony a CD Projekt Red, sa stále tešiť. Pre začiatočníkov Baldurova brána 3 dostal svoje prvé, zdĺhavé demo na hranie dnes, hrané naživo na pódiu vlastnou Laren Studios 'Swen Vincke.

Pretože demo bolo také dlhé (viac ako hodinu), bolo by pre nás ťažké pokryť tu každý malý detail. Budeme sa však snažiť, aby sme zahrnuli najdôležitejšie informácie a poskytli vám predstavu o tom, čo môžete od Baldurovej brány očakávať. 3 keď sa začne so službou Steam Early Acces za pár mesiacov.

Pred spustením časti demo na živé hranie vidíme Baldurovu bránu 3Úvodné filmové zobrazenie, ktoré zobrazuje vládcu Illithid (Mindflayer), ktorý umiestňuje "pulce" do očí niekoľkých ľudí. Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s tradíciou žalárov a drakov, sa reprodukuje Mindflayers. Tento pulec pomaly zožiera mozog svojho hostiteľa v priebehu času a nakoniec úplne predbehne svoje telo a premení ich na plnohodnotného Illithida.

Minulý rok sme dostali prvý pohľad na tento proces, keď Larian upustil prvý filmový trailer pre Baldurovu bránu. 3, Tentoraz sa naša (alebo Swenova) postava hráča nakazila jedným z týchto pulcov v príšernej scéne prvej osoby, po ktorej sa objavila obrazovka na vytvorenie postavy. V tomto rozhraní si môžete vybrať z jedného z piatich pôvodných znakov (s viac, ako príde neskôr), rovnako ako v prípade Divinity: Original Sin 2,

Každá z týchto postáv je ovládaná hlasom a majú svoje vlastné vopred nastavené príbehy. Keď si vyberiete jednu z nich, vaše možnosti dialógu budú ochutnané tak, aby vyhovovali ich osobnosti – napríklad, ak budete hrať ako upíri splodený Astarion, budete mať často príležitosť vzdať sa (alebo vzdať sa) svojho svedomitého nutkania na kŕmenie ,

Ak nechcete, nemusíte hrať vopred nastavenú postavu. Vlastní protagonisti sú plne podporovaní. V tomto ohľade Baldurova brána 3 je silne inšpirovaný piatym vydaním Dungeons & Dragons ', takže možnosti vašej triedy a rasy (rovnako ako ich jedinečné schopnosti) sú skopírované priamo zo zdrojového materiálu.

Zatiaľ sú k dispozícii preteky Tieflings, Drow, Humans, Trpaslíci, Elfovia, Half-Elfi, Half-Drow, Halflings a Githyanki. Možnosti triedy zahŕňajú Sprievodca, Klerik, Fighter, Ranger, Rogue a Warlock, ale ďalšie prídu neskôr. Neexistujú žiadne zarovnania, z ktorých si môžete vybrať, ale môžete sa rozhodnúť v hre, aby ste ovplyvnili, ako dobrý alebo zlý je váš charakter vnímaný.

Sledujte toto: Baldurova brána 3Prvé demo hry zobrazené na PAX East 1

Na rozdiel od božstva: Pôvodný hriech 2, je vaša trieda po výbere nastavená do kameňa. Schopnosti, ku ktorým máte prístup počas celej hry, budú týmto výberom výrazne ovplyvnené. Ak vyberiete Rogue, získate prístup k službe Sneak Attack, ale nebudete môcť napríklad prenášať kúzla sprievodcu (pokiaľ nevyberiete príslušnú podtriedu).

Po výbere vopred napísaného charakteru pôvodu pokračoval Swen, aby predviedol niektoré Baldurove brány 3skutočné hranie. Trochu nečakane je hra v ťahu založená na ťahu (Baldurova brána) 1 & 2 vybavený bojmi v pauze v reálnom čase), ale v reálnom čase počas bežného hrania hry (môžete voliteľne zapnúť režim ťahania, aby ste prepašovali minulých nepriateľov alebo interagovali s objektmi). Na povrchu sú animácie, pohyb a zameriavacie systémy takmer priamo skopírované z DOS2, ale existuje množstvo ovplyvnených D&D 5E: máte akcie, bonusové akcie, hracie automaty, kontroly presviedčania a hádzanie kockami.

Možno by ste si mysleli, že tento vplyv by bol obmedzujúcejší vzhľadom na to, aké voľné boli RPG systémy-agnostické hry Božstva, ale mali by ste sa mýliť. V skutočnosti sú vaše možnosti značne rozšírené – ako v prípade D&D, môžete hádzať predmety a nepriateľov, búrať ľudí, používať akcie skryť alebo skákať a oveľa viac. Existujú tiež útoky, ktoré vyvolávajú príležitosť a smrť; pojmy D&D veriaci budú nepochybne uznávať. Zdá sa, že všetky tieto mechanizmy robia boj strategickejším ako kedykoľvek predtým.

Sledujte toto: Baldurova brána 3Prvé demo hry zobrazené na PAX East 2

Ďalšou zaujímavou vlastnosťou Baldurovej brány 3 je jeho jedinečná dialógová kamera podobná biowaru. Namiesto toho, aby ste sledovali, ako vaše postavy zostanú počas dialógu stuhnuté, ako ste to urobili pri hrách Božstva, Baldurova brána 3 pritiahne fotoaparát bližšie a umožní NPC predviesť celý rozsah pohybu. Môžu interagovať so svojím prostredím v polovici dialógu a zobrazovať zložité animácie tváre (vrátane úplnej synchronizácie pier).

Je to celkom zmena oproti tomu, čo Larian vytvoril v minulosti, ale hra robí dynamickejšiu a pohlcujúcejšiu. To je obzvlášť pôsobivé z dôvodu veľkého množstva dostupných dialógových možností – počas akejkoľvek konverzácie má hráč medzi štyrmi a šiestimi možnosťami. Ako sme už povedali, niektoré sú ovplyvnené vašou pôvodnou postavou (ak ste si ju vybrali), existuje však aj niekoľko „všeobecných“ a triednych možností.

Sledujte toto: Baldurova brána 3Prvé demo hry zobrazené na PAX East 3

Bohužiaľ, keďže sa toto demo hrálo naživo, vyskytli sa škytavky. Swen jasne vie, ako hrať hru, ale v pravom D&D móde niekedy kocky nevyvíjali v jeho prospech.

Vo svojom prvom bojovom stretnutí (proti niekoľkým štvornohým stvoreniam s mozgom na telá) zomrel Swen a jeho spoločník NPC veľmi rýchlo po tom, čo jeho postava odhodila viac úderov luku. Tento gaffe prinútil Swena, aby úplne reštartoval demo, pretože systém hry bol prerušený. Dobrá správa je, že druhýkrát sa situácia zlepšila. Swen sa priblížil pomalšie a metodicky a rozhodol sa strieľať šípy v ohni a strieľať na blízku výbušnú bedňu, aby spôsobil značné škody.

Je smutné, že okrem niektorých zlých hádzaní kockami a systému na záchranu bugov malo demo nejaké ďalšie problémy. Napríklad, Swen bol nútený ukončiť veci trochu skoro potom, čo sa hra uzamkla do podivného, ​​nervózneho ťahového režimu, ktorému sa nedalo uniknúť.

V inom bode nepriateľ nepretržite liezol hore a dole po rovnakom rebríku namiesto toho, aby sa otočil k boju. Tieto problémy spomalili demonštráciu a zabránili Swenovi predviesť pár epických záverečných okamihov, na ktoré inak dúfal.

Odhliadnuc od chýb však musíme vidieť veľa prieskumu, riešenia problémov s puzzlemi, rabovanie a plíženie sa (tajnosť je založená na charakterových schopnostiach a temnote oblasti). Znova to nemôžeme pokryť všetko tu, ale môžete si to skontrolovať sami v časom označenej nahrávke uverejnenej spoločnosťou IGN hore.

Sledujte toto: Baldurova brána 3Prvé demo hry zobrazené na PAX East 4

Celkovo Baldurova brána 3 vyzerá ako fantastická hra. Je to úplne úžasné, s výrazne vylepšenou grafikou, osvetlením a animáciami (v porovnaní s Original Sin 2) a Larian sa jednoznačne snaží urobiť všetko pre to, aby zostal verný zdrojovému materiálu D&D. Samozrejme, došlo aj k určitým polarizačným návrhovým rozhodnutiam.

Niektorí dlhoroční fanúšikovia Baldur's Gate sa obávajú, že sa hra bude cítiť tiež podobné Larianovej minulosti: Božstvo: Pôvodný hriech 2-použitý ťahový bojový systém a rozhranie sú dva z väčších sporných bodov. Dúfame však, že niektoré z týchto obáv sa môžu upokojiť, pretože hra sa postupom času vyleští.