Sledujte akúkoľvek časť vesmíru natočenú v deň vašich narodenín

Webová stránka NASA vám umožňuje zadať ľubovoľný dátum, ktorý si vyberiete, a vrátiť obrázok nasnímaný Hubble Telescope v daný deň

24 hodín denne, 7 Dni v týždni, Hubbleov teleskop Sleduje niektoré z najkrajších a najkrajších kúskov vesmíru, a ak ste fanúšikom tohto typu obsahu, určite sa vám bude páčiť novinka pripravená NASA: teraz nájdete obrázok, ktorý ďalekohľad pozoroval pri vašich narodeninách!

Táto myšlienka je súčasťou osláv 30. výročia Hubble, Spustené NASA 24. apríla 1990. Na oslavu tohto dátumu vytvorila americká vesmírna agentúra webovú stránku, na ktorej môžete umiestniť ľubovoľný dátum (napríklad dnes alebo svoje narodeniny) a potom dostať výsledok niečoho, čo v ten deň zachytil ďalekohľad.

Na webových stránkach pripravených NASA nie je možné určiť rok (iba dátum a mesiac), takže vrátený obrázok bude najzaujímavejší k tomuto dátumu vytvorenému počas tridsiatich rokov, na ktorých bol Hubble na obežnej dráhe, vždy sprevádzaný krátkym textom vysvetľujúcim, čo Tento obrázok znamená.

Toto je fotografia, ktorú Hubble urobil 31. marca 1997 (Foto: NASA)

Napríklad, obrázok bol získaný v čase písania tohto príbehu (31. marca) ďalekohľadom v roku 1997, ktorý ukazuje dve galaxie interagujúce v súhvezdí Dorado, 350 miliónov svetelných rokov od Zeme.

Okrem toho sa tieto obrázky dajú ľahko zdieľať a podľa očakávania sú úspešné na sociálnych sieťach a dajú sa ľahko nájsť pomocou # Hubble30.

Význam Hubbleovho teleskopu

Od svojho spustenia 24. apríla 1990 hral ďalekohľad hlavnú úlohu v astronomických štúdiách vedcov a vedcov z celého sveta. Dôvodom je skutočnosť, že pri získavaní snímok zvonku Zeme Hubble nie je obeťou skreslenia spôsobeného atmosférou planéty na lúče svetla, ktoré ňou prechádzajú, čo umožňuje konzistentnejšie a presnejšie vykreslenie snímok, ktoré sa cez ne zhromažďujú. Z tých získaných pozemnými observatóriami.

Podľa údajov NASA slúžia údaje získané Hubbleom ako základ pre viac ako 16 000 vedeckých publikácií z najrôznejších regiónov a jedným z najdôležitejších objavov pomocou ďalekohľadu je schopnosť vypočítať rast galaxií, identifikovať svety mimo našej slnečnej sústavy a schopnosť monitorovať vplyv tmavej hmoty na Nebeské telá.

Oslavy tridsiateho výročia Hubbleovho života teda nie sú len oslavou troch desaťročí, pretože sme boli schopní dávať ďalekohľad na obežnú dráhu, ale sú to tri desaťročia, v ktorých sme boli konečne schopní študovať vesmír mimo bariér pozorovania našej planéty.

zdroj: NASA (1) (2)