Sledovali sme prvé živé vysielanie vo Veľkej Británii v trvaní 8 000, mesiace predtým, ako budete môcť

BT Sport dodal prvé živé vysielanie 8K vo Veľkej Británii, hry Arsenal UFEA Europa League proti Olympiacos na emirátovom štadióne v Londýne.

Aj keď je to prvá krajina, nebolo pre divákov skutočne k dispozícii pozerať sa doma. Namiesto toho bol TechRadar pozvaný, aby sledoval stream – a technológiu za ním – naživo na štadióne.

Spoločnosť 8K začne v nadchádzajúcich rokoch zasiahnuť domov a výrobcovia televízorov už majú na trhu k dispozícii celý rad (vysokorýchlostných) súprav 8 K, ktoré si dnes môžete kúpiť.

Posadili sme sa 90 minút a sledovali živé vysielanie 8 000 vedľa skutočnej veci, aby sme videli, ako sa porovnáva nová generácia sledovania televízie.

  • Najlepšie 8K TV: ultra ostré 8K displeje, ktoré sa dajú kúpiť v roku 2020
  • Pozrite sa na našu televíziu Samsung Q950R 8K QLED
  • FAQ 8K: najčastejšie otázky o odpovedi 8 kB

Zážitok zo sledovania 8 kB

Spoločnosť BT Sport sa spojila so spoločnosťou Samsung pri vysielaní a použila vlajkovú loď 8K druhej generácie – Samsung Q950R QLED 8K – na predstavenie prúdu s vysokým rozlíšením.

8K má štvornásobné rozlíšenie 4K (rozlíšenie, ktoré sa stále len pomaly dostáva do domovov), a Q950R QLED 8K sa môže pochváliť 33 miliónmi pixelov, podporou HDR10 + a špičkovým jasom 4, 000 nits.

Zatiaľ čo rozlíšenie 8 kB je hlavnou črtou, jas je ďalšou dôležitou špecifikáciou, ktorá by mala ďalej vylepšiť zážitok zo sledovania.

V porovnaní s tým je najvyššia sada 4K jasu spoločnosti Samsung 2, 000 nits as väčším potenciálom jasu v kombinácii s vyšším rozlíšením by sady 8K mali vyústiť do obrazu, ktorý je bližšie ako kedykoľvek predtým skutočnému životu.

Na 82-palcovom televízore Samsung 8K, na ktorom sme videli hru, bol vizuál skvelý. Detail bol veľmi pôsobivý, s hráčmi, loptou a ľuďmi v dave ostrými a jasnými.

BT Sport Ultimate je vyhradená sada kanálov pre vysielanie 4K a 8K

Pozeranie televízora zblízka (hovoríme 60 cm alebo viac od obrazovky) a výhody rozlíšenia 8 K sa stanú jasnými. Ste schopní vybrať ľudí z davu na opačnej strane ihriska, zistiť, aký druh šatky majú na sebe a ľahko vidieť svoje miesto ako samostatnú entitu od tej vedľa nej.

Keď sa posadíme späť od obrazovky v prirodzenejšej pozorovacej vzdialenosti, stále to vyzerá skvele, ale nebolo znateľne také lepšie, ako to, čo sme videli v podobnej vzdialenosti od 4K súprav – najmä pri pozorovaní širokého uhla kamery, ktorý ukazuje väčšinu ihriska.

Detaily hráčov a trénerov naznačujú, že sme sledovali niečo viac ako 4 K stream, ale diabol je skutočne v detailoch.

Potrebovali sme 4K stream v televízii vedľa neho, aby sme skutočne ukázali rozdiel v kvalite. Aj keď sme boli ohromení úrovňou detailov poskytovaných v 8K vysielaní naživo, so 4K sadou budete v poriadku ešte niekoľko rokov.

Kedy môžete sledovať 8K live šport?

Ale kto sa chce držať 4K, keď je k dispozícii 8 000? Pravdepodobne veľa z nás, pretože 8K je stále neuveriteľne drahá a v súčasnosti v televízoroch neexistuje žiadny živý 8K obsah. To sa však môže čoskoro zmeniť.

Po otázke, kedy si zákazníci spoločnosti BT Sport mohli začať užívať prúd 8 000 vo svojom vlastnom dome, Jamie Hindhaugh (COO v spoločnosti BT Sport) povedal: „veľmi skoro budete mať možnosť pozerať sa doma“ skôr, ako potvrdíte, že ju majú pripravenú na „budúca sezóna“ – odkazuje na futbalovú sezónu 2020/21.

To sa rozbieha v polovici augusta, takže by sme mohli byť len šesť mesiacov od toho, ako budeme mať doma k dispozícii prúd 8 kB, ale mohlo by sa to uskutočniť neskôr v sezóne – budeme musieť počkať na ďalšie informácie bližšie k času ,

Pravdepodobne však bude trvať niekoľko rokov, kým uvidíme, že konzistentné programovanie je dostupné v 8 kB vo Veľkej Británii. 4K sa stále pomaly rozširuje, zatiaľ čo niektoré programy – napríklad BBC Local News – sa stále nevysielajú v kvalite Full HD, natož 4k.

8K je budúcnosť živého športu, streamovacích služieb a videa vo všeobecnosti – a vyzerá skvele – ale stále sme ďaleko od toho, aby sme boli normou.

Toto je len začiatok, sľubuje spoločnosť BT, keď spoločnosť BT Sport rozširuje ďalšie funkcie svojich živých športových ponúk, vrátane VR 8K VR, ako aj možnosti prispôsobenia, ktoré vám umožnia vybrať si uhly kamery a prezeranie obrazovky na obrazovke pre rôzne uhly kamery na obrazovke súčasne.

  • 4K vs 8K: Stojí za to upgradovať na „plný“ UHD?