Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Slack pre Android sa používa na jasné ukladanie hesiel, mali by ste ich zmeniť


Ak používate aplikáciu Slack
pre Android zastavte všetko a okamžite zmeňte heslo! Chyba, ktorá sa vyskytla na konci decembra, mesiac umožňovala ukladanie identifikačných údajov používateľov do ich zariadení.

Spoločnosť poslala e-mail všetkým svojim používateľom, ale možno ste ho prehliadli. Uvádza, že chyba by však neviedla k neoprávnenému prístupu k účtom Slack ovplyvnených touto hlavnou bezpečnostnou chybou.

Slackovo právo na odpoveď:

“Piatok 5 februára sme upozornili používateľov na Android od Slacku že sme im resetovali heslá v reakcii na chybu, ktorá uložila prihlasovacie údaje vo forme čistého textu. Tento reset ovplyvnil iba malú podskupinu používateľov systému Android (menej ako 1%), ktorí zadali svoje heslo medzi 11. januárom 2021 a 20. januárom 2021. Používateľov prihlasujúcich sa cez poskytovateľa jednotného prihlásenia (SSO) to vôbec neovplyvnilo.

V súčasnosti nie sú potrebné žiadne ďalšie kroky pre pokročilých používateľov systému Android. Slack resetoval všetky známe heslá, inštruoval používateľov dotknutej verzie, aby inovovali na aktualizovanú verziu aplikácie pre Android, a upozornil týchto používateľov a ich primárnych vlastníkov pracovného priestoru na problém. Za akékoľvek narušenie sa úprimne ospravedlňujeme. »

Zmeňte svoje heslo Slack pre Android

Bolo to 21. decembra 2020, kedy Slack predstavil chybu vo svojej aplikácii pre Android a v neposlednom rade. Táto porucha skutočne umožnila aplikácii zaznamenávať identifikačné údaje svojich používateľov, najmä heslo, vo forme čistého textu.

A problém si všimol až 20. januára 2021 Slack. Na druhý deň sa to však napravilo. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je aktualizovať vašu aplikáciu Slack, aby ste mohli využívať výhody opravy uverejnenej online.

Spoločnosť však trvá na obnovení hesla. Upresňuje, že dôrazne sa odporúča zvoliť si komplexné a jedinečné heslo “a že ona je tiež” nevyhnutné na ochranu integrity vášho účtu “.

Stiahnite si Slack pre Android

zdroj: Android polícia