SkypeĎalší veľký redizajn bude „super moderný“ a veľmi hladký

Microsoft prezradil, čo plánuje do budúcnosti Skype, čím sa obmedzí aktualizované používateľské rozhranie a niektoré funkcie, ktoré sa pripravujú. Spoločnosť okrem iného hovorí o ďalšom veľkom Skype redizajn prinesie „super moderný“ vzhľad spolu s „maslovo hladkým“ výkonom.

Microsoft odhalil budúcnosť Skype zmeny v príspevku v pondelok s vysvetlením, že aktualizuje fázu volania softvéru tak, aby bol modernejší, ponúka nové rozloženia, schopnosť aplikovať témy a ďalšie zmeny, ktoré spoločnosť zatiaľ neuviedla. Aktualizácia tiež rieši všeobecne pomalú a neohrabanú reputáciu Skype má.

Podľa Microsoftu aktualizované Skype produkt ponúka viac ako a 2000-percentné zlepšenie výkonu v systéme Android a 30-percentný nárast v počítačoch. Vylepšený bol aj aspekt textových správ softvéru, vrátane elegantnejšieho ľavého panela, nového skupinového avatara a dokonca aj pridania prechodov k tlačidlám.

Keď sa vrátime späť k témam, spoločnosť Microsoft predstavila niekoľko možností tém, ktoré ponúkne s aktualizáciou Skype; primárne menia farebnú schému tak, aby sa správy a zvýraznené chaty zobrazovali vo vašich obľúbených jasných alebo pastelových odtieňoch. Pokiaľ ide o dizajn, Microsoft hovorí, že tiež prerába lobby „Meet Now“, aby ju vylepšil vizuálne a uľahčil jej používanie.

Pripojiť odkazy zobrazia ukážky a Skype bude v budúcnosti podporovať všetky prehliadače vrátane Safari a Opera. Mobilní používatelia medzitým získajú prístup k Office Lens a novej funkcii s názvom TwinCam. Vďaka tejto poslednej funkcii môžu používatelia pridať k hovoru druhú kameru prostredníctvom svojho mobilného zariadenia. To by sa dalo použiť napríklad na predvádzanie umeleckého diela alebo predvádzanie projektu, zatiaľ čo zostanete na webovej kamere vášho počítača.

Zatiaľ čo niektoré z týchto zmien možno pozorovať už teraz v Skype, ďalšie budú uvedené na trh s budúcimi aktualizáciami.