Skype v systéme iOS umožňuje aj rozmazanie pozadia pri videohovoroch

V snahe prispieť k vhodnejšiemu videohovoru implementovala spoločnosť Microsoft funkciu rozmazania pozadia Skype pre iOS.

Je to funkcia, ktorá je už integrovaná do väčšiny videokonferenčných platforiem a je mimoriadne užitočná v prípadoch, keď sú používatelia napríklad zmätení.

Skype    v systéme iOS umožňuje aj rozmazanie pozadia pri videohovoroch 1

Stretnutia väčšiny ľudí, menovite zamestnancov a manažérov spoločností, sa konali najmä prostredníctvom online platforiem. Táto nová dynamika viedla k adaptácii, v niektorých prípadoch hlbšej, a tieto spoločné priestory sa stali skutočnými kanceláriami.

Ako sa však možno už stalo s niektorými čitateľmi, niekedy sú naplánované schôdzky, ale nemôžeme priestor usporiadať. A hanbili sme sa, že sme ukázali neporiadok iným ľuďom, často neznámym.

Pri týchto príležitostiach však platformy videohovorov majú veľmi užitočnú funkciu, ktorá vám umožňuje rozostriť pozadie.

Skype v systéme iOS už umožňuje rozmazať pozadie pri videohovoroch

Spoločnosť Microsoft sa rozhodla implementovať jednu z najuznávanejších funkcií systému Windows 7 Skype nízky operačný systém dáva Apple, Platforma videohovorov sa tak pripojila k viacerým ďalším službám a rozšírila funkčnosť, ktorá tiež rozostruje pozadie iOS.

Táto funkcia je preto identická s ostatnými, napríklad s tímami spoločnosti Microsoft.

Vďaka tejto aktualizácii môžu mať používatelia iPhone a iPad počas videokonferencie pokoj. Vďaka možnosti rozostrenia pozadia bude na obrázku jasne viditeľný iba používateľ.

Skype    v systéme iOS umožňuje aj rozmazanie pozadia pri videohovoroch 2

Táto funkcia využíva umelú inteligenciu na rozlíšenie medzi scenárom a používateľom a na určenie toho, čo by malo byť rozmazané.

Technický pojem je účinný bokeh a dokáže zistiť vlasy, ruky a ruky ľudí, aby sa predišlo rozmazaniu dôležitých aspektov používateľa, ktoré môžu dokonca počas videohovorov ohrozovať reč tela.

Aj keď nezakrýva alebo nespôsobuje, že je pozadie úplne nepostrehnuteľné, táto funkcia prechádza dlhšou cestou pri poskytovaní štruktúrovanejšieho vzhľadu videohovoru bez toho, aby pozadie zostalo úplne bez povšimnutia.

Túto funkciu sme vyskúšali už predtým a na obrázku nižšie vidíme rozdiel medzi možnosťou rozostrenia, ktorá nie je aktívna a aktívna.

Skype    v systéme iOS umožňuje aj rozmazanie pozadia pri videohovoroch 3

Možnosť rozostrenia pozadia je vypnutá a povolená Skype pre iOS.

Ak chcete používať túto funkciu, musíte mať najnovšiu verziu Skype pre iOS nainštalované v iPhone alebo iPad. Toto je verzia 8.62 a je k dispozícii na stiahnutie tu, prostredníctvom obchodu App Store.

Potom v nastaveniach videa povoľte možnosť rozostrenia vedľa možnosti mikrofónu. Je to ikona s predmetom a diagonálnymi pruhmi na pozadí.

Prečítajte si tiež: