Skvelé správy o systéme iOS 14, ktoré má Android už niekoľko rokov

Skvelá novinka Apple je na iOS 14 a to, čo ste si priniesli na iPhone. Existuje mnoho nových funkcií, ktoré spoločnosť uviedla na WWDC a ktoré úplne revolúciu v rozhraní operačného systému.

Jednoduchá analýza odhalí niečo také Apple na vašej udalosti sa neobjavil. Mnohé z nových funkcií, ktoré uviedol, sú v skutočnosti prvky, ktoré má Android už niekoľko rokov a používatelia ich bez problémov skúmajú.

iOS 14 Apple Google News pre Android

Apple má vo zvyku vytvárať dôležité správy pre nové verzie systému iOS. Sú navrhnuté tak, aby zlepšili použiteľnosť vášho operačného systému a vďaka tomu je ľahšie použiteľné. Je to často vidieť Apple očividne inšpirovaný konkurenciou.

Knižnica aplikácií je zásuvka aplikácií

Jedným z hlavných vylepšení v systéme iOS 14 je knižnica aplikácií. Táto oblasť sústreďuje nainštalované aplikácie, zoradené podľa oblasti a zvýrazňuje najpoužívanejšie používateľa. Týmto spôsobom sa vyhnú prechodu cez všetky obrazovky.

iOS 14 Apple Google News pre Android

Tí, ktorí používajú systém Android a niektorí správcovia okien, poznajú túto novú funkciu. Android už dlho umožňuje používanie a dokonca aj organizovanie s určitými parametrami. Preto sa vyžadujú aj objednávky.

PiP pracuje na systéme Android už dlho

Ďalším vylepšením, ktoré má iOS 14, je PiP. Vďaka tejto novinke je video v pohyblivom okne, zatiaľ čo iné aplikácie môžu byť použité. Táto funkcia je na zariadení iPad od roku 9, ale bola k dispozícii iba na tejto platforme.

iOS 14 Apple Google News pre Android

Ide o to, že Android už má túto novú funkciu k dispozícii pre Android 8 Oreo a ďalšie značky ho už používali na rovnaký účel. Dobré správy sa používajú už mnoho rokov.

Miniaplikácie na plochu

Widgety nie sú najnovším prírastkom do iOS, ale verziou 14 Apple urobil ďalší krok. Teraz ich možno zmeniť veľkosť a dokonca umiestniť na domovskú obrazovku, aby používateľom poskytli viac informácií.

Apple        Google News pre Android

To, čo má Google, túto novosť ľahko porazí. V systéme Android je to takmer prirodzené, pretože si pamätáte všetky priame informácie, ktoré chcete používateľovi poskytnúť. Kontroluje, ktoré a ako sa javia podľa očakávania.

Preložiť prekladá aplikáciu Google do pamäte

Na systéme iOS 14 Apple rozhodol sa staviť na aplikáciu Prekladateľ. Cieľom je zlepšiť interakciu používateľov s ľuďmi, ktorí hovoria inými jazykmi. Sú schopní prekladať slová a frázy súkromne a bez registrácie.

iOS 14 Apple Google News pre Android

Vďaka tomuto návrhu Apple vstupuje do oblasti, v ktorej spoločnosť Google dominuje už mnoho rokov a vykonáva mimoriadnu prácu. Odráža sa to vo vašich aplikáciách a vo vašich natívnych prekladateľských schopnostiach. Nebude to len aplikácia, ale služba, ktorá sa týka takmer každého.

Cyklotrasy na mapách

Mapy sú lepšie a majú pre používateľov omnoho viac informácií. Apple chce rozšíriť túto integráciu, a preto pripravuje možnosť prezentácie cyklistických trás a dokonca aj nabíjacích miest pre elektrické automobily.

iOS 14 Apple Google News pre Android

Tu vidíme, ktoré Mapy Google sú k dispozícii, hoci obmedzeným spôsobom. Táto služba Apple tieto zdroje už majú, aj keď nie na všetkých trhoch a krajinách.

Klipy na aplikáciu alebo okamžité aplikácie?

Nakoniec prídu klipy z aplikácie. Umožňujú prístup k funkciám bez toho, aby museli používať celú aplikáciu. Sú to menšie aplikácie, ktoré sústreďujú najzákladnejšie a najdôležitejšie funkcie.

Apple        Google News pre Android

Spoločnosť Google používa tento koncept už niekoľko rokov a má Insta Apps. Nemusíte ich inštalovať a poskytovať prístup k funkciám, ktoré používatelia očakávajú, priamo a rýchlo.

Toto sú len niektoré z nových funkcií Apple predstavený v iOS 14. V skutočnosti jeho najväčší konkurent, Android, ich udržal aktívny a používaný už niekoľko rokov. Existovali štúdie Google pre váš operačný systém a dnes sú súčasťou jeho štruktúry.