Skuto─Źne bezdr├┤tov├ę sl├║chadl├í NuForce BE Free6 znej├║ dobre a nerozbij├║ banku, ale probl├ęm je fit

V├Żber ÔÇ×skuto─Źne bezdr├┤tov├ŻchÔÇť sl├║chadiel je v dne┼ínej dobe skuto─Źne ├║┼żasn├Ż. Pre┼íli z bl├ízniv├ęho n├íkladn├ęho stavu k norm├ím a s├║ k dispoz├şcii prekvapivo lacn├ę modely. Ale aj 100 dol├írov, priestorov├ę mo┼żnosti ako Optoma NuForce BE Free6 st├íle aby dosiahli t├║to cenu, musia urobi┼ą ur─Źit├ę kompromisy. Z├şskate dobr├Ż zvuk, slu┼ín├║ v├Żdr┼ż bat├ęrie a nab├şjanie USB typu C, ale mal som v├í┼żne probl├ęmy, ke─Ć sa to hodilo, a neexistuje ┼żiadna aplik├ícia na aktualiz├ície ani in├ę funkcie.

Dizajn, hardv├ęr, ─Źo je v krabici

Optoma NuForce BE Free6 m├í dlh├ę meno, ale dizajn je podobn├Ż tomu, ─Źo ste predt├Żm videli. ÔÇ×Skuto─Źne bezdr├┤tov├ęÔÇť sl├║chadl├í maj├║ dve v┼íeobecn├ę formy: zariadenia v ┼ít├Żle AirPods s dlh├Żm k├Żvav├Żm ÔÇ×dr┼żadlomÔÇť alebo nie─Źo ako vajce na plochej strane. Toto je druh├ę.

Ploch├ę tv├íre s├║ tie┼ż klikac├şmi tla─Źidlami pre ─żahk├ę ovl├ídanie. (Nie s├║ kapacitn├ę, ak nen├ívid├şte tento druh vec├ş.) Zahrnut├ę ovl├ídacie prvky s├║ rovnak├ę pre ─żav├Ż aj prav├Ż n├íu┼ínice a vyn├ísobia sa jedin├Żm tla─Źidlom:

Jedno stla─Źenie pre prehr├ívanie / pozastavenie Dvojit├ę stla─Źenie pre posun dopredu Pre trojn├ísobn├ę stla─Źenie sa vr├íti stopa Podr┼żte asistenta na dve sekundy

Jedinou pozoruhodnou opomenut├şm je objem, ktor├Ż je pr├şli┼í zl├Ż.

Nie som typ osoby, ktor├í m├í probl├ęmy so sl├║chadlami, ale v pr├şpade BE Free6 to tak nebolo. Bez oh─żadu na to, ─Źo som urobil, bez oh─żadu na to, ak├ę ve─żk├ę tipy som pou┼żil, nemohol som dosta┼ą tie spr├ívne chr├íni─Źe sluchu, aby sa dali d├┤sledne po dlh├║ dobu, a obaja by sa mohli tr├ęnova┼ą celkom ─żahko. Tvar tejto konkr├ętnej sady u┼í├ş bol nejak├Żm sp├┤sobom v z├ísade nezlu─Źite─żn├Ż s mojimi u┼íami. Pe─Źa┼ą na pravej strane by sa zlomila, k├Żm by bola v eliptickom trena┼ż├ęri viac ako tridsa┼ą sek├║nd v telocvi─Źni, alebo aj keby som pr├íve loga s├ím by sa nevr├ítil do svojej poz├şcie.

Neviem, ─Źi to bola ve─żkos┼ą, hmotnos┼ą, tvar alebo d─║┼żka klapiek, ktor├ę najviac prispeli k mojej ot├ízke a v┼íeobecne neist├Ż pocit, ktor├Ż z toho vyplynul. Ak sa v telocvi─Źni pr├şli┼í neproto─Ź├şm a pr├şli┼í sa neodraz├şm, m├┤┼żu zosta┼ą s nieko─żk├Żmi ├║dermi, aby ich tla─Źili sp├Ą┼ą na svoje miesto, ale v├Ą─Ź┼íinu ─Źasu som tr├ívil takmer neust├ílymi ├║pravami, aby som udr┼żal pe─Źa┼ą – alebo len zabr├íni┼ą tomu, aby vypadli. Aj s t├Żmto opatren├şm sa ─Źasto ┼ípinali alebo lietali nad ┼ípinavou gumovou podlahou. Ak mali dizajn v ┼ít├Żle ÔÇ×u┼ín├ęho kr├şdlaÔÇť, ktor├Ż sa trochu gumov├Żm prstom zaist├ş k in├Żm ├║lomkom v uchu (ako napr├şklad u┼ín├ę chr├íni─Źe Jaybird), mohli zosta┼ą lep┼íie na svojom mieste.

Tvary u┼í├ş sa l├ş┼íia, niekto in├Ż nemus├ş ma┼ą v├┤bec ┼żiadne probl├ęmy, ale c├ştim potrebu poznamena┼ą, ┼że som sa nikdy predt├Żm nestretol s t├Żmto probl├ęmom so sl├║chadlami a ove─ża lacnej┼íie skuto─Źne bezdr├┤tov├ę sl├║chadl├í so mnou zostali bez probl├ęmov.

Skuto─Źne bezdr├┤tov├ę sl├║chadl├í NuForce BE Free6 znej├║ dobre a nerozbij├║ banku, ale probl├ęm je fit 1

Samotn├ę gomb├şky sa ukladaj├║ a na─Ź├ştavaj├║ do nejasne ov├ílneho pr├şpadu, ktor├Ż sa s├ím nab├şja pomocou USB typu C, ─Źo by malo v┼íetko od roku 2019 nasledova┼ą. Je to hrub├Ż ÔÇ×pieskovcov├ŻÔÇť plast, ktor├Ż sa d├í ─żahko po┼íkriaba┼ą a zaisti┼ą magnetom. Tri LED di├│dy na prednej strane signalizuj├║ aktu├ílne nab├şjanie pri otvoren├ş alebo nab├şjan├ş.

Skuto─Źne bezdr├┤tov├ę sl├║chadl├í NuForce BE Free6 znej├║ dobre a nerozbij├║ banku, ale probl├ęm je fit 2

Sl├║chadl├í maj├║ ┼ítyri ve─żkosti klapiek na u┼íi, kr├ítky k├íbel USB typu A a┼ż C na nab├şjanie a pravideln├ę z├íru─Źn├ę / manu├ílne karty.

Kvalita zvuku, vlastnosti, v├Żdr┼ż bat├ęrie

P├í─Źilo sa mi zvuku, ktor├Ż produkoval Optoma NuForce BE Free6, ale nie som si ist├Ż, ─Źi boli objekt├şvne dobr├ę.

Mnoho sl├║chadiel m├í klaustrof├│bny pocit, m├í ve─żmi rozpt├Żlen├Ż a ├║zky zvuk a po─Ź├şta─Ź BE Free6 sa c├ştil ┼íir┼í├ş, ─żah┼í├ş a trochu vzdu┼ínej┼í├ş ako v├Ą─Ź┼íina lacn├Żch skuto─Źn├Żch bezdr├┤tov├Żch sl├║chadiel, ktor├ę som pou┼żil ned├ívno. ÔÇ×Zvukov├í sc├ęnaÔÇť (pekn├Ż v├Żraz, z ktor├ęho sa zd├í, ┼że zvuk poch├ídza fyzicky) bola primerane ┼íirok├í pre p├ír z├ítkov├Żch chr├íni─Źov sluchu a vypnut├Ż pocit zvuku vych├ídzaj├║ceho z mojej lebky som nedostal pr├şli┼í ─Źasto.

5Ovl├ída─Źe 0,6 mm nie s├║ tak├ę ve─żk├ę ako 6 mm, ktor├ę sa nach├ídzaj├║ v Soundcore Liberty Air, ale z├íklad┼ła bola pozoruhodn├í a celkom dobr├í, ke─Ć ste dostali dobr├║ plachtu. Na v├Ą─Ź┼íie ovl├ída─Źe, ako s├║ syst├ęmy dom├íceho kina alebo autor├ídi├í, nem├íte skuto─Źn├Ż hlbok├Ż tresk, ktor├Ż ste mohli ma┼ą, ale myslel som si, ┼że pre p├ír sl├║chadiel to bolo viac ako dos┼ą. Vyzeralo to, ┼że celkov├Ż zvukov├Ż profil mal tvar p├şsmena ÔÇ×VÔÇť (tj bol silnej┼í├ş v basoch a v├Ż┼íkach, aby umo┼żnil obrys priaznivej┼í├ş pre pop). St├íle sa mi to p├í─Źilo, aj ke─Ć horn├Ż stred sa ob─Źas c├ştil trochu slab├Ż a spieval spev.

Aj ke─Ć vyprodukovali slu┼ín├Ż zvuk, moje o─Źak├ívania boli zmiernen├ę cenovou zna─Źkou 100 dol├írov. Ryana docela zaujal Anker Soundcore Liberty Air, ktor├Ż je o 20 dol├írov menej a m├í tvar, ktor├Ż by lep┼íie padol do u┼í├ş.

Skuto─Źne bezdr├┤tov├ę sl├║chadl├í NuForce BE Free6 znej├║ dobre a nerozbij├║ banku, ale probl├ęm je fit 3

Latencia bola anekdoticky nekonzistentn├í. Niekedy som si to ani nev┼íimol v r├Żchlych vide├ích, inokedy (nekonzistentn├ę, zriedkav├ę, ale nepredv├şdate─żn├ę) ve─żmi pov┼íimnute─żn├Ż. V┼íeobecne plat├ş, ┼że ak som to h─żadal a venoval som ve─żk├║ pozornos┼ą r├Żchlym pohybom spojen├Żm so zvukom, mohol by som poveda┼ą, ┼że bol synchronizovan├Ż, ale pozorovanie hviezdnej Trek na eliptickom trena┼ż├ęri nebolo probl├ęmom.

Pravdepodobne preto, ┼że ide o Bluetooth 5, m├┤┼żu sa sl├║chadl├í pou┼ż├şva┼ą jednotlivo a dokonca sp├írovan├ę samostatne, ak to potrebujete. Optoma m├í video, ktor├ę popisuje proces zdie─żania klapiek do u┼í├ş na samostatn├ę pou┼żitie v monochromatickom re┼żime. Aj ke─Ć je to trochu ├║navn├ę, je to mo┼żnos┼ą na dlh├ę cesty.

Kvalita mikrof├│nu v rozhovore bola tenk├í, ale nie stra┼ín├í, a viac ako dobr├í pod─ża ─żud├ş, s ktor├Żmi som hovorila. Dokonca to urobilo dobr├║ pr├ícu, ke─Ć ma izoloval od okolit├ęho hluku ako klimatiz├ícia p├ír metrov odtia─żto. Ak nem├íte ve─żmi vysok├Ż ┼ítandard, malo by to by┼ą dobr├ę pre hovory.

Nemohol som otestova┼ą cel├║ ┼żivotnos┼ą, ktor├║ zva┼żuje Optoma; Existuj├║ presne nulov├ę okolnosti, v ktor├Żch mus├şm ma┼ą sl├║chadl├í dlh┼íie ako ┼íes┼ą hod├şn. V typickom ka┼żdodennom ┼żivote nebolo poch├Żb o tom, ┼że dve hodiny nepretr┼żit├ęho pou┼ż├şvania s primeran├Żm objemom bez toho, aby boli spadnut├ę sp├Ą┼ą na nab├şja─Źku. Puzdro sa mus├ş nab├şja┼ą o nie─Źo menej ako raz t├Ż┼żdenne, ke─Ć pou┼ż├şvate sl├║chadl├í asi dve hodiny denne. Celkovo si mysl├şm, ┼że je to viac ako dostatok bat├ęrie. A ke─Ć ty robi┼ą Potrebujem ich nabi┼ą, r├íd by som znova poznamenal, ┼że na─Ź├ştaj├║ USB Type-C tak, ako by malo.

Chyst├íte sa k├║pi┼ą?

├üno, V┼íeobecne sa mi p├í─Źil zvuk a funkcie, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii na BE Free6 – hoci detekcia u┼í├ş a aplik├ícia na aktualiz├íciu by boli pekn├ę – ale c├ştim potrebu opakova┼ą bod, k├Żm odporu─Ź├şm prikr├Żvku: Nem├┤┼żem zveli─Źova┼ą, ak├ę zl├ę s├║ pre m┼ła sl├║chadl├í. , Ni─Ź, ─Źo som nemohol urobi┼ą, a nijak├ę u┼ín├ę z├ítky do u┼í├ş neznamenali koniec a bolo im to ve─żmi nepr├şjemn├ę, aj ke─Ć sa mi zvuk p├í─Źil.

Skuto─Źne bezdr├┤tov├ę sl├║chadl├í NuForce BE Free6 znej├║ dobre a nerozbij├║ banku, ale probl├ęm je fit 4

R├┤zni ─żudia maj├║ op├Ą┼ą r├┤zne tvary u┼í├ş a tie m├┤┼żu by┼ą pre v├ís ide├ílne. Keby to nebolo pre moje vlastn├ę probl├ęmy, bol by som s nimi ├║plne spokojn├Ż ako p├ír slu┼ín├Żch stredne vysok├Żch bezdr├┤tov├Żch sl├║chadiel s nab├şjan├şm USB typu C. Ch├Żbaj├║ mu nejak├ę zvon─Źeky a p├ş┼í┼ąalky, ale znej├║ dobre a nepou┼ż├şvaj├║ zastaral├║ nab├şja─Źku – pre niektor├Żch sta─Ź├ş.

Oddeli┼ą sa od m├┤jho probl├ęmu s ergon├│miou, je to v┼íak ot├ízka hodnoty. Aj ke─Ć sa mi p├í─Źil zvuk BE Free6, Ryan bol rovnako ohromen├Ż Soundcore Liberty Air a s├║ o 20 dol├írov lacnej┼íie s dizajnom, u ktor├ęho je menej pravdepodobn├ę, ┼że sa stretn├║ s probl├ęmami so zapadnut├şm. Na nab├şjanie sa vr├ítite na zastaran├ę Micro USB, ale m├┤┼że to st├í┼ą za z─żavu. Na druh├║ stranu, iba 30 dol├írov viac m├┤┼żete z├şska┼ą Galaxy Gomb├şky s oboma typmi C a pohodlie / funk─Źnos┼ą vyhradenej aplik├ície. Program BE Free6 umiest┼łuje medzi dve mo┼żnosti, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą pre v├Ą─Ź┼íinu ─żud├ş lep┼íou vo─żbou.

nákup:

Nab├şjanie USB typu C je nevyhnutn├ę. Chce┼í dobre (ale nie dobr├Ż) zvuk.

Nekupujte, ak:

Boj├şte sa fit – mal som probl├ęmy, ale nie v┼íetci to dok├í┼żu. M├┤┼żete min├║┼ą trochu viac alebo rad┼íej min├║┼ą trochu menej. Aplik├ícia na aktualiz├ície / vyhladzovanie / ─Ćal┼íie funkcie v├ím znie pekne.

Kde k├║pi┼ą:

Spolo─Źnos┼ą Optoma pred├íva iba produkty NuForce BE Free6 Amazon: