Skontrolujte svoj Gmail a Hotmail na tomto webe TERAZ – 3 miliardy hesiel zverejnených online v databáze „matka všetkých únikov“

Po sérii závažných porušení zabezpečenia unikli online viac ako tri miliardy kombinácií e -mailov a hesiel.

Skládka údajov, ktorá bola minulý týždeň zdieľaná s hackerskými fórami, je zbierka používateľských údajov odcudzených počas online útokov firiem ako Netflix a LinkedIn.

K porušeniu patrí aj prihlásenie sa do veľmi obľúbených e -mailových služieb Gmail a Hotmail, ktoré sa môžu pochváliť miliardami používateľov.

Technický spravodajský web BGR ho označil za „matku všetkých únikov“.

„Aspoň niektoré z vašich údajov sú takmer určite zachytené v tomto úložisku,“ uvádza stránka.

Nazývaný „hrebeň“ alebo kompilácia mnohých porušení, skládka údajov nie je výsledkom nového hacknutia alebo porušenia ochrany údajov.

Namiesto toho obsahuje používateľské poverenia získané z viacerých predchádzajúcich únikov, ktoré sú zhromaždené do jednej, ľahko použiteľnej databázy.

Jeho tvorcovia nahromadili viac ako 15,2 miliardy narušených účtov a viac ako 20,5 miliardy unikátnych e -mailov, uvádza CyberNews.

Medzi podrobnosti, ktoré zhromaždili, patrí prihlásenie sa do 117 miliónov miliónov účtov LinkedIn uniknutých v roku 2012, ako aj prihlasovacie údaje Netflix.

Podľa CyberNews môže byť hrebeň vôbec najväčšou zbierkou ukradnutých prihlasovacích údajov, ktoré boli kedy zdieľané online.

Hackeri, ktorí získajú prístup k vašim kombináciám e -mailov a hesiel, by ich mohli použiť na narušenie vašich ostatných účtov.

Podvodníci často používajú uniknuté prihlasovacie údaje na útek ľudí za hotovosť pomocou phishingových e -mailov a iných foriem kybernetického útoku.

Našťastie existuje jednoduchý spôsob, ako skontrolovať, či Comb obsahuje vaše prihlasovacie údaje.

Spoločnosť Cybernews vytvorila bezplatný vyhľadávací nástroj, do ktorého môžete zadať svoju e -mailovú adresu a zistiť, či ste v bezpečí.

Ak boli vaše poverenia odhalené, stránka vám povie, za ktoré porušenie údajov bolo zodpovedné.

Dotknutým osobám sa odporúča, aby si zmenili heslá-a ubezpečili sa, že nové heslá sú silné-a aby na zaistenie ich bezpečnosti používali dvojfaktorové overenie totožnosti.

Hackeri vtrhli do systému úpravne vody na Floride a pokúšali sa otráviť zásobovaním diaľkovým pridávaním „žieravých“ chemikálií v „nebezpečných“ množstvách