Skontrolujte si svoj PayPal účet, neautorizované platby z…

Problém zabezpečenia služby PayPal Google Pay

Tisíce ľudí po celom svete hlásili vážne zraniteľné miesta a bezpečnostné problémy v najpoužívanejšej online platobnej platforme na svete PayPal.

Hoci existuje niekoľko zraniteľností, ktoré objavili rôzni počítačoví špecialisti, najvýraznejšia je tá, ktorá súvisí s chyba pri integrácii Google Pay do PayPal, ktorý sa teraz používa na vykonávanie neoprávnené transakcie.

Pozor! Váš PayPal účet môže byť ohrozený

Ako je uvedené rôznymi prostriedkami, ako aj ako uvádza obrovské množstvo ľudí zaregistrovaných v službe PayPal, problém je spôsobený skutočnosťou, že keď je účet PayPal prepojený s jedným z Google Play, služba vytvorí virtuálnu kartu, ktorú možno použiť na platby bez toho, aby existoval akýkoľvek typ “oprávnenie” vlastníkom tohto účtu.

Neautorizované platby Paypal Google Pay

Ak by bola predmetná karta zablokovaná len pre transakcie typu POS, nebol by problém, ale PayPal umožňuje, aby sa virtuálna karta používala na online transakcie automaticky. teda zistená zraniteľnosť skupinou hackerov spôsobil, že tisíce účtov zaznamenávajú neoprávnené platby na aplikácie, hry, služby a ďalšie.

PayPal vydal vyhlásenie týkajúce sa tohto problému

Zástupca spoločnosti odpovedal na problémy, ktoré sa vyskytli v tisíckach účtov rôznych používateľov, ktorých sa to týkalo: „Bezpečnosť účtov našich klientov je pre spoločnosť prioritou. Tieto informácie dôkladne posudzujeme a vyhodnocujeme a podnikneme príslušné kroky na ďalšiu ochranu našich zákazníkov.“.

Ak ste boli jedným z tisícok dotknutých používateľov, odporúčame vám kontaktovať PayPal, buď prostredníctvom vášho telefónneho čísla, alebo vygenerovaním sporu, aby ste dostali peniaze, ktoré boli „ukradnuté“ z vášho účtu späť.