Skončiť Facebook Messenger DNES alebo riziko, že vás niekto snoopuje, varuje počítačový expert

Vyzval BRITSKÝ expert na kybernetickú bezpečnosť Facebook Messenger aby fanúšikovia aplikáciu chatu čo najskôr ukončili.

Zak Doffman, ktorý tento týždeň písal vo Forbes, prosil používateľov, aby prešli na inú službu ako Messenger už ich nechráni pred hackermi.

Je to preto, že Facebook oddialil zavedenie kľúčových aktualizácií zabezpečenia na platformu, ktorú vlastní riaditelia spoločnosti označili za „zásadnú“.

Je to jedna z troch samostatných udalostí, ktoré sa vyskytli v posledných týždňoch a v ktorých Doffman hovorí „mal by vám poskytnúť potrebný dôvod“ na vykopanie obľúbenej aplikácie.

„Pokiaľ nebudeme všetci„ hlasovať nohami “a vyberať služby rešpektujúce naše súkromie, ako potom môžeme očakávať, že sa títo poskytovatelia služieb zmenia?“ Doffman, generálny riaditeľ britskej technologickej firmy Digital Barriers pre dohľad, napísal.

Prvý z troch úchopov kybernetického odborníka je Messengerúdajné rozhodnutie posunúť späť kľúčové aktualizácie zabezpečenia navrhnuté tak, aby boli chránené 1.3 miliardy používateľov.

Facebook Podľa Doffmana neuverejní aktualizácie najskôr do roku 2022, aj keď pre toto tvrdenie neposkytol žiadne dôkazy.

Druhá z jeho troch kľúčových udalostí zahŕňala nedávne komentáre k súkromiu, ktoré urobil senior Facebook exekútor Will Cathcart.

Spoločnosť Catcart, ktorá vedie WhatsApp, minulý týždeň napísala v drese Wired a povzbudzovala ľudí, aby sa držali šifrovaných chatovacích služieb chatu.

Aplikácie ako WhatsApp ponúkajú technológiu šifrovania typu end-to-end, ktorá zaisťuje, že správy nemôžu čítať hackeri, alebo dokonca samotná WhatsApp.

Messenger, na druhej strane neposkytuje šifrovanie typu end-to-end, čo znamená, že chaty používateľov nie sú ani súkromné, ani bezpečné, povedal Doffman.

„Súhlasím s Cathcartom,“ napísal Doffman. „Šifrovanie typu end-to-end je úplne nevyhnutné.“

Jeho tretí dôvod na odchod Messenger je FacebookNedostatočné výsledky v oblasti ochrany osobných údajov používateľov, ktoré boli nedávno opäť zatiahnuté do centra pozornosti.

Podrobnosti o viac ako 530 miliónoch Facebook používatelia boli minulý týždeň nájdení k dispozícii na webovej stránke pre hackerov.

Telefónne čísla ľudí, Facebook Doklady totožnosti, mená a ďalšie údaje boli odstránené z platformy sociálnych médií a zverejnené na internete.

Dokonca aj Mark Zuckerberg bol zachytený v dráme potom, čo sa ukázalo, že Facebook V úniku bolo odhalené telefónne číslo šéfa.

Spoločnosť sa pokúsila ubezpečiť používateľov s tým, že údaje unikli v roku 2019 a odvtedy sú zabezpečené.

„Problémom tentoraz nebola ani tak expozícia údajov, ako skôr odpoveď,“ napísal Doffman.

“Facebook bol silne kritizovaný za to, že bagatelizoval závažnosť tohto zverejnenia údajov a že neinformoval všetkých dotknutých používateľov. “

Dohromady to povzbudilo Messenger používateľom, aby dali najavo svoje pocity tým, že s nimi prestanú Messenger v prospech bezpečnejších aplikácií.

„Teraz máte nástroje a informácie na to, aby ste sa mohli informovane rozhodovať o aplikáciách a službách, ktoré používate, a o tom, ako ich používate,“ napísal.

A Facebook povedal hovorca The Sun: “Messenger už ponúka dve možnosti šifrovania typu end-to-end pre vaše osobné rozhovory, tajné konverzácie a režim zmiznutia.

„Aj keď budeme v predvolenom nastavení pokračovať v prechode na šifrovanie typu end-to-end, je to veľký technický projekt a všetky naše služby pre zasielanie správ budú úplne šifrované medzi koncovými bodmi až niekedy v roku 2022. . ”

Nie je to prvýkrát, čo to Doffman vzal Facebook prevziať úlohu nad svojimi znepokojivými podmienkami ochrany osobných údajov.

Kybernetický expert písal vo Forbes v januári Messenger„alarmujúce“ postupy hromadenia údajov.

Facebook otvorene priznáva čítanie odoslaných súkromných textov Messenger a používanie ich obsahu na lepšie zacielenie reklám na používateľov, napísal.

Aplikácia dokonca sťahuje prílohy súborov odoslané medzi textovými správami na vlastné servery, ako aj odkazy na zdieľania súborov a webové stránky.

Aplikácia tiež zhromažďuje údaje o polohe, vaše kontakty, históriu nákupov, históriu vyhľadávania, históriu prehliadania a mnoho ďalších.

“Všetci vieme Facebook žije z našich údajov – takto platíme za ‘bezplatné’ služby, “napísal Doffman.” Ale musí to byť obmedzené. “

Ako nájsť Facebook Messengerskrytá doručená pošta

V ďalších novinkách, Messenger sa nedávno dostal do ohňa kvôli svojmu laxnému prístupu k súkromiu používateľov.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o spoločnosti Signal, ktorá minulý týždeň nahlásila tisíce nových používateľov.

A bizarná chyba hlásená tento mesiac mohla nechať cudzincov čítať vaše súkromné ​​chaty WhatsApp.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu