SkinMarks, inteligentné tetovania, na ktorých Google pracuje

skinmarks google smart tattoos

V súčasnosti má Google rozbehnutých veľké množstvo technologických projektov; oveľa viac, ako si dokážete predstaviť. Niektoré z projektov, o ktorých hovoríme, sú však „od spoločnosti Google“ v skutočnosti ich nevyvíja samotná spoločnosť Mountain View, ale financované. Tam je tajomstvo veľkého G, ako pracovať s mnohými projektmi paralelne. Dobrým príkladom je akademický výskum, ktorý Google financuje prostredníctvom programu Google Faculty Research Awards.

V skutočnosti webová stránka CNET nedávno odhalila nositeľné zariadenia, ktoré Google v súčasnosti financuje prostredníctvom tohto programu. Tá, ktorá nás najviac zaujala, je dočasné tetovanie, ktoré po aplikácii na kožu premení telo na touchpad alebo touchpad. Niečo, čo ďaleko presahuje to, čo jednoduchá aplikácia robí na testovanie tetovaní pred ich vykonaním. Tento koncept inteligentných tetovaní sa nazýva SkinMarks a potom podrobnejšie vysvetlíme, o čo ide.

Takto fungujú inteligentné tetovania od Googlu

Inteligentné tetovanie SkinMarks od Google vyvíjajú nemeckí výskumníci z univerzity v Sársku. Jeho prevádzka je pomerne jednoduchá: priliehajú k časti tela a sú zaťažené rôznymi senzormi. Tieto senzory sú ako tie na touchpade vášho notebooku alebo tie na obrazovke vášho mobilu. To znamená, že reagujú na bežné dotykové gestá stláčania alebo posúvania.

Reagujú však aj na jedinečné gestá. Napríklad, ak si inteligentné tetovanie umiestnite na svoje kĺby, keď budete vykonávať špecifický pohyb prstami, senzory zareagujú. Ale, Na čo sú tieto senzory? No, myšlienka SkinMarks je vám umožní dotknúť sa alebo pohnúť časťou tela, aby ste mohli ovládať niektoré činnosti vášho smartfónu alebo iné zariadenie. To znamená, že senzory v týchto inteligentných tetovaniach sa synchronizujú s inteligentnými zariadeniami.

Nakoniec SkinMarks hľadajú využiť pružnosť ľudskej pokožky ovládať zariadenia intuitívnejšie a prirodzenejšie. Alebo to aspoň tvrdia jeho vývojári v eseji zverejnenej v roku 2017.

Ako vytvoríte inteligentné tetovanie Google SkinMarks?

inteligentné tetovanie google na kĺboch

Google SkinMarks sú vytvorené sieťotlač vodivou farbou na tetovací papier (teda na nálepke, ktorú si môžete kedykoľvek nalepiť a zložiť). Je zrejmé, že uvedený papier sa skôr tepelne roztopí, aby sa mohol aplikovať na pokožku. Týmto spôsobom sa výskumníkom zodpovedným za tento projekt podarilo vytvoriť tetovanie kreslených kresieb alebo geometrických tvarov. Okrem toho to vysvetľujú hrúbka týchto tetovaní je veľmi malá aby sa umožnila väčšia rozťažnosť, aby sa prispôsobili akýmkoľvek ohybným alebo vyčnievajúcim kostiam v koži.

Na záver treba poznamenať, že Google nie je jediným gigantom, ktorý experimentuje s inteligentnými tetovaniami. V roku 2017 sme videli podobný projekt od Facebook, ale s iným prístupom. Zuckerbergova spoločnosť smart tattoos bola zameraná na umožňujú ľuďom dešifrovať slová prostredníctvom vibrácií, ktoré vytvára tetovanie na ich koži (nezamieňať s tetovaním so zvukmi). Tento projekt bol vyvinutý spoločnosťou Building 8, experimentálne rozdelenie z Facebooka v roku 2018 bola zrušená. Postihne rovnaký osud aj SkinMarks?