SK: WHO sp├║┼í┼ąa aplik├íciu COVID-19 pre Android a iOS

Svetov├í zdravotn├şcka organiz├ícia bojuje proti dezinform├íci├ím o koronav├şruse. Organiz├ícia teraz chce spusti┼ą aplik├íciu, ktor├í obsahuje ofici├ílne inform├ície a tie┼ż pom├íha vizualizova┼ą ┼í├şrenie v├şrusu.

Existuj├║ jednoduch├ę opatrenia proti v├şrusu halo, ktor├ę musia v s├║─Źasnosti v┼íetci ─żudia dodr┼żiava┼ą. Um├Żvajte si ruky a pokia─ż je to mo┼żn├ę, vyvarujte sa kontaktu so spolo─Źnos┼ąou. Existuje v┼íak ─Ćal┼í├ş probl├ęm, ktor├Ż m├┤┼że zv├Ż┼íi┼ą ┼í├şrenie v├şrusu. Toto je dezinform├ícia ┼í├şren├í prostredn├şctvom soci├ílnych m├ędi├ş a podozriv├Żch aplik├íci├ş. S├ęriov├ę spr├ívy, ktor├ę sa uk├ízali ako nespr├ívne, boli distribuovan├ę na serveri WhatsApp a hackeri sa tie┼ż pok├║sili dosta┼ą aplik├íciu tam, ktor├║ smartphone berie ako ┼íkodcu. S cie─żom bojova┼ą proti tomu v┼íetk├ęmu Svetov├í zdravotn├şcka organiz├ícia (WHO) ozn├ímila, ┼że chce vyvin├║┼ą svoju vlastn├║ aplik├íciu pre zariadenia s Androidom, iOS a webov├Żm prehliada─Źom.

KTO MyHealth prich├ídza ─Źoskoro do obchodu s aplik├íciami

Program sa uverejn├ş pod n├ízvom ÔÇ×WHO MyHealthÔÇť a navrhne ho t├şm odborn├şkov na rozvoj dobrovo─żn├şkov. Aplika─Źn├Ż t├şm tvoria b├Żval├ş zamestnanci spolo─Źnosti Google a Microsoft, ako aj konzultanti WHO a ─Ćal┼í├ş odborn├şci v odbore. Pod─ża aktu├ílneho pl├ínu bude prv├ę vydanie aplik├ície k dispoz├şcii v Obchode Play a App Store od 30. marca. Ke─Ć┼że sa v┼íak softv├ęr vyv├şja ako projekt s otvoren├Żm zdrojom, po─Źiato─Źn├ę vydanie sa m├┤┼że skuto─Źne nain┼ítalova┼ą. Je v┼íak zrejm├ę, ┼że t├íto pr├íca st├íle prebieha a mnoho pracovn├Żch miest je st├íle falo┼ín├Żch.

Pod─ża dokumentu n├ívrhu aplik├ície by sa na va┼íe str├ínky mali vyd├íva┼ą varovania. Okrem toho mus├ş existova┼ą mo┼żnos┼ą poskytn├║┼ą ├║daje o mieste WHO, aby bolo mo┼żn├ę lep┼íie sledova┼ą ┼í├şrenie v├şrusu. Existuj├║ samozrejme obavy z ochrany s├║kromia, tak┼że t├íto funkcia nemus├ş dosiahnu┼ą kone─Źn├║ verziu. V├Żvoj├íri opisuj├║ t├║to funkciu takto: "Pomocou s├║─Źasn├Żch technol├│gi├ş, ako s├║ Mapy Google, m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia ur─Źi┼ą, ─Źi im bola diagnostikovan├í alebo kontaktovan├í s pacientmi COVID-19. M├┤┼żete tie┼ż udeli┼ą povolenie na zdie─żanie star├Żch ├║dajov o polohe zo svojho zariadenia. ├Üdaje z m├íp a self-reporting pou┼żite na zobrazenie super-miestnych m├íp, ktor├ę odr├í┼żaj├║ rizikov├ę oblasti, skr├şningov├ę a lie─Źebn├ę centr├í."

Nov├Ż v├şrus Corona m├í tie┼ż siln├Ż vplyv na mnoho t├ęm t├Żkaj├║cich sa smartf├│nov. Preh─żad v┼íetk├Żch t├Żchto oblast├ş n├íjdete na str├ínke Preh─żad v├şrusov Corona.

Zdroj: 9to5Google

Popul├írne tie┼ż u ─Źitate─żov Areamobilu: T├ęma

Mobiln├Ż test: bezkonkuren─Źn├í sie┼ą Telekom

V teste nemeckej mobilnej siete od Opensignal v marci 2020 predbehla Deutsche Telekom pred spolo─Źnos┼ąami Vodafone a Telefonica (O2).

Mobiln├Ż telef├│n

Apple: Spustenie IPhone 12 sa m├┤┼że oneskori┼ą o mesiace

Pod─ża novej spr├ívy je to tak Apple Diskusie o oneskoren├ş iPhone 12 na nieko─żko mesiacov. Skri┼ła servera Internet Node na DE-CIX vo Frankfurte.

závit

Corona Crunch: Zv├Ż┼íenie prenosu zo 100 Gbit / s na DE-CIX

Od pand├ęmie Covid 19 z minul├ęho t├Ż┼żd┼ła sa videokonferencie zv├Ż┼íili o 100 percent.

vr├íti┼ą sa

1 2 Corona: WHO sp├║┼í┼ąa aplik├íciu COVID-19 pre Android a iOS Obr├ízok ÔÇ×Corona: WHO sp├║┼í┼ąa aplik├íciu COVID-19 pre Android a iOSÔÇť