Sigma 17-70 mm f / 2,8-4 DC Macro OS HSM | Rev├şzia C

Zatia─ż ─Źo Sigma pon├║ka aj 17-50 mm f / objekt├şvy 2,8 Spolo─Źnos┼ą Capable, ktor├í sa za─Źala v roku 2010, uprednost┼łujeme t├║to nov├║ ponuku. Sigma 17-70 mm f / 2,8-4 DC Macro OS HSM | C m├í v├Ą─Ź┼í├ş rozsah zv├Ą─Ź┼íenia, ktor├Ż je zabalen├Ż v kompaktnej┼íej a ─żah┼íej podobe. Ohl├ísen├ę v roku 2012, je to v skuto─Źnosti prv├Ż objekt├şv triedy ÔÇ×ContemporaryÔÇť v rade Global Sigma Vision. Ich cie─żom je udr┼ża┼ą ve─żkos┼ą a v├íhu na minime bez zn├ş┼żenia kvality obrazu.

Ako by ste o─Źak├ívali od objekt├şvu, ktor├Ż m├í iba dve tretiny ve─żkos┼ą a hmotnos┼ą zoomu 17-55 mm f / 2,8 Racing Canon, Sigma nem├í clonu f / 2,8 kon┼ítantn├Ż Napriek tomu d├íva f / 2,8 na kr├ítkom konci rozsahu pribl├ş┼żenia a zu┼żuje sa iba na f / 4 smerom k dlh┼íiemu koncu, ktor├Ż je st├íle f / stop r├Żchlej┼í├ş ako mnoho konkuren─Źn├Żch pribl├ş┼żen├ş. To neznamen├í ├║spech vzh─żadom na fyzick├║ kompaktnos┼ą a ┼íirok├Ż rozsah pribl├ş┼żenia objekt├şvu.

Manipul├ícia je mierne naru┼íen├í skuto─Źnos┼ąou, ┼że zaostrovac├ş kr├║┼żok sa po─Źas automatick├ęho zaostrovania ot├í─Źa a nedoch├ídza k ru─Źn├ęmu prep├şnaniu na pln├Ż ├║v├Ązok. Toto je be┼żn├ę pre ultrazvukov├ę syst├ęmy, ktor├ę namiesto kon┼ítrukcie kr├║┼żkov pou┼ż├şvaj├║ motory, a pom├íha minimalizova┼ą ve─żkos┼ą objekt├şvu.

(Obr├ízkov├Ż kredit: bud├║ci)

v├Żkon

Po in┼ítal├ícii Sigma 17-70 mm f / 2,8-4 DC Macro OS HSM | Prostredn├şctvom s├ęrie pr├şsnych laborat├│rnych testov sme dok├ízali poveda┼ą, ┼że celkov├í kvalita obrazu bola ve─żmi dobr├í, s lep┼íou ostros┼ąou v celom r├ímci ako objekt├şv Sigma. 17-50 mm star┼íie. Automatick├ę zaostrenie nie je tak├ę r├Żchle alebo tich├ę ako konkuren─Źn├ę ┼ío┼íovky spolo─Źnosti Canon s a sistema Prstencov├Ż ultrazvuk, ale nie pr├şli┼í ─Ćaleko. ┼áo┼íovka je tie┼ż vybaven├í kapuc┼łou v tvare pl├ítku.

Optick├Ż l├║─Ź v ┼ío┼íovke obsahuje dva vysoko kvalitn├ę prvky FLD (n├şzka disperzia), ktor├ę pom├íhaj├║ vytv├íra┼ą obr├ízky s minim├ílnym skreslen├şm a skreslen├şm. Makro poverenia objekt├şvu nie s├║ na pochyb├ích. V─Ćaka detailn├Żm sn├şmkam s kr├ítkym zaostrovac├şm dosahom 022 m umo┼ż┼łuje praktick├ę zv├Ą─Ź┼íenie 036x. Stabiliz├ítor obrazu so ┼ítyrmi zastaveniami funguje tie┼ż dobre a celkovo je Sigma ve─żmi dobr├í hodnota za cenu.

Pre─Ź├ştajte si viac:

Najlep┼íie makro objekt├şv

Najlep┼íie teleobjekt├şv spolo─Źnosti Canon

8 najlep┼í├ş portr├ęt objekt├şv pre Nikon