┼áifrovanie: Americk├ş vy┼íetrovatelia crackuj├║ iPhone 11 forenznou cestou

┼áifrovanie: Americk├ş vy┼íetrovatelia crackuj├║ iPhone 11 forenznou cestou

Ako ozn├ímilo ministerstvo spravodlivosti USA, vy┼íetrovate─żom FBI sa podarilo ┼íifrova┼ą s├║─Źasn├ę AppleZariadenia ako iPhone 11 (test) s pomocou forenzn├ęho softv├ęru, a to aj bez podpory Apple ob├şs┼ą. Pod─ża americk├ęho ├║radu je v┼íak ├║silie potrebn├ę na dosiahnutie tohto cie─ża obrovsk├ę.

Po tla─Źovej agent├║re Reuters to nahl├ísil Apple pravdepodobne sa vzdali medzif├ízov├ęho ┼íifrovania z├ílohy iCloud na naliehanie zariaden├ş FBI a iOS, ktor├ę predt├Żm feder├ílna pol├şcia kritizovala kv├┤li ich ┼ąa┼żko sa vyhn├║┼ą end-to-end ┼íifrovaniu, USA Spravodlivos┼ą teraz hl├ísi ├║spech.

FBI šifrovanie praskne do dvoch mesiacov

Od s├║dneho dokumentu (PDF) USA Ministerstvo spravodlivosti a Advok├ít USA Ju┼żn├Ż di┼ítrikt New Yorku z 21. janu├íra 2020 obvinen├Ż z nespr├ívneho financovania kampane Lev Parnas odmietol poskytn├║┼ą heslo pre svoj iPhone 11 – ─Źo je tie┼ż jeho pr├ívo v Spojen├Żch ┼ít├ítoch, s├║d zd├┤raznil. FBI by potrebovali dva mesiace na odomknutie iPhone, uviedol s├║d.

Po prv├ę, Parnas odmietol poskytn├║┼ą heslo svojim zariadeniam, ─Źo je, samozrejme, jeho pr├ívo, ale ktor├ę vy┼żadovali, aby FBI str├ívil takmer dva mesiace odomknut├şm iPhone 11.

Advok├ít USA Ju┼żn├Ż di┼ítrikt New Yorku

Forenzn├Ż softv├ęr poskytuje pr├şstup k iMessage

Rovnako ako kanadsk├Ż ─Źasopis zver├ík u┼ż boli nahl├ísen├ę minul├Ż t├Ż┼żde┼ł, spr├ívy iMessage od Lev Parnas pomocou forenzn├ęho softv├ęru Cellebrite pre─Ź├şta┼ą. ako zver├ík Teraz sa tie┼ż uv├ídza, ┼że americk├ę org├íny investuj├║ mili├│ny dol├írov do izraelsk├ęho forenzn├ęho n├ístroja a ─Ćal┼í├şch rie┼íen├ş.

Pod─ża s├║dnych dokumentov to vy┼íetrovatelia FBI tie┼ż pova┼żuj├║ za naliehavo potrebn├ę, preto┼że proces odomykania st├íle trv├í pr├şli┼í dlho a iba v pr├şpade ÔÇ×Lev ParnasÔÇť by st├íle existovalo ve─żk├ę mno┼żstvo zariaden├ş, ktor├ę by sa mohli prelomi┼ą. V s├║lade s t├Żm sa FBI pravdepodobne podarilo v decembri odomkn├║┼ą nieko─żko zariaden├ş. Dokument neuv├ídza, ─Źi i┼ílo o zariadenia so syst├ęmom iOS.

Vl├ída zatia─ż nem├í pr├şstup k mnoh├Żm ─Ćal┼í├şm zariadeniam chr├ínen├Żm heslom, ktor├ę boli zabaven├ę v Parnas, aj ke─Ć ├║silie FBI o ich odomknutie st├íle pokra─Źuje.

Vl├ída sa st├íle sna┼ż├ş z├şska┼ą pr├şstup k mnoh├Żm z t├Żchto zariaden├ş, a ke─Ć┼że vl├ída je schopn├í tak urobi┼ą, vy┼ąa┼ż├ş ich obsah, presk├║ma ich z h─żadiska pr├şpadn├Żch privil├ęgi├ş a pohotovosti a priebe┼żne ich predlo┼ż├ş ob┼żalovan├Żm.

Advok├ít USA Ju┼żn├Ż di┼ítrikt New Yorku

N├ístroje, ako napr├şklad n├ístroje od spolo─Źnosti Cellebrite alebo Grayshift, v┼íak v skuto─Źnosti neovl├ídaj├║ ┼íifrovanie spolo─Źnosti Apple, ale pou┼ż├şvaj├║ predt├Żm odkryt├ę medzery v opera─Źnom syst├ęme na manipul├íciu so ┼żiados┼ąou o k├│d na uzamknutej obrazovke, aby sa potom dostali do zariadenia ├║tokom hrubou silou. Automatick├ę zamknutie Apple je vynechan├ę po ur─Źitom po─Źte ne├║spe┼ín├Żch pokusov.