Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Séria Xbox X získava nový radič s lepšou ergonómiou, konektivitou medzi zariadeniami, zdieľaním a zníženou latenciou

Séria Xbox X získava nový radič s lepšou ergonómiou, konektivitou medzi zariadeniami, zdieľaním a zníženou latenciou 1

Nadchádzajúce špičkové Microsoft Xbox Series X je na dobrej ceste a hardcore hráči môžu očakávať, že si túto sviatočnú sezónu kúpia prémiovú hernú konzolu budúceho pohlavia. Aj keď sa špecifikácie, vlastnosti, údajná cena a dostupnosť konzoly Xbox Series X postupne objavujú, spoločnosť Microsoft sa rozhodla ponúkať rozsiahle podrobnosti prostredníctvom troch dosť rozsiahlych článkov.

Zatiaľ čo jeden článok obsahoval vyčerpávajúci technický hárok pre Xbox Series X, v druhom článku sa diskutovalo o použití jednotky SSD v hernej konzole. Mimochodom, konzola next-gen bude mať úžitok aj z architektúry Xbox Velocity Architecture, ktorá vývojárom umožní okamžite využiť až 100 GB herných prostriedkov. Tretí článok je obrovský pre všetkých hráčov, ktorí pravidelne hrajú hry pomocou ikonického ovládača. Nový radič Xbox obsahuje niekoľko nových prvkov dizajnu a funkcií, ktoré naznačujú prístup spoločnosti k hrám, herným konzolám, hrám s viacerými platformami alebo medzi platformami a samozrejme aj cloudové hry založené na predplatnom.

Nový radič hier spoločnosti Microsoft nielen pre najnovšie série Xbox X:

Séria Xbox X získava nový radič s lepšou ergonómiou, konektivitou medzi zariadeniami, zdieľaním a zníženou latenciou 2Nový D-Pad

Najvýznamnejšou zmenou nového ovládača Xbox je zmenený D-Pad. Nový a vylepšený hybridný D-Pad pravdepodobne kombinuje silné stránky štandardných ovládacích prvkov Xbox Elite a čelných d-padov. Spoločnosť Microsoft pridala do spúšťačov a nárazníkov radiča viac textúry, aby ich údajne urobili tak hmatateľnými a prirodzene reagujúcimi. Aj keď to bežní hráči poznajú, na úchopoch je aj „jemnejšia“ vzorka. D-Pad, nárazníky a spúšťače majú teraz matný povrch namiesto tradičného lesklého. Microsoft zrejme chce, aby hráči mali lepší „dojem“ z rôznych tlačidiel, a počas tohto procesu zabezpečil vysokú úroveň konzistencie a jednotnosti.

Vylepšená ergonómia ✅
Lepšie pripojenie medzi zariadeniami ✅
Ľahšie zdieľanie ✅
Znížená latencia ✅
Úplne nový D-pad ✅
Zoznámte sa s novým bezdrôtovým ovládačom Xbox https://t.co/fCVt2pv6qQ

– Xbox Wire (@XboxWire) 16. marca 2020

Ďalšou viditeľnou zmenou v novom radiči Xbox je pridanie tlačidla „Zdieľať“. Ako už názov napovedá, hráč môže tlačidlo Zdieľať použiť na vytváranie snímok obrazovky a nahrávanie videí bez otvárania ponúk. Pomocou tlačidla sa znižuje počet kliknutí a navigácia a umožňuje hráčom zdieľať štatistiky a ďalšie údaje vrátane snímok obrazovky a videa na platformách sociálnych médií, a to aj priamo s priateľmi. Hráči si rýchlo uvedomia, že tlačidlo Share na novom Xbox Series X sa zdá byť inšpirované Sony PlayStation 4,

Poslednou zmenou, ktorú spoločnosť Microsoft sľubuje na vonkajšej strane nového ovládača Xbox, je vylepšená ergonómia. Zaokrúhlením nárazníkov, spustením a úpravou tvaru úchopov spoločnosť Microsoft tvrdí, že zlepšila „dostupnosť a pohodlie pre stovky miliónov ďalších ľudí bez toho, aby to negatívne ovplyvnilo zážitok pre osoby s väčšími rukami“.

Nové funkcie radiča Microsoft Xbox Series X, cena, dostupnosť:

Séria Xbox X získava nový radič s lepšou ergonómiou, konektivitou medzi zariadeniami, zdieľaním a zníženou latenciou 3Nové tlačidlo zdieľania

Nový radič Xbox sa nabíja prostredníctvom štandardného typu USB C. Spoločnosť Microsoft neponúka presné podrobnosti, ale je celkom pravdepodobné, že radič akceptuje 10W rýchle nabíjanie. Mimochodom, hráči sa môžu nabíjať a hrať štandardným káblom typu USB.

Nový radič navyše podporuje Bluetooth Low Energy (BTLE). Aj keď bezdrôtové pripojenie Bluetooth nie je nové, nová podpora je rozhodujúca pre ďalšiu funkciu, ktorá bude určite príťažlivá pre mnohých hráčov, a nakoniec by sa mohla stať určujúcim faktorom pri prihlásení sa na odber služieb diaľkového hrania v cloude, xCloud.

Niektoré podrobnosti o radiči Xbox série X

– nový D-pad
– krížová kompatibilita na viacerých zariadeniach
– Bluetooth Low Energy (BTLE) pre ľahšie spárovanie
– Dynamický vstup latencie (DLI) na zlepšenie latencie vstupu
– tlačidlo zdieľania
– vylepšené textúry a povrchové úpravy: //t.co/7IjmdUq1FA pic.twitter.com/wOuF5FASXs

– Nibel (@ Nibellion) 16. marca 2020

Nový radič bude pracovať s aktuálnou konzolou Xbox One hneď po vybalení. Okrem toho bude fungovať s existujúcimi príslušenstvami Xbox One, ako je napríklad Chatpad prvej strany spoločnosti Microsoft. Podpora BTLE však výrazne zvyšuje kompatibilitu nového radiča. Hráči môžu rýchlo a ľahko spárovať to isté so zariadeniami PC, Android a iOS.

Najväčším vnútorným vývojom je zavedenie systémového súboru vylepšení, ktoré spoločnosť Microsoft nazýva Dynamic Latency Input (DLI). Nová funkcia funguje tak, že sa informácie odosielajú častejšie z radiča a potom sa porovnávajú s rámcami, ktoré hráči vidia pri hraní hry. Táto technológia v podstate spolupracuje s hernou konzolou Xbox, pripojením HDMI a nakoniec výstupom s vysokým rozlíšením.

Ako dobrý je nový radič Xbox Series X?

(áno, som neobjektívny) pic.twitter.com/JlRxivzCv0

– Samuel Bateman (@samuelofc) 16. marca 2020

Rovnako ako herná konzola Microsoft Xbox Series X, nový radič sa spustí niekedy v tejto sviatočnej sezóne. Spoločnosť sa však nezaväzuje k potvrdenému dátumu uvedenia na trh, pravdepodobne kvôli prebiehajúcim zdravotným krízam. Cena nového radiča Microsoft Series X je navyše záhadou.