Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Séria RX 6000 môže byť aktualizovaná rýchlejšou pamäťou

Séria RX 6000 môže byť aktualizovaná rýchlejšou pamäťou 1

NVIDIA vyrobila mnoho rôznych modelov grafických kariet založených na architektúre Ampere a stále budú prichádzať nové modely s vysokou pamäťou. Na druhej strane, konkurenčné AMD sa po kartách RTX 30 zrejme chystá urobiť nejaké aktualizácie pre desktop Radeon RX 6000.

Červený tím uviedol na veľtrhu CES 2022 mobilné GPU radu Radeon RX 6000S/RX 6000M a aktualizoval svoje mobilné portfólio v reakcii na sériu NVIDIA Max-Q. S obmedzenou prítomnosťou na trhu notebookov má AMD aj RDNA 2 založená séria RX 6000 prinesie niekoľko inovácií.

Hovorí sa, že niektoré modely s GPU Navi 2X môžu využívať vysokorýchlostnú pamäť GDDR6. Aj na mobilnej stránke je možné karty obnoviť 6nm výrobnou technológiou. Zdroj úniku, Greymon55, zatiaľ nemá podrobnosti. Ale AMD už ponúka OEM špecifické grafické karty RX 6900 XT s pamäťou 18 Gbps a je to možné.

Masová výroba pamäťových čipov GDDR6 s vysokými dátovými rýchlosťami 20 Gbps a 24 Gbps sa má začať tento rok. Zatiaľ čo Samsung v súčasnosti pokračuje vo vzorkách týchto čipov, AMD a NVIDIA môžu tieto pamäte použiť vo svojej ďalšej sérii. Pamäť Samsungu však pravdepodobne uvidíme v radoch RTX 40 a RX 7000.

Na mobilnej strane sme videli iný názov, napríklad RX 6850M. Ak sa táto schéma pomenovania presunie na pracovnú plochu, bude to stále RDNA s číslom modelu „xx50“. 2 Existuje možnosť, že sa dočkáme kariet založených na nej.

Séria RX 6000 môže byť aktualizovaná rýchlejšou pamäťou 2

Fatih, ktorý je od mladosti spätý s technológiami a hrami, rád vedie výskum a svoje skúsenosti sprostredkúva ľuďom.