Séria Huawei P40 bude uvedená na trh v Európe 26. marca, ale bez služby Google Apps

Spoločnosť Huawei stanovila 26. marca 2020 začatie nových vlajkových lodí série P, Huawei P 40 a Huawei P40 Pro. Očakáva sa, že tretí model Huawei P40 Lite bude uvedený na trh v ten istý deň na celom svete. Kým systém Android 10 OS bude načítaný do zariadenia, žiadny z ďalších služieb Google nepodporuje Google Play Store, YouTube a ďalšie aplikácie budú k dispozícii na telefónoch na základe sankcií vlády USA voči čínskej spoločnosti. Títo smartphones sú nástupcami počítačov Huawei P30 a P30 Pro.

Špecifikácie prepustené skôr

Huawei P40 a P40 Pro pravdepodobne športujú 6Displeje OLED QHD + s veľkosťou 57 palcov s rozlíšením obrazovky 1440 × 3040 pixlov. Očakáva sa, že obnovovacia frekvencia obrazovky bude 120 Hz. Očakáva sa, že model Huawei P40 bude v zadnej časti vybavený trojitým nastavením kamery, zatiaľ čo vyšší model Huawei P40 Pro môže mať ďalší snímač, ktorý z neho urobí štvorpásmovú kameru. Niektorí veria, že by to mohlo byť dokonca aj nastavenie penta-kamery, aj keď to nie je potvrdené. O 64MP kamere sa hovorí, že pravdepodobne figuruje ako primárny senzor v oboch modeloch. Ďalšími môžu byť širokouhlý snímač 20MP a teleobjektív s rozlíšením 12MP, za ktorým nasleduje vhodný snímač hĺbky. Očakáva sa, že telefóny budú mať pred sebou dve kamery pre selfie.

Čínsky major bude na týchto zariadeniach používať vlastné interné procesory HiSilicon Kirin 990/990 5G. Operačný systém Android 10 bude naložený s kožou EMUI 10 navrchu. Očakáva sa, že telefón bude uvedený na trh v niekoľkých farebných variantoch podľa fám. Čierne, Bledo Zlato, Strieborný Mráz, Hlbokomorská modrá, Ľadovo biela a Mätovo zelená sú uvedené farby. Špecifikácie v prípade modelu Huawei P40 Lite sa môžu do značnej miery znížiť, aby sa cena telefónu stala dostupnou.

Huawei P40Výzvou pre spoločnosť Huawei je predaj týchto nových telefónov v tom, že kľúčové aplikácie, ktoré používatelia spoločnosti Google zvyčajne spoliehajú, nebudú súčasťou zariadení. Namiesto toho bude k dispozícii galéria aplikácií a ekosystém spoločnosti Huawei. Otázka, do akej miery je táto zmena prijateľná pre používateľov v Európe a inde, zostáva otázkou.

Neexistuje žiadny náznak ceny Huawei P40 Pro, ale zdá sa, že by bol v USD1, 000 región.