Sergey Brin @Davos: Jedna z „najväčších konverzácií“ na WEF

V prvej epizóde nášho seriálu, ktorá sa zameriava na najväčšie rozhovory, ktoré sa majú uskutočniť na Svetovom ekonomickom fóre, sa spojíme so spoluzakladateľom spoločnosti Google Sergejom Brinom, ktorý sa zamýšľa nad úspechom, neúspechom a dôležitosťou presadzovania svojich vášní. Rozhovor, ktorý uskutočnil predseda fóra Klaus Schwab, bol prvýkrát uverejnený 19. januára 2017.

Listy hedžových fondov Q1, konferencie, naberačky atď. Tiež si prečítajte Lear Capital: Finančné produkty, ktorým by ste sa mali vyhnúť?

Sergey Brin: Žiadna veľká dohoda. Len to vyskúšajte!

Prepis

Dobrý deň. Je to pre mňa veľmi vzrušujúce sedenie. Považujem sa za podnikateľa, aj keď som sociálnym podnikateľom. Pracujem pre verejné blaho, ale mám na svojej strane niekoho, kto je považovaný za jedného z najväčších podnikateľov našej doby. Ako viete, Ablin pozná spoluzakladateľa a prezidenta Tibetu. Myslím si, že je to jedinečná príležitosť vymeniť si niektoré názory. A rozmýšľam, ktorú si mám dať dole kravatu alebo nie. Ale dovoľte mi okamžite prejsť na samostatný trik. Veľa sa rozprávame o distribúcii Fasi a napísal som knihu. Pred rokom, keď sa pozerám na obsah, mám pocit, že také množstvo je už zastarané, ale pred rokom sa o ňom uvažovalo. Sci -fi je už realitou. Takže možno moja prvá otázka na vás bude používať tieto topánky a sadnúť si budúcu jeseň a Ts na silu a distribúciu. To je fantastická otázka. V prvom rade mi dovoľte. Vy všetci. Možno by ste mali pochybovať, že moja odpoveď je trochu. Keď som teda pred niekoľkými rokmi smeroval do služby Google X a mali sme tam jeden malý projekt, ktorý sa teraz nazýva Google Brain, čo bolo úsilie AI, ale vôbec som tomu nevenoval pozornosť, aby som bol úplne úprimný a viete, že som bol vyučený za počítačového vedca v 90. rokoch. Všetci vedeli, že nepracujem. Nie je to tak, že vieš, že to ľudia skúšali. Vyskúšali neurónové siete. Nikto z nich nevyšiel.

A ten chlapík, ktorý je jeden z našich špičkových počítačových vedcov, Jeff Dean, by za mnou pravidelne chodil a hľadal počítač, ktorý by urobil obrázok mačky, a ja poviem, to je veľmi pekné. Choď si robiť svoje. Hocičo. A rýchlo o niekoľko rokov dopredu a teraz sa mozog pravdepodobne dotýka každého jedného z našich hlavných projektov, od vyhľadávania cez fotky až po reklamy a všetko, čo robíme. A napriek tomu bol tento druh revolúcie v hlbokých orechoch veľmi hlboký a rozhodne ma prekvapil, aj keď som tam sedel, ako keby som vám mohol hodiť známe kancelárske sponky. Je to neuveriteľné obdobie a je veľmi ťažké ho predpovedať. Viete, čo tieto veci dokážu. V skutočnosti nepoznáme hranice a o 100 rokov, ak si seba predstavíme, viete, že dokážu všetko, čo si dokážeme predstaviť, a ešte oveľa viac. Je ťažké to premyslieť a má skutočne neuveriteľné možnosti. Ale myslím si, že nie je možné presne predpovedať. SERGUEI, chceli by ste vidieť všetko, čo by ste mali vidieť, samozrejme, ako podnikateľ musíte vidieť pozitívnu stránku. Ale vidíte aj možné riziká a tiež tie fantazijné, ak môžem použiť jeho skutočný svet ako nový prostriedok, ktorý v skutočnosti máme k dispozícii za dolár. Myslím, že to rozhodne vyžaduje premýšľanie a neuveriteľné. Som tu v Davose a som šokovaný tým, ako sa v miestnosti cítim ako Luddite. Viete, že každý dobre hovorí o tom, ako sa vysporiadame s touto zvýšenou automatizáciou a so zrušenými zamestnaniami a podobne.

A viete, že sa cítim ako ten, oh, vieš, v skutočnosti je to dosť ťažké robiť s počítačom a ja trochu viem, čo sa snažíme dosiahnuť, aby táto technológia fungovala. A myslím si, že veľa ľudí tu správne myslí, pretože niektoré inovácie považovali za samozrejmé a potom povedali, že čo to znamená pre spoločnosť a podobne. Myslím si, že je to správna vec. Myslím si, že zamyslenie je pokračovaním automatizácie, ktorú sme videli za posledných 200 rokov, a tým, ako sa vyvíja spoločnosť, ekonomika a sociálny poriadok. To je múdra vec. Nemyslím si, že je to nejako nemožné. Ale zaslúži si to veľa premýšľania. Nedá sa povedať, prestaň. Môžete to nasmerovať. A že chcem trochu nadviazať na nárast hladiny morí, keď hovoríme o dobe, ktorá je teraz, povedzme, formovaná digitálnou revolúciou. Niektorí ľudia by povedali, že keď tu opäť sedíme, prišli ste sem pred desiatimi rokmi ako jeden z našich mladých globálnych lídrov. Keď si opäť sadneme, aby sme uhádli, čo o 20 rokov môžeme. Oveľa viac sa hovorí o biologickej revolúcii a, samozrejme, Synov, je kombináciou biologickej a digitálnej evolúcie. Môžete vysvetliť svoje myslenie. Môžete to vysvetliť? V tomto ohľade sa potápate, pretože viem, že sa veľmi zaujímate o Zenové zdravotné problémy Zozo. Áno. Myslím si, že k zdraviu môžete pristupovať z niekoľkých úrovní a povedať dobre, akými konkrétnymi vecami sa stretávame, či už poznáte zdravie srdca alebo rakovinu, poznáte Parkinsonovu chorobu, pre ktorú som osobne nadšený. A viete, pozrite sa na špecifiká ošetrení.