Seattle umožní svojim občanom hlasovať za svoj smartphone vo voľbách v USA.

Po prvýkrát v amerických voľbách občania jedného zo štátov tejto krajiny môžu hlasovať prostredníctvom vlastného smartfónu, Toto bolo oznámené Seattle State, čo naznačuje, že obyvatelia mesta kráľovský kraj môžu svoj smartphone používať v najbližších miestnych voľbách, ktoré sa budú konať nasledujúci deň 11. februára, Toto je prvýkrát, čo a sistema keďže sa to deje vo voľbách v Spojených štátoch a zvyšok krajiny by mohol použiť svoje výsledky v budúcich vydaniach.

A elektronické hlasovacie systémy boli vždy v otázke kvôli rôznym faktorom, jedna z najdôležitejších bytostí zabezpečenia proti možným manipuláciám, pretože fyzické hlasovanie je zrušené. V prípade Seattle sa môže hlasovať pomocou smartfónu, kde občania zadajú svoje meno a dátum narodenia na mobilnú webovú stránku.

Potom si vyberú a overia, či sú ich údaje správne. Ak chcete dokončiť, budú musieť písať váš podpis na obrazovke smartfónu pre záznam, ktorý zaznamenali. Podpisy budú kontrastované s ostatnými už vykonanými na overenie jeho pravdivosti. Bude zaujímavé vidieť výsledok tohto experimentu.

prostredníctvom: Engadget

Related Articles

Back to top button