SD-WAN Odstra┼łuje bari├ęry vo vzdialenej pr├íci

Vyu┼ż├şvanie internetu na zv├Ż┼íenie produktivity je u┼ż pre spolo─Źnosti, univerzity a vl├ídne agent├║ry nepretr┼żitou snahou. Softv├ęr pom├íha poh├í┼ła┼ą najnov┼íiu gener├íciu produktov. Tento posun znamen├í, ┼że v├Ą─Ź┼íina spolo─Źnost├ş h─żad├í nejak├Ż druh digit├ílnej transform├ície, ale ─Źasto si nie je ist├í, ako to ├║spe┼íne zvl├ídnu┼ą.

Softv├ęrovo poh├í┼łan├ę digit├ílne n├ístroje pom├íhaj├║ spolo─Źnostiam ┼ík├ílova┼ą svoje slu┼żby a reagova┼ą na potenci├ílne ka┼żdodenn├ę prek├í┼żky cestovania podstatne efekt├şvnej┼í├şm sp├┤sobom. V ide├ílnom pr├şpade by nov├ę digit├ílne produkty mali optimalizova┼ą smerovanie a zn├ş┼żi┼ą latenciu siete medzi pou┼ż├şvate─żmi a cloudov├Żmi slu┼żbami, do ktor├Żch sa denne prihlasuj├║ a pou┼ż├şvaj├║. Zjavn├Ż n├ívrh hodnoty SD-WAN je zameran├Ż na to, aby sa sie┼ą stala m├║drej┼í├ş, zatia─ż ─Źo akt├şva s├║ optimalizovan├ę bez pridania hromady drah├ęho nov├ęho zariadenia do mixu.

Implement├ícia hardv├ęru ┼íirokop├ísmovej siete (WAN) v centr├íle a vzdialen├Żch kancel├íri├ích sa tradi─Źne uk├ízala ako drah├í a ─Źasovo n├íro─Źn├í. WAN ─Źasto pou┼ż├şvali verejn├ę aj s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőokruhy sp├írovan├ę s propriet├írnym hardv├ęrom na vytvorenie infra┼ítrukt├║ry, ku ktorej mali pr├şstup zamestnanci. Spr├ívcovia siete z├ípasili s viacer├Żmi n├ístrojmi potrebn├Żmi na monitorovanie prev├ídzky, aby sa zaistilo, ┼że datab├íza zostane online a funk─Źn├í.

Realisticky je optimaliz├ícia siete dynamickou ├║lohou, ktor├í sa nikdy priamo nekon─Ź├ş, ale d├í sa spravova┼ą ove─ża r├Żchlej┼íie, jednoduch┼íie a lacnej┼íie pomocou SD-WAN namiesto tradi─Źnej siete WAN.

R├Żchly n├írast softv├ęrovo definovanej siete WAN (SD-WAN) v┼íak vytvoril ide├ílnu met├│du, ktorou sa podniky m├┤┼żu prisp├┤sobi┼ą decentraliz├ícii, pri─Źom pracovn├şci s├║ fyzicky rozpt├Żlen├ş vo vzdialen├Żch kancel├íri├ích a pracuj├║ z domu.

SD-WAN predstavuje vysoko konfigurovate─żn├║ softv├ęrov├║ ponuku, ktor├í je schopn├í smerova┼ą sie┼ąov├Ż prenos cez sie┼ą WAN. Nasadenie SD-WAN je jednoduch┼íie, preto┼że automatiza─Źn├ę n├ístroje nen├║tia pracovn├şkov IT posiela┼ą do kancel├íri├ş, aby neust├íle str├í┼żili siete. A viacero typov pripojen├ş WAN je teraz prenesen├Żch do osamel├ęho virtu├ílneho produktu, v─Ćaka ktor├ęmu je ├║dr┼żba ove─ża jednoduch┼íie.

V┼íetky ├║daje o sie┼ąach aplik├íci├ş s├║ monitorovan├ę a sledovan├ę z h─żadiska v├Żkonu a automatick├ę spr├ívy sa odosielaj├║ sp├Ą┼ą mana┼ż├ęrom IT. SD-WAN je v┼íak mo┼żn├ę nakonfigurova┼ą tak, aby bolo mo┼żn├ę uprednostni┼ą obchodn├ę potreby a aby bola miestam s ve─żk├Żm objemom pridelen├í ─Ćal┼íia ┼í├şrka p├ísma. T├íto ┼ík├ílovate─żnos┼ą je hlavn├Żm predajn├Żm miestom maximaliz├ície potenci├ílu ich siete. Je d├┤le┼żit├ę si uvedomi┼ą, ┼że nie v┼íetka sie┼ąov├í prev├ídzka bude rovnak├í a mali by ste oceni┼ą jemn├ę rozdiely.

Dokonca aj pre spolo─Źnosti so s├║─Źasn├Żm nasaden├şm SD-WAN v┼żdy existuj├║ ur─Źit├ę zmeny a ├║pravy, ktor├ę je mo┼żn├ę sem-tam vykona┼ą. Niektor├ę IT t├şmy napr├şklad prid├ívaj├║ do vstupn├Żch bodov svojich siet├ş rie┼íenia preverovania prem├ívky, ktor├ę pom├íhaj├║ ─Ćalej zabezpe─Źi┼ą ich siete pred prienikom zvonku. Toto flexibiln├ę zabezpe─Źenie je obzvl├í┼í┼ą u┼żito─Źn├ę pri rast├║com po─Źte pracovn├şkov pracuj├║cich v cloude.

V dne┼ínom kancel├írskom prostred├ş mnoho spolo─Źnost├ş prech├ídza na prep├şnanie ┼ít├ştkov s viacer├Żmi protokolmi (MPLS), aj ke─Ć je v├Żrazne drah┼íie ako SD-WAN. Jeho svi┼żnos┼ą znamen├í, ┼że SD-WAN m├┤┼że okrem LTE, ┼íirokop├ísmov├ęho pripojenia a ─Ćal┼í├şch verejn├Żch internetov├Żch z├ísuviek smerova┼ą aj prenos pomocou s├║─Źasn├Żch obvodov MPLS. Prijatie cloud computingu alebo hybridn├Ż pr├şstup k prev├ídzkov├Żm a cloudov├Żm slu┼żb├ím tie┼ż pom├íha zni┼żova┼ą celkov├ę vzniknut├ę n├íklady.

Spolo─Źnosti h─żadaj├║ strat├ęgie na zv├Ż┼íenie produktivity pracovn├şkov a spokojnosti z├íkazn├şkov, tak┼że v├íbenie mo┼żnosti zn├ş┼żi┼ą pracovn├ę za┼ąa┼żenie IT t├şmov je pr├ş┼ąa┼żliv├ę. IT mana┼ż├ęri v┼íak musia spolupracova┼ą s dod├ívate─żmi na navrhnut├ş strat├ęgie, aby sa ubezpe─Źili, ┼że sie┼ąov├ę ├║daje maj├║ spr├ívnu prioritu.

Pokia─ż ide o bud├║cnos┼ą, rast trhu SD-WAN by sa mal len ─Ćalej zvy┼íova┼ą, pri─Źom sa o─Źak├íva n├írast trhu od $1.4 miliardy v roku 2019 a┼ż 43 mili├írd dol├írov do roku 2030, pod─ża predpoved├ş Prescient & Strategic Intelligence. Migr├ícia z MPLS na SD-WAN u┼ż prebieha-a bude pokra─Źova┼ą-aj ke─Ć v┼íetky nov├ę implement├ície by sa mali vykon├íva┼ą opatrne.

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

Softv├ęr bude aj na─Ćalej hlavn├Żm inov├ítorom v sp├┤sobe, ak├Żm spolo─Źnosti nasadzuj├║ svoje hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőrie┼íenia, o ─Źom sved─Ź├ş r├Żchle prijatie technol├│gie SD-WAN. R├Żchlos┼ą a agilita rie┼íen├ş SD-WAN sa m├┤┼że v bud├║cnosti posun├║┼ą, ale je na IT mana┼ż├ęroch a rozhodovac├şch ─Źinite─żoch, aby jasne na─Źrtli svoje ciele-a ak├ę kroky s├║ pod─ża nich potrebn├ę na efekt├şvne fungovanie ich sie┼ąov├Żch infra┼ítrukt├║r.

Prim├írnym cie─żom by v┼żdy malo by┼ą pon├║knu┼ą jednoduch├║, bezpe─Źn├║ a robustn├║ sie┼ą podnikovej triedy, ktor├║ m├┤┼żu zamestnanci vyu┼ż├şva┼ą.

SD-WAN zostane d├┤le┼żit├Żm k├║skom sklada─Źky, ktor├í pom├┤┼że spolo─Źnostiam s ich ├║spe┼ín├Żm ├║sil├şm o digit├ílnu transform├íciu. Potenci├ílnu obchodn├║ hodnotu nemo┼żno ignorova┼ą a m├┤┼że pom├┤c┼ą zjednodu┼íi┼ą dod├ívku cloudov├Żch rie┼íen├ş vzdialen├Żm pracovn├şkom efekt├şvnej┼í├şm sp├┤sobom. Nebojte sa softv├ęrovej digit├ílnej transform├ície, ale precvi─Źte si n├íle┼żit├║ starostlivos┼ą a n├íle┼żite presk├║majte klady a z├ípory.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3iZLk2c