Samsung, zlom pre procesory Exynos?

Podľa niektorých dokumentov, ktoré sa objavili v posledných dňoch, Spoločnosť Samsung by vyhodila celý vývoj svojich procesorov Exynos, a nariadil by tiež zatvorenie výskumného a vývojového centra v Austine, ktoré funguje od roku 2010.

Kórejská spoločnosť v priebehu rokov používala tieto procesory takmer vo všetkých svojich prvotriednych zariadeniach, zníženie používania ekvivalentov kvality iba na určité trhy, ako napríklad USA. Rovnako ako spoločnosť Samsung investovala do tohto odvetvia, jej prístroje Exynos boli v priemere energeticky účinnejšie ako Snapdragon v rovnakom rozsahu a tiež menej efektívne pri šírení tepla.

Samsung, zlom pre procesory Exynos? 1

Úsilie technikov o zdokonalenie kostýmových jadier, založené na architektúre ARMv8, ktorá charakterizuje proprietárne procesory (nazývané Mongoose), nikdy nestačilo na to, aby sa dostali k konkurencii dosť blízko, a tak sa zdá, že sa spoločnosť Samsung nakoniec rozhodla opustiť túto cestu a použitie štandardu ARM pre jadrá.

Oddelenia GPU a SoC zostanú aktívne, takže najdôležitejšie úpravy budú pravdepodobne v týchto oblastiach, nie je ťažké si predstaviť, že najväčšie investície ovplyvnia modemy. a čipy pre umelú inteligenciu.