Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Samsung, ukradnut├ę ├║daje o pou┼ż├şvate─żovi: ─Źo sa stalo

Samsung, ukradnut├ę ├║daje o pou┼ż├şvate─żovi: ─Źo sa stalo 1

Okrem nedobrovo─żnej chyby: za podivn├Żm ozn├ímen├şm, ktor├ę minul├Ż t├Ż┼żde┼ł dostalo ve─ża pou┼ż├şvate─żov spolo─Źnosti Samsung, mohlo d├┤js┼ą k naru┼íeniu ├║dajov. Samotn├í spolo─Źnos┼ą Samsung to musela prizna┼ą, nasledovala odborn├í tla─Ź. Tento pr├şbeh v┼íak st├íle nie je ├║plne jasn├Ż.

Predmetn├ę ozn├ímenie poch├ídza zo slu┼żby ÔÇ×N├íjs┼ą moje zariadenieÔÇť, tj zo slu┼żby geolok├ície Samsung, ktor├í sa m├í pou┼żi┼ą v pr├şpade kr├íde┼ż alebo strata smartphonu, Toto ozn├ímenie, ktor├ę oslovilo mili├│ny pou┼ż├şvate─żov, obsahovalo iba jeden znak vo vn├║tri: ÔÇť1". Po pre─Ź├ştan├ş bolo ozn├ímenie automaticky zru┼íen├ę. Z tohto d├┤vodu mnoh├ş mysleli na technick├║ chybu a incident ignorovali. Samsung kr├ítko potom Twitter uviedol, ┼że ÔÇ×T├íto spr├íva bola odoslan├í ne├║myselne a chceme v┼íetk├Żch z├íkazn├şkov ubezpe─Źi┼ą, ┼że toto ozn├ímenie nem├í vplyv na fungovanie zariadeniaÔÇť. Ako to v┼íak vlastne je?

─îo sa stalo

Hovori┼ą s webom The Register,Samsung musel pripusti┼ą, ┼że ozn├ímenie sa za─Źalo kv├┤li ÔÇ×technickej chybeÔÇť, a nie, ako bolo p├┤vodne uveden├ę, kv├┤li ÔÇ×vn├║tornej sk├║┼íkeÔÇť. Spolo─Źnos┼ą Samsung navy┼íe musela pripusti┼ą, ┼że po─Źas tejto ÔÇ×technickej chybyÔÇť sa jeden otvoril prin├í┼ía zabezpe─Źenie zariadenia a niektor├ş ─żudia dostali osobn├ę inform├ície zo zariaden├ş in├Żch pou┼ż├şvate─żov spolo─Źnosti Samsung na svojom zariaden├ş. Ako sme ─Ź├ştali na Reddite, mnoho pou┼ż├şvate─żov po prihl├ísen├ş a kontrole ─Źasti ├║─Źtu v ofici├ílnom obchode Samsung si mohlo pozrie┼ą telef├│nne ─Ź├şsla, e-mailov├ę adresy, posledn├ę objedn├ívky, dodacie adresy a dokonca aj najnov┼íie 4 ─Ź├şsla kreditn├Żch kariet, ktor├ę patria dokonal├Żm cudzincom.

Kto bol zasiahnut├Ż

Po rozruchu vyvolanom t├Żmto pr├şbehom bola spolo─Źnos┼ą Samsung n├║ten├í znova hovori┼ą o incidente. Tentoraz so str├ínkou SamMobile, na ktor├║ vyhl├ísil: ÔÇ×Ozn├ímenie bolo ne├║myselne odoslan├ę zariadeniam Galaxy s Androidom Oreo alebo nov┼í├şm. M├┤┼żeme ubezpe─Źi┼ą na┼íich pou┼ż├şvate─żov, ┼że toto upozornenie ┼żiadnym sp├┤sobom neovplyvn├ş ich zariadenia. ├Üprimne sa ospravedl┼łujeme na┼íim z├íkazn├şkom za nepr├şjemnosti, ktor├ę n├ís mohli sp├┤sobi┼ą, a zaist├şme, aby k tak├Żmto nehod├ím nedo┼ílo v bud├║cnosti. ÔÇťÔÇť ┼Żiadne podrobnosti o skuto─Źn├Żch pr├ş─Źin├ích nehody n o skuto─Źnom po─Źte pou┼ż├şvate─żov, ktor├Żch sa to t├Żka, ktor├ş v predch├ídzaj├║cich vyjadreniach Samsung vy─Ź├şslil iba 150.