Samsung Smart TV môže predstaviť nový kvantový bod OLED -…

Rad inteligentných televízorov Samsung QLED 2019 sa ukazuje ako úspešný. Kórejskému výrobcovi sa tiež podarilo dojčiť uvedením prvej televízie 8 K na trhu. Navyše naše prvé dojmy s Samsung QLED Q900 nemohli byť lepšie. A teraz vieme, že divízia Smart TV spoločnosti Samsung urobí pôsobivý skok v kvalite.

A niekoľko kórejských médií tvrdí, že spoločnosť Samsung sa rozhodla výrazne znížiť výrobu LCD panelov. Zamýšľa sa teda znížiť z 250 000 mesačných panelov na 90 000 jednotiek počas tohto mesiaca a od budúceho mesiaca na 30 000 jednotiek.

Dôvod? Ďalšia generácia inteligentnej televízie Samsung by predstavila novú technológiu OLED Quantum Dot. Áno, čítate to správne: výrobca konečne zavedie technológiu OLED do svojej ponuky inteligentných televízorov. A chce, aby ich kórejské továrne začali vyrábať.

Prečo inteligentné televízory Samsung používajú technológiu Quantum Dot OLED?

inteligentná televízia samsung qled

Podľa kórejských médií je zámerom výrobcu naďalej vyrábať LCD obrazovky vo svojich továrňach v Číne, zatiaľ čo juhokórejské závody začínajú získavať komponenty potrebné na výrobu OLED panelov. Malo by sa pamätať na to, že do roku 2018 mala spoločnosť LG patent na používanie technológie WRGB, čo je systém s farebným rozsahom väčším ako RGB. Z tohto dôvodu musela spoločnosť Samsung udržiavať technológiu QLED svojich monitorov.

Ale minulý rok bol patent dokončený, takže spoločnosť v Soule sa začala pripravovať na veľký skok. Malo by sa pamätať na to, že kórejský gigant už vyrába panely OLED pre svoje mobilné zariadenia, takže má dostatok technológie na to isté s obrazovkami Smart TV od spoločnosti Samsung.

Je zrejmé, že výrobca chcel zaujať nový obrat a ponúknuť riešenie, ktoré prekoná spoločnosť LG, svojho veľkého rivala v sektore inteligentnej televízie OLED. Preto pracuje na hybridnej obrazovke, ktorá bude mať okrem OLED aj výhody panelov Quantum Dot.

Dokonca aj generálny riaditeľ spoločnosti Samsung Lee Dong-hoon potvrdil, že pracuje na spustení QD OLED monitora. Týmto spôsobom by sa spojili výhody oboch technológií, aby sa dosiahol nový skok v kvalite.

Kým čaká microLED, budú QD OLED displeje budúcnosťou

inteligentná televízia samsung qled

Pamätajte, že technológia microLED bude budúcnosťou odvetvia Samsung Smart TV. Je pravda, že riešenia ako Samsung The Wall majú veľmi vysoký cieľ. V súčasnej dobe sú však tieto typy panelov príliš drahé. Áno, jej technológia je pôsobivá, ale ešte stále existuje niekoľko rokov, kým nájdeme životaschopné spotrebiteľské riešenia pre priemerného používateľa.

Preto pri vývoji metód na zlacnenie technológie microLED, keď sa bude vyrábať vo veľkom meradle, je budúcnosťou vylepšenie technológie OLED. A myšlienka mať panel s technológiou kvantovej bodky je skutočne zaujímavá. Myšlienkou novej generácie inteligentnej televízie Samsung je mať panely Quantum Dots OLED, bude mať systém tak, aby sa farba nevytvorila po filtri RGB, keď prechádza biele svetlo. Stávkou na kvantové body na filtrovanie svetla sa dosiahne vysoká kvalita obrazu.

Nie, v budúcom vydaní IFA 2019, ktoré sa uskutoční v druhom septembrovom týždni v Berlíne, neuvidíme túto novú generáciu inteligentných televízorov. Je však veľmi pravdepodobné, že budúci rok uvidíme prvú inteligentnú televíziu Samsung QD OLED.

Prečítajte si tiež: Čo možno očakávať od televízora OnePlus