Samsung plánuje cloudovú hernú platformu inteligentnej televízie Tizen: Čo vieme

Počas dnešnej konferencie Samsung Developer Conference 2021 (SDC 21) spoločnosť Samsung odhalila plány na uvedenie vlastného cloudového herného produktu pre inteligentné televízory s operačným systémom Tizen spoločnosti. Spoločnosť Samsung jednoducho nazýva produkt „Cloud Game Platform“ a poznamenáva, že jadrom produktu bude ponúkať špičkové herné zážitky bez toho, aby spotrebitelia museli kupovať špičkový herný hardvér. Tento krok môže postaviť Samsung proti spoločnosti Google, ktorá vytvorila svoju vlastnú cloudovú hernú platformu Stadia ako niečo, čo spotrebitelia môžu hrať na svojom televízore pomocou kľúča Chromecast.

Spomedzi svojich ďalších dnešných oznámení Samsung obšírne hovoril o svojom operačnom systéme Tizen, linuxovej alternatíve k Android TV, Roku OS a podobným operačným systémom, ktoré poháňajú zábavné zariadenia spotrebiteľov. Tizen sa do značnej miery točil okolo trhu streamovania videa, ale Samsung odhalil zámer rozšíriť platformu tak, aby ponúkala ďalšie skúsenosti, a to aj pre podnikanie.

Spoločnosť Samsung hovorí, že Tizen for business bude poháňať množstvo služieb založených na displeji, vrátane všetkého od digitálnych billboardov až po kiosky s dotykovou obrazovkou v obchodoch. Platforma pridá nové porty na správu, aby správcovia mohli spravovať displeje v reálnom čase, na diaľku aplikovať nastavenia na sieť obrazoviek a ďalšie.

Ambície Tizen však presahujú obchodné skúsenosti, pričom Samsung sa zameriava aj na nový spotrebiteľský trh: cloudových hráčov. Cloudové hry, ktoré sa pravdepodobne stali hlavným prúdom Google Stadia, umožňujú zákazníkom pristupovať a hrať najlepšie hodnotené videohry na hardvéri, ktorý už majú, a to v podstate „streamovaním“ hry z vlastných serverov spoločnosti.

Výsledkom je, že spotrebitelia môžu napríklad hrať cloudovú hru na svojom lacnom notebooku alebo stolnom počítači, smartfóne, tablete alebo iných podporovaných streamovacích zariadeniach. Zdá sa, že spoločnosť Samsung je stále v počiatočných fázach svojho plánu platformy Cloud Game Platform, pretože spoločnosť túto maličkosť vynechala vo svojej tlačovej správe SDC 21 a venovala tejto téme iba niekoľko minút vo svojom prezentačnom videu vyššie. Ostatné detaily sú zatiaľ pod pokrievkou.