Samsung Nanocell, fotografický snímač, ktorý prenesie 150 MP na…

150-megapixlový androidový senzor Samsung

Povedali sme si to začiatkom roka, rok 2020 bude obdobím, v ktorom sa mobilné fotoaparáty dostanú väčší význam. V high-ende bolo štandardizované použitie 108 MP snímača Samsung a ten istý výrobca sa odvážil priniesť trojitý fotoaparát aj na low-end Androidu s Galaxy A11.

Teraz chce ísť juhokórejský výrobca ešte ďalej a využiť kapacitu procesorov ako Snapdragon 865 na spracovanie obrázkov až do 200 MP. Naznačuje to nová fáma Samsung by už pracoval na 150 MP fotografickom snímači.

Preteky v megapixeloch pokračujú a Samsung chce dosiahnuť 150 MP

nový senzor 150 mp samsung

Samsung pred pár mesiacmi prekvapil celý svet svojim Isocell Bright HMX, neuveriteľným 108 MP snímačom, ktorý ukončil pozičnú tabuľku DxOmark pri jeho zaradení do Xiaomi Mi Note 10 Pro. Jeho úspech bol ohlušujúci, a preto Xiaomi zopakovalo svoj Mi 10 a Samsung urobili to isté s Galaxy S20 Ultra.

Trh však chce viac a Samsung je ochotný im to poskytnúť. Vďaka tweetu, ktorý zverejnil používateľ Sleepy Kuma, odborník na filtrovanie správ juhokórejskej firmy, sme sa dozvedeli, že Samsung bude vyvíjať nový 150 MP snímač.

Jeho kódové meno bude „Nanocell“ a stane sa ním najväčší mobilný fotografický snímač na svete, v rozsahu megapixelov. Juhokórejský twitterer teda tiež odhaľuje, že tento senzor bude mať fyzickú veľkosť jeden palec, neuveriteľné.

150 MP len pre vlajkové lode a od posledného štvrťroka 2020

Samsung Galaxy Fotografický snímač S20 Ultra

Tweet tiež zanecháva zaujímavé informácie o dostupnosti tohto nového snímača a jeho prijatí niektorými výrobcami. Ako sa číta, Samsung obmedzí predaj svojho 150 MP snímača len na vlajkové lode. Ak je to pravda, potom by sme to len ťažko videli v hypotetickom Xiaomi Mi Note 11, keďže Mi Note 10 je stredne vysoký rad.

Ale napriek tomu, Xiaomi by už robilo prvé objednávky, a bolo možné ich vidieť na ich mobiloch vo 4. štvrťroku tohto roka, Xiaomi Mi 11 na dohľad? Alebo možno Mi 10s. Oppo a Vivo by urobili to isté, ale na prvý štvrťrok 2021 v kombinácii so Snapdragonom 875.

Táto fáma nemá oficiálne zdroje, no nebolo by nič zvláštne, keby sa stala pravdou. Na konci dňa máme na to v súčasnosti doplnkovú technológiu, manipuláciu s rozlíšením až 200 MP z SD865.

Trúfli by sme si však povedať, že tentoraz Samsung bude chcieť najskôr vložiťa urobí to tak, že skombinuje svoj 150 MP snímač s novo patentovaným Exynos 1000. Viete si predstaviť fotografickú kvalitu tohto snímača? tešíme sa.