Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Samsung Internet 101: Ako chráňte svoje relácie súkromného prehliadania heslom

Samsung Internet 101: Ako chráňte svoje relácie súkromného prehliadania heslom 1

Bez ohľadu na to, ktorý webový prehliadač používate, každý prináša spôsob, ako surfovať po sieti „tajne“. Aj keď nič na internete nie je skutočne anonymné, režimy súkromného prehliadania môžu pomôcť udržať vaše pohyby skryté pred tými, ktorí by mohli mať prístup k vašim údajom. „Tajný režim“ pre internetovú aplikáciu Samsung ide v systéme Android o krok ďalej, pretože uzamkne vaše súkromné ​​prehliadanie za jedinečným heslom.

Každý má svoje dôvody, prečo používa tajný režim, inak známy ako súkromný alebo inkognito režim, ale v mnohých prípadoch nechceme, aby sa naša história súkromného prehliadania dostala do nesprávnych rúk. Nastavenie hesla pre tajný režim je rýchly spôsob, ako zaistiť, aby informácie, ktoré chcete zachovať v súkromí, tak aj zostali.

Povolenie hesla v tajnom režime

Nastavenie hesla pre tajný režim je pomerne jednoduché. Na začiatku klepnite na zvislú elipsu v pravom hornom rohu obrazovky a potom klepnite na „Nastavenia“. Na nasledujúcej stránke vyberte položku „Ochrana osobných údajov“ a potom klepnite na „Zabezpečenie tajného režimu“.

Pod Zabezpečenie v tajnom režime, klepnite na posúvač vedľa položky „Použiť heslo“. Spustí sa nástroj na tvorbu hesiel. Samsung Internet vyžaduje, aby vaše heslo malo najmenej štyri znaky a aspoň jedno písmeno. Aj keď je pekné vidieť ich tlačiť na „bezpečnejšie“ heslo, štyri znaky nie sú bezpečné. Ak skutočne chcete zabrániť votrelcom v prehliadači tajných režimov, budete musieť urobiť niečo silnejšie.

Po zadaní hesla ho potvrďte klepnutím na „Pokračovať“. Ešte raz klepnite na „Pokračovať“ a Samsung Internet vás vráti do Zabezpečenie v tajnom režime stránku.

Používanie biometrie (iba zariadenia Samsung)

Len na zariadeniach Samsung máte na odomknutie tajného režimu možnosť použiť biometrické prístupové kľúče, ako napríklad sken odtlačkov prstov alebo očnej dúhovky. Len sa pri nastavovaní hesla uistite, že je začiarknuté políčko „Tiež používať biometriu“, a pri pokuse o odomknutie relácie v tajnom režime budete môcť použiť buď odtlačok prsta, skenovanie dúhovky alebo oboje.

Každé z týchto nastavení môžete vypnúť nižšie Biometria.

Prehliadanie v tajnom režime

Ak chcete zapnúť tajný režim, klepnutím na tlačidlo „Karty“ v pravom dolnom rohu obrazovky zobrazíte všetky otvorené karty. Potom klepnite na príznačný názov „Zapnúť tajný režim“. Bez hesla by toto tlačidlo spustilo okno tajného režimu. Zobrazí sa však vyskakovacie okno so žiadosťou o vaše nové heslo (alebo biometriu).

Ak používate zariadenie Samsung, môžete sa rozhodnúť použiť heslo namiesto biometrie klepnutím na „Použiť heslo“ pri otváraní relácie tajného režimu.

Po správnom zadaní hesla si môžete v tajnom režime prezerať obsah, pričom budete vedieť, že nič z toho, čo robíte, uvidí ktokoľvek s fyzickým prístupom k vášmu zariadeniu. Pokiaľ samozrejme nezistia heslo.

Je dôležité si uvedomiť, že nemôžete robiť snímky obrazovky v tajnom režime. Ak potrebujete zachytiť niečo, čo nájdete na webe, musíte pred nasnímaním snímky obrazovky opustiť tajný režim.

Čo keď zabudnete heslo?

Ach, zabudnutie hesla … Stáva sa to najlepším z nás, najmä keď je to komplikované. Ak vám heslo zmizne z hlavy, existuje rýchla oprava. Žiaľ, vyžaduje vymazanie všetkých údajov a nastavení v tajnom režime. Ak nechcete stratiť prehliadanie v tajnom režime, možno budete chcieť mať heslo poruke alebo v správcovi hesiel.

Ak chcete obnoviť svoje heslo a tajný režim, vráťte sa v nastaveniach na stránku zabezpečenia tajného režimu (Nastavenia -> Ochrana osobných údajov -> Zabezpečenie tajného režimu). Klepnite na „Obnoviť tajný režim“ a potom v rozbaľovacom zozname klepnite na „Obnoviť“. Akonáhle to urobíte, vrátite sa do Zabezpečenie v tajnom režime stránka s vypnutým „Použiť heslo“.

Aby ste mohli využívať tajný režim Samsung Internet, nemusíte mať zariadenie Samsung. Prehliadač môžete získať takmer na akomkoľvek zariadení s Androidom, ktoré vlastníte. Pozrite sa na nášho sprievodcu nižšie a zistite, ako na to.

Ďalšie informácie: Ako získať internetový prehliadač Samsung na takmer akomkoľvek zariadení Android