Samsung Galaxy Z Flip review – myslím, že nenávidím flip telefóny

 • Galaxy Z Flip.

  Ron Amadeo

 • Je to veľmi šikmé.

  Ron Amadeo

 • Tu to je, všetko sploštené.

  Ron Amadeo

 • Displej môže byť sklenený, ale stále je pokrčený. v centre.

  Ron Amadeo

 • Vyskúšajte túto nepríjemnú farbu meniacu farbu

  Ron Amadeo

 • Predný displej je veľmi malý. Príliš malé na to, aby sa dalo veľa urobiť.

  Ron Amadeo

 • Zadná strana v režime „L“.

  Ron Amadeo

 • Z Flip versus OnePlus 7 Pro. Po zložení získate telefón, ktorý je polovičnou výškou oproti bežnému telefónu.

  Ron Amadeo

 • Je to však dvojnásobná hrúbka.

  Ron Amadeo

 • Keď je Z Flip otvorený, je to obyčajný smartphone.

  Ron Amadeo

 • Áno, tu nie je nič zvláštne.

  Ron Amadeo

 • Rovnako ako na internete Galaxy Fold, plastový rám okolo displeja je skutočne zdvihnutý, takže do neho môže naraziť váš prst.

  Ron Amadeo

 • V rohu sú malé nárazníky.

  Ron Amadeo

 • Tu vidíme rovnaké pántové kryty v tvare písmena T ako na Galaxy Fold,

  Ron Amadeo

 • Jedná sa o prvý skladací smartfón s dierou, ktorý je oveľa lepší ako Foldgigantický zárez.

  Ron Amadeo

 • Pozdravte pomer strán obrazovky k telu 30,57%. Predná časť je takmer celá bez rámu.

  Ron Amadeo

 • Prichádzajúce oznámenie. Získate naraz 11 znakov.

  Ron Amadeo

Po veľmi verejnom zlyhaní spoločnosti Samsung Galaxy Fold, Samsung je späť, v tom, čo vyzerá ako rekordný čas, s iným sklopným smartfónom. Tento je Galaxy Z Flip, smartfón, ktorý namiesto otvárania sa v tablete je smartfónom normálnej veľkosti, ktorý sa dá zložiť na polovicu, takže je o niečo prenosnejší ako obvykle.

Fold mal veľmi skalný život a hoci sa začal až pred piatimi mesiacmi, bolo to po šesťmesačnom oneskorení. Takže naozaj, s tým, že Z Flip je takmer rok odstránený z originálu Fold dátum spustenia, môžete povedať, že ide o skladací smartphone druhej generácie spoločnosti Samsung. A viete čo? Je to naozaj tak. Spoločnosť Samsung urobila niekoľko veľkých technologických vylepšení vďaka Z Flip, s flexibilným krytom displeja a prácou smerom k vniknutiu prachu. Z Flip ukazuje, že zložiteľné kategórie nie sú navždy odsúdené na zlyhanie, oneskorenie a stiahnutie z obehu. Toto je skutočný životaschopný produkt, ktorý sa v priemysle pomaly snaží zlepšovať.

To nehovorí, že Z Flip je dobrý skladacie, ale je to lepšie ako úplné zlyhanie, ktoré bolo Galaxy Fold, Spoločnosť Samsung naďalej robí niektoré staré chyby a niektoré nové chyby, ale konečný výsledok je, že táto technológia je stále veľmi drahá a nepreukázaná. Nový faktor otáčania telefónu je lacnejším spôsobom, ako túto technológiu skladateľného displeja dostať k spotrebiteľom, ale neponúka veľkú časť predaja prečo chcete za toto zariadenie minúť prémiu. Z Flip vám rýchlo poskytne veľa na premýšľanie – najvýraznejšie vylepšenia zobrazovacej technológie spoločnosti Samsung a tento divný nový formový faktor hneď od roku 1999.

Hlavný displej – lepší ako plast, nie taký dobrý ako Gorilla Glass

Galaxy Z Flip je prvý telefón, ktorý používa „ultra-tenké sklo“ spoločnosti Samsung. Aj keď to nenaplní humbuk, ktorý spoločnosť Samsung pôvodne vytvorila pre túto funkciu, je oveľa lepšia ako to, čo je na verzii Galaxy Fold, Galaxy Fold, Moto Razr a Huawei Mate X používajú na svojich flexibilných displejoch úplne plastové dotykové obrazovky, čo predstavuje riešenie s niekoľkými negatívami:

 • Plast je ľahko poškriabaný, vďaka čomu sú vzory ako Mate X (s jeho obtočenou vonkajšou obrazovkou) skutočne nepraktické. Plast neochráni pred tlakom a prepichnutím pred úlomkami vo vnútri alebo zvonku telefónu, vďaka čomu je telefón jemnejší.
 • Flexibilné tenké plastové displeje budú čuchať a skresľovať pod vašim prstom, čo je lacné a jemné. Pamätáte si odporové dotykové obrazovky? Flexibilné plastové displeje sa cítia takto. Displej sa pohybuje pod prstom.
 • Plast nie je tak šmykľavý ako sklo a spolu so špliechaním z plastu zvyšuje plast pri odpore prstom prstom po telefóne. Nie je to skvelé.
 • Pri pántoch a pohyblivých častiach môže mať povrch pod displejom určité medzery, najmä v ohýbaných častiach. Tvrdá sklenená doska by sa podopierala cez medzeru, ale pružný plast sa do medzery ponoril, čím by vytvoril údolie alebo delenie. Ak prejdete prstom vysokou rýchlosťou, môžete naraziť na to, čo je v podstate výmoľ na povrchu displeja. Toto je obávaný "záhyb", ktorý sa zobrazuje na skladacích displejoch.
 • Plast neprenáša svetlo ani lepené sklo, takže displej nevyzerá jasne a žiarivo.

Z Flip a jeho ultra-tenké sklo riešia niektoré z týchto problémov, ale nie všetky. Po prvé, ako bolo široko propagované, Z Flip nie je odolnejší proti poškriabaniu alebo prepichnutiu ako plast. Nevieme, aká je odolnosť ultra tenkého skla Samsung proti poškriabaniu, pretože displej Z Flip má na povrchu skla neodstrániteľnú vrstvu plastu. Plast je, dobre, plast a môžete ho ľahko poškriabať alebo pretrhnúť nechtom. Správa z The Verge však sleduje dobrý dôvod tohto plastového krytu: ak by ste poškriabali podkladové ultra tenké sklo, mala by škrabka dobrú šancu na šírenie a zničenie displeja, keď zložíte telefón. Celé toto ohýbanie napína povrch skla a škrabanec môže byť fatálnym slabým bodom.

zväčšiť / Záhyb, s dramatickým osvetlením. Môžete trochu spoznať, ako sa Z Flip ohýba príliš dozadu.

Ron Amadeo

Aj keď obrazovka určite nie je taká tvrdá ako sklo, nie je taká mäkká ako zobrazenie obrazovky Galaxy Fold, Podložná tvrdá vrstva skla poskytuje pevnejší povrch, na ktorý sa môžete posúvať, a cíti sa oveľa lepšie ako úplne rozkvitnutý povrch. Fold zobraziť. Stále to však nie je také pekné ako holé sklo, pretože horná plastová vrstva je oveľa lepšia ako sklo. Pre porovnanie s inými zariadeniami, Fold cíti sa ako pružný odporový dotykový displej, zatiaľ čo Z Flip sa cíti ako sklenený telefón s lacným plastovým chráničom displeja navrchu. Celkovo je to zlepšenie: nie také dobré ako holé sklo, ale opäť je to lepšie ako úplne mäkké Fold zobraziť.

ŠPECIFIKÁCIA V LÁTOK: Samsung Galaxy Z Flip

VONKAJŠÍ OBRAZOVKA

VNÚTORNÁ OBRAZOVKA

OS

CPU

RAM

GPU

skladovanie

SIETE

PRÍSTAVY

FOTOAPARÁT

SIZE

WEIGHT

BATÉRIE

ZAČIATOČNÁ CENA

INÉ PERKY

300 × 112 1,1-inch OLED
2636 x 1080 6,7- flexibilné OLED
(425ppi, 21.9:9 pomer strán)
Android 10 s kožou OneUI od spoločnosti Samsung
Osemjadrový Qualcomm Snapdragon 855+

Štyri jadrá na báze Cortex A76 (jedno 20,96 GHz, tri 20,41 GHz) a štyri jadrá na báze Cortex A55 pri 1.78GHz

8GB.
Adreno 640
256GB.
802.11b / g / n / ac, Bluetooth 5,0, GPS, NFC
USB 3,1 Gen1 typu C
Predná strana: 10 MP Selfie

Vnútri: 10 MP Selfie, 8 MP RGB Hĺbka,

Vzadu: 12MP Main, 12MP Wide-angle

Otvorené: 167.3 x 73.6 X 7,2 mm

Zatvorené: 87.4 x 73.6 x 17.3 mm

183 g
3300mAh
1380 dolárov v spoločnosti Samsung
snímač bočných odtlačkov prstov

Kryt displeja Z Flip nie je dostatočne tuhý, aby sa podopieral cez medzery, takže povrch displeja nie je rovný. Záves tvorí pekne hlboké horizontálne údolie v strede telefónu a narazíte do neho zakaždým, keď prejdete po strednej časti telefónu. Je tu zaujímavý rozdiel medzi Fold a Flip: FoldZáves a dolina bežali zvisle hore do stredu zariadenia, takže mám pocit, že ste to veľa nezasiahli. Záves Flipu a súvisiace údolie prebiehajú vodorovne cez stred telefónu, takže zakaždým, keď prejdete vertikálne (napríklad pri rolovaní), narazíte na nárazovú rýchlosť. Stáva sa to neustále, pretože obsah našich telefónov neustále vertikálne prechádzate.

Toto je prvý flexibilný telefón s displejom od spoločnosti Samsung s objektívom s dierovacou dierou a ďalšou zvláštnosťou je, že okolo predného objektívu prednej kamery je divot. Toto zasiahnete niekedy, keď stiahnete odtieň oznámenia. Ale aj to je stále obrovské zlepšenie oproti obra, zvýšená zárez na Galaxy Fold, Fold zárez zakryl stavový riadok na pravej strane displeja, čo znamenalo, že panel oznámení bol prístupný iba z ľavej strany telefónu – skutočný čmuch pre odhadovaných 90 percent ľudí, ktorí majú pravú ruku.

Nakoniec sa zdá, že sklo skutočne pomáha, pokiaľ ide o vzhľad displeja. Fold Displej vyzeral trochu zahmlený, matný a zmytý čiastočne vďaka pružnému plastu, ktorý odrážal svetlo od panela. Displej Z Flip je oveľa jasnejší a živší ako displej Fold, Nemôžeme si byť istí, ako blízko sú výkony Z Flip a Galaxy Fold zobrazovacie panely sú, ale pripisujem, že niektoré z týchto skiel majú lepšiu optiku ako plasty. Pokiaľ ide o jas a farby displeja, mohli by ste omylom zameniť Z Flip za normálny, tuhý smartphone. (To je kompliment.)

Ďalej sa budem sťažovať na rámy. Normálne je táto časť len mojou obvyklou sťažnosťou na rámy a na to, ako existujú, ale tieto rámčeky sú zvýšený, čo spôsobuje všetky rovnaké problémy, na ktoré som sa sťažoval na Galaxy Fold, Android používa veľa okrajových gest, ktoré vás vyzývajú na prejdenie prstom po stranách displeja, a tieto sú zlé, keď máte zdvihnutý rám.

Okolo objektívu fotoaparátu je divot. zväčšiť / Okolo objektívu fotoaparátu je divot.

Ron Amadeo

Panel oznámení je potiahnutím nadol z horného rámu displeja. Z Flip je prvý skladací systém, na ktorom je možné spustiť Android 10, čo znamená, že by ste mohli povoliť vynikajúci navigačný systém gesta pre systém Android 10, ktorý vám umožní prejsť prstom nahor zo spodného rámu na domácej obrazovke, prejsť prstom nahor a podržať pre najnovšie aplikácie a prejsť prstom z ľavý alebo pravý rámik pre návrat späť. Aj keď nezapnete gesto navigácie, softvér spoločnosti Samsung má tiež veľa okrajov. Na bočnej strane zariadenia je vždy zásuvka na aplikáciu, takže môžete prejsť prstom z pravého rámu a otvoriť svoje obľúbené aplikácie. Alebo na domácej obrazovke vám spoločnosť Samsung umožní rýchly prístup k službe Samsung Pay potiahnutím nahor zo spodného rámu.

Žiadne z týchto okrajových gest naozaj nefunguje, keď rám a povrch displeja nie sú v rovnakej výške. vy môcť urobte ich, ale v porovnaní s hladkou tabuľou skla je to hrozné a vtipné. Android jednoducho nebol navrhnutý pre prekážky okolo obvodu zariadenia a nevyzerá to tak, že by to bol aj softvér spoločnosti Samsung. Ak nezapnete navigáciu gestami, stále máte navigačné tlačidlá v spodnej časti displeja. V tomto nastavení stále narazím na rám, zatiaľ čo sa snažím zasiahnuť tlačidlá, ktoré fungujú, ale opäť sa cítim zle. Dokonca aj tie najstaršie a najlacnejšie zariadenia, ako je T-Mobile G1 alebo telefón Walmart s 10 dolármi, majú jediný rám z tvrdého plastu pokrývajúci rámy a displej. Fold a Z Flip sú skutočne jediné zariadenia so zdvihnutými rámami a táto myšlienka dizajnu nefunguje.

Celkovo bolo používanie displeja Z Flip celkom nešťastný zážitok. Je len toľko nezdravých vecí naraziť do. Ak môj prst neskakuje cez značnú dolinu v strede displeja, narazí do vyvýšených rámov okolo obvodu zariadenia. Z Flip spôsobí, že sa môj prst bude cítiť ako nárazník, a keď sa pokúsim prejsť prstom, vždy je v ceste niečo. Skutočne ma to prinútilo ujsť môj hladký sklenený smartfón. To je proste menej problémov.

Ďalší problém so zobrazením, ktorý spoločnosť Samsung nevyriešila, je snímač odtlačkov prstov. Väčšina vlajkových lodí systému Android prichádza so snímačmi odtlačkov prstov na obrazovke, ktoré sú viditeľné, dosiahnuteľné a ľahko aktivovateľné. Spoločnosť Samsung zjavne nedokáže na flexibilných displejoch robiť čítačky odtlačkov prstov na obrazovke, takže namiesto toho Z Flip aj Fold mať pekne zvratnú bočnú čítačku odtlačkov prstov.

Po prvé, mechanika flip telefónu a bočné čítačky odtlačkov prstov jednoducho nikdy nepracujú. Počas otvárania váš prst v žiadnom okamihu prirodzene neklesne na snímač odtlačkov prstov spôsobom, ktorý bude fungovať, takže svoju ruku musíte veľa premiestniť. Zvyčajne si zdvihnem telefón, zmením rukoväť, aby som ju otvoril oboma rukami, potom znova zmontujem rukoväť, aby som naskenoval odtlačok prsta, a potom možno zmením rukoväť tretíkrát na prirodzenú polohu telefónu v závislosti od toho, ktorú ruku som chcel použiť , V porovnaní s prirodzenejšou polohou snímača odtlačkov prstov, ako je napríklad umiestnenie na displeji alebo vzadu, je snímač namontovaný na boku omnoho nepríjemnejší.

Skenovanie odtlačkov prstov je tiež ľahké. Montáž na boku telefónu znamená, že nemáte dostatok miesta na skenovanie odtlačkov prstov, takže registrujete iba malý kúsok prsta. Je ľahké umiestniť prst nesprávne a zlyhať pri skenovaní. Čítačka odtlačkov prstov je úplne hladká a takmer v jednej rovine s bočnými stranami telefónu, takže je ťažké hmatateľne ju vyhľadať prstom. Čítačky odtlačkov prstov zozadu zvyčajne žijú v príjemnom prostredí v prirodzenej polohe, takže sa dajú ľahko nájsť. Čítačky odtlačkov prstov na displeji sú priamo pred vami a môžete ich vidieť, čo znamená, že sú ľahko zasiahnuteľné. Tento čitateľ mi stále chýba. Počas otvárania telefónu je príliš ľahké náhodne sa dotknúť čítačky ďalšími prstami. Ak to urobíte príliš mnohokrát, snímač odtlačkov prstov sa sám deaktivuje.