Samsung Galaxy Z Flip Hands On: Staršie pokus o zložiteľný tvarový faktor

Samsung Galaxy Z Flip Hands On: Staršie pokus o zložiteľný tvarový faktor 1

Vydanie spoločnosti Samsung Galaxy Fold minulý rok nebolo niečo, čo by sme mohli nazvať hladkým, ale prinajmenšom to nebolo na rovnakej úrovni ako Galaxy Note 7, To však nezabráni kórejskému gigantu v ďalšom skúmaní zložiteľného tvarového faktora, ktorý viedol k tohtoročnému vydaniu Galaxy Z Flip,

REKLAMA

Predtým, ako pôjdeme ďalej, musím to poznamenať: kvôli určitému dohľadu v našom logistickom usporiadaní počas udalosti Unpacked launch v San Franciscu sa mi podarilo mať okolo 5 minút ruky na čas s Galaxy Z Flip. Bolo to skôr sklamanie, ale bolo to mimo našu kontrolu a samozrejme sa snažíme z toho vyťažiť maximum.

Samsung Galaxy Z Flip Hands On: Staršie pokus o zložiteľný tvarový faktor 2

Späť na nový telefón, prvá vec, ktorú som si všimol o Galaxy Z Flip je, že jeho pánt sa cítil pevnejší ako Galaxy Fold, Odvtedy to však neprekvapuje Galaxy Z Flip môže byť pózovaná vo viacerých uhloch, čo nebolo na rozdiel od Galaxy Fold ktoré je možné úplne otvoriť alebo zatvoriť. Napriek tomu sa pánt stále cítil celkom hladko a nemám pocit, že na jeho fungovanie potrebujem veľa sily.

Schopnosť predstavovať Galaxy Z Prepínanie z viacerých uhlov tiež viedlo k vytvoreniu režimu prepínania, ktorý spoločnosť Samsung spolupracovala so spoločnosťou Google. Kvôli časovým obmedzeniam, ktoré som spomínal predtým, sa mi podarilo vyskúšať režim iba v aplikácii Fotoaparát v telefóne, ale napriek tomu som docela ohromený tým, že som režim bez problémov aktivoval, keď som telefón umiestnil do samostatnej polohy.

Samsung Galaxy Z Flip Hands On: Staršie pokus o zložiteľný tvarový faktor 3

Podľa toho, čo by ste mohli očakávať od displeja Dynamic AMOLED, výstup z Galaxy Z Flip je 6,7- Výstup obrazovky FHD + vyzerá dosť živo a pútavo, hoci je ťažké ignorovať hrubý rám, ktorý ho obklopuje. Opäť sa zdá, že existencia hrubých rámov je opodstatnená, pretože som si všimol, že pri zatváraní telefónu pôsobia ako tlmiace prvky, aby zmäkčili pohyb.

Keď už hovoríme o displeji, mali ste už počuť o skúške trvanlivosti, ktorá sa vykonala na internete Galaxy Z Flip od Zack Nelson z JerryRigVšetko. Aj keď sa nemôžem prinútiť hlboko poškriabať telefón, a to najmä na globálnom podujatí, na ktorom sa zúčastnilo toľko ďalších novinárov. Galaxy Z Flip, výsledok testu spoločnosti Zack stačil na to, aby ste povedali, že pri používaní zariadenia musíte byť opatrní, aj keď spoločnosť Samsung uviedla, že obrazovka bola vyrobená zo skla.

Samsung Galaxy Z Flip Hands On: Staršie pokus o zložiteľný tvarový faktor 4

REKLAMA

To nás privádza k ďalšiemu pozorovaniu: keď Galaxy Z Flip je zatvorený, medzi oboma časťami telefónu stále existuje medzera, čo znamená, že sa doň môže dostať špina. Takže, ak ste niektorú z nich v budúcnosti vlastnili, uistite sa, že je vrecko čisté a možno ho nebudete chcieť dať Galaxy Z Vyklopte spolu s kľúčmi alebo mincami.

Vo všeobecnosti vyzerá telefón v skutočnom živote krajšie a zrkadlový povrch na jeho vonkajšom plášti je určite jedným z prispievajúcich faktorov. Je to však tiež zrejmý magnet odtlačkov prstov, ktorý môže byť z dlhodobého hľadiska nepríjemný.

Samsung Galaxy Z Flip Hands On: Staršie pokus o zložiteľný tvarový faktor 5

Existuje len toľko, čo môžem povedať od spravodlivých 5-minúta praktických skúseností, ale za to, čo má význam, Galaxy Z Flip sa javí ako zrelší pokus o zložiteľný tvarový faktor. Všeobecne platí, že jeho pánt a telo sa cítia odolnejšie, ale obrazovka je stále dosť krehká a nezabúda na to Galaxy Z Flip stále ovláda statnú cenovú značku USD 1380, čo je okolo RM 5, 816.

V tejto chvíli je cena Galaxy Z Flip pre Malajziu zatiaľ nie je známa, ale dúfame, že je oveľa nižšia. Pokiaľ ide o jeho dostupnosť, pre náš trh nie je oficiálne uvedené vydanie, ale keďže sa telefón už objavil v SIRIM, je len otázkou času, kedy bude v Malajzii debutovať skladací telefón novej generácie spoločnosti Samsung.