Samsung Galaxy Z Flip a Motorola Razr: Hlavné rozdiely

Skladacie telefóny sú tu oficiálne. Každý, kto túži po spätnom volaní, keď vyhodí telefón, aby prijal hovor a zavesil ho na zavesenie, nemá na výber iba jeden, ale dva zvislé skladacie telefóny. Sú to Motorola Razr, ktorá sa začala koncom roka 2019, a úplne nový Samsung Galaxy Z Prevrátiť začiatkom tohto mesiaca.

Obaja sú pútavo štýloví, ale existuje veľa veľkých rozdielov, ktoré ich oddeľujú. Ak ste na trhu niektorého z týchto skladacích telefónov, musíte na ne dať pozor.

cena

Samsung Galaxy Z Flip a Motorola Razr: Hlavné rozdiely 1

Obe zariadenia majú spoločné to, že štýl a hrana krvácania nie sú lacné. Galaxy Z Flip prichádza za oko-zalievanie $1, 380, zatiaľ čo Razr je možné kúpiť za neuveriteľných $1, 500. Ak chcete kúpiť jednu z týchto vecí, musíte sa celkom zaviazať k tomu, že si celú telefón prehodíte.

Špecifikácie

Samsung Galaxy Z Flip a Motorola Razr: Hlavné rozdiely 2

Stále tu? Oba telefóny sú spravodlivé inak pri zdôvodňovaní vysokej ceny.

Galaxy Z Flip uľahčuje žalúdočnú špičkovú cenu. Aj keď neprichádza s najlepšími údajmi do roku 2020 – sú uložené pre najnovšie Galaxy Sortiment S20 – prinajmenšom je dodávaný s vlajkovými loďami minulého roka. Získate veľmi pekný 256 GB úložného priestoru, 8 GB RAM, minulý rok Snapdragon 855+, ale najnovší Android 10. Batéria zostáva na slabej strane a prichádza na 3, 300mAh.

Motorola Razr zanecháva veľa úspechov vďaka svojej vysokej cene. Jeho zoznam špecifikácií je v najlepšom prípade zariadenie strednej kategórie: Android 9,0, Snapdragon 710, 128 GB úložného priestoru a 6 GB RAM. Batéria je smutná 2, 510mAh. Pre bežných používateľov, ktorí práve používajú svoj telefón na prehliadanie webu a sledovanie videí, sa pravdepodobne nebudete cítiť príliš rozdielne. Ale jeho špecifikácie prichádzajú ako šok pre zariadenie, ktoré stojí toľko.

Obrazovka

Samsung Galaxy Z Flip a Motorola Razr: Hlavné rozdiely 3

Obrazovka je dôvodom, prečo sme tu, preto si zaslúži svoju vlastnú kategóriu.

Páčilo sa nám, čo urobila spoločnosť Motorola s obrazovkou Razra, a 6,2skladacia P-OLED obrazovka s hustotou 373ppi. Na prednej strane je dokonca druhý vonkajší displej, ktorý meria 2,7 palcov, ktoré fungujú trochu ako inteligentné hodinky, umožňujú rýchly prístup k aplikáciám a zobrazenie upozornení.

Galaxy Z Flip zostane verný majstrovstvu obrazoviek spoločnosti Samsung, s obrazovkou Dynamic AMOLED s hustotou 425ppi a HDR10 +. To je ešte lepšie, ale hneď po vybalení z krabice si všimnete strašidelný záhyb, ktorý prechádza stredom. Ak ste si mysleli Galaxy Fold bolo zlé, toto sa prerezáva priamo v texte a videách. Stále existuje možnosť umiestniť aplikácie vedľa seba na internet Fold, oddelené záhybom.

Spoločnosť Motorola sa tým snaží vyriešiť vytvorením obrazovky, ktorá sa po zatvorení stiahne. Obrazovka sa neohýba, ale ohýba sa pri závese, aby sa znížila závažnosť záhybu. Všimnite si, že obrazovka Razra je mierne voľná okolo spodného rámu, pretože práve tam sa skrýva záhyb tak, aby umožnil záhyb v tvare slzy. To tiež znamená, že je jemnejšia ako Galaxy Z Flip je obrazovka, ale je to cena, ktorú musíme zaplatiť, aby sme obišli záhyb.

materiály

Samsung Galaxy Z Flip a Motorola Razr: Hlavné rozdiely 4

Každý, kto si dnes zvykne na prémiové a elegantné sklo na telefónoch, si bude musieť zvyknúť na skladacie telefóny. Na to, aby sa ohol, musel Razr použiť plast. Aj keď je nepravdepodobné, že sa rozbije, jeho mäkkosť znamená, že je ešte pravdepodobnejšia. Dlhý necht, kontakt alebo omylom zložené proti množine kľúčov by mohli spôsobiť škrabance na obrazovke, podobne ako plastový chránič obrazovky. A keď už hovoríme o ochráncoch obrazovky, nebudú s týmito skladacími obrazovkami pracovať.

V porovnaní s tým je skladacia obrazovka Samsung oveľa robustnejšia. Nazývajú to prvý flexibilný sklenený displej na svete, ale to je len meno. Dodáva sa s veľmi, veľmi tenkou vrstvou skla, čo jej dodáva tuhosť. Ale na vrchole toho, čo sa vaše prsty dotýkajú, je mäkký ochranný plast, čo znamená, že sa môže stále prepadať a pokrčiť. Je to však zlepšenie oproti Razr a Galaxy Fold tiež.

Záves

Samsung Galaxy Z Flip a Motorola Razr: Hlavné rozdiely 5

Kľúčovým rozdielom medzi pántami je, že jeden chce zostať otvorený a druhý si môžete vybrať. Podobne ako klasický Razr sa telefón otvorí, keď otvoríte obrazovku po 90 stupňoch. Z Flip sa nezacvakne, ale umožní vám ho otvoriť v ľubovoľnom uhle ako laptop. Niektoré aplikácie to dokonca využívajú, pretože teraz môžete sedieť na stole, aby ste ho mohli pohodlne pozerať, alebo ako statív fotoaparátu.

fotoaparát

Samsung Galaxy Z Flip a Motorola Razr: Hlavné rozdiely 6

Spoločnosť Samsung je tu jednoznačne víťazom. Získate 12MP fotoaparát a ultraširoký obraz, ktorý je podobný tomu, čo nájdete na 2019 Galaxy Hlavné telefóny S10. Nie sú to najlepšie vo svojej triede, ale sú viac než prijateľné.

Každý, kto dúfa v pekné fotografie s Razrom, bude pravdepodobne sklamaný. Jeho hlavný strelec s rozlíšením 16MP rozpráva iba polovicu príbehu, pretože zlé spracovanie obrazu znamená, že fotografie sú ploché a vyzerajú ako niečo sotva prijateľné už pred tromi rokmi.

Keď je telefón sklopný, môžete si vziať so sebou fotoaparát s hlavným fotoaparátom. Vonkajšie displeje telefónu fungujú ako malý malý hľadáčik, aj keď je Z Flip malý 1,1- vonkajší displej je skutočne malý.

softvér

Samsung Galaxy Z Flip a Motorola Razr: Hlavné rozdiely 7

Puristi budú radi, že sa Razr naklonia bližšie k čistému Androidu, ktorý získate na telefónoch Google Pixel. Nie sú tu žiadne zvláštne vzhľady a aplikácia vyzerá tak, ako sme očakávali. A to je v poriadku 6,2 palce, displej nie je oveľa väčší ako telefóny, na ktoré sme zvyknutí.

Na druhej strane, 6,7-inch Z Flip je pre väčšinu rúk mierne veľký. Vyhotovenie systému Android OneUI od spoločnosti Samsung, ktoré sa tu nachádza, sa tu hodí vďaka jeho optimalizácii na použitie jednou rukou. Usporiadanie tlačidiel tak, aby boli dosiahnuteľné, je presne to, čo potrebuje, hoci to, ako vyzerá, je zásah alebo zmeškanie.