Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Samsung Galaxy Tipy a triky pre S20: Sprievodca zasv├Ąten├Ż po S20, S20 + a S20 Ultra

Samsung Galaxy Tipy a triky pre S20: Sprievodca zasv├Ąten├Ż po S20, S20 + a S20 Ultra 1

Spolo─Źnos┼ą Samsung posunula Galaxy S├ęria S20 zara─Ćuje prevodov├Ż stupe┼ł. Namiesto toho, aby sme pon├║kali model rozpo─Źtu, ktor├Ż nahrad├ş model S10e, sme na hornom konci roz┼í├şrili telef├│n S20 Ultra – super-spec telef├│n, ktor├Ż sedel ved─ża Galaxy S20 a Galaxy S20 +.

Ale je tu ve─ża, s ─Ź├şm sa mus├şme vyrovna┼ą: Spolo─Źnos┼ą Samsung pon├║ka viac funkci├ş ako ktoko─żvek in├Ż z krabice, tak┼że je ─żahk├ę prehliadnu┼ą alebo nikdy objavi┼ą niektor├ę skryt├ę drahokamy. Roztrhali sme si telef├│ny, aby sme zhroma┼żdili podrobn├ęho sprievodcu v┼íetk├Żm, ─Źo va┼íe zariadenie S20 urob├ş, a ako ho zvl├ídnu┼ą.

Samsung Galaxy ┼ápi─Źka S20: Ak sa sna┼ż├şte n├íjs┼ą veci, prejdite prstom po r├Żchlom nastaven├ş a v hornej ─Źasti n├íjdete mo┼żnos┼ą vyh─żad├ívania. Sta─Ź├ş za─Źa┼ą p├şsa┼ą vyh─żad├ívac├ş dopyt a toto univerz├ílne preh─żad├íva nastavenia vr├ítenia telef├│nu, aplik├ície, kontakty, sch├┤dzky v kalend├íri. Je to skuto─Źne siln├ę. M├┤┼żete ho tie┼ż spusti┼ą tak, ┼że otvor├şte panel s aplik├íciami a klepnete na vyh─żad├ívac├ş panel v hornej ─Źasti.

Ako vypn├║┼ą alebo re┼ítartova┼ą Samsung Galaxy S20: Spolo─Źnos┼ą Samsung prekonfigurovala postrann├ę tla─Źidlo na telef├│ne S20, tak┼że dlh├Żm stla─Źen├şm sa v predvolenom nastaven├ş spust├ş Bixby, namiesto vyp├şnania zariadenia, ako je (takmer) ka┼żd├Ż in├Ż telef├│n na plan├ęte. Ak chcete telef├│n vypn├║┼ą, posu┼łte nadol tablu r├Żchlych nastaven├ş a klepnite tam na ikonu nap├íjania. Potom m├┤┼żete telef├│n vypn├║┼ą. Na tejto obrazovke je tie┼ż skratka k nastaveniam bo─Źn├ęho tla─Źidla, tak┼że m├┤┼żete v pr├şpade potreby zmeni┼ą funkciu.

index
ÔÇó Tipy na plochu
ÔÇó Spr├íva digit├ílnych asistentov
ÔÇó R├Żchle nastavenia
ÔÇó Spr├íva aplik├íci├ş a aplik├íci├ş
ÔÇó Uzamkn├║┼ą obrazovku a st├íle zapnut├Ż displej
ÔÇó Zabezpe─Źenie a odomykanie
ÔÇó Zobrazi┼ą tipy
ÔÇó Tipy na ozn├ímenie
ÔÇó Hlasitos┼ą, zvuk a neru┼íte
ÔÇó Fotoapar├ít a fotografie
ÔÇó Tipy na hranu obrazovky
ÔÇó Bixby tipy a triky
ÔÇó Ako urobi┼ą sn├şmku obrazovky
ÔÇó Tipy pre bat├ęrie

squirrel_widget_184581

Samsung Galaxy Tipy pre domácu obrazovku S20, S20 +, S20 Ultra

├Üvodn├í ─Źas┼ą sp├║┼í┼ąa─Źa. Je to miesto, kam odomknete telef├│n, miesto skratiek a miniaplik├íci├ş aplik├íci├ş a miesto, kam sa vr├ítite po dokon─Źen├ş nie─Źoho v aplik├ícii. Teraz podporuj├║ci Android 10, m├┤┼żete si tie┼ż zvoli┼ą ┼ít├Żl navig├ície.

Zapnite navig├íciu gestami v syst├ęme Android 10: V predvolenom nastaven├ş pon├║ka model S20 tri naviga─Źn├ę ikony spolo─Źnosti Samsung. Ak chcete prepn├║┼ą na gest├í syst├ęmu Android 10, otvorte nastavenia> displej> naviga─Źn├Ż panel. Tu m├íte mo┼żnos┼ą tla─Źidiel alebo gest na celej obrazovke. Ak chcete prisp├┤sobi┼ą, klepnite na ÔÇ×─Ćal┼íie mo┼żnostiÔÇť, ale pomocou gest na celej obrazovke v├ím telef├│n umo┼żn├ş prejs┼ą prstom zo strany, aby ste sa vr├ítili sp├Ą┼ą, zdola smerom domov, rovnako ako in├ę zariadenia s Androidom.

Prisp├┤sobenie naviga─Źn├ęho panela: Ak ste sa dr┼żali ovl├ídac├şch prvkov na obrazovke, m├┤┼żete si objedn├ívku prisp├┤sobi┼ą. Cho─Ćte do nastaven├ş> displej> naviga─Źn├í li┼íta a m├┤┼żete zmeni┼ą poradie tla─Źidiel.

Upravte svoju domovsk├║ obrazovku: Dlh├Żm stla─Źen├şm na tapete na ktorejko─żvek domovskej obrazovke m├┤┼żete upravova┼ą tapetu, mot├şvy, widgety, str├ínky alebo ─Ćal┼íie nastavenia. T├íto oblas┼ą v├ím tie┼ż umo┼żn├ş prida┼ą alebo odstr├íni┼ą cel├ę obrazovky, tak┼że ak chcete str├ínku s miniaplik├íciami, m├┤┼żete ju prida┼ą.

Z├şskajte viac na svojej domovskej obrazovke: Ve─żkos┼ą mrie┼żky obrazovky, na ktorej s├║ umiestnen├ę va┼íe kl├ívesov├ę skratky a widgety, m├┤┼żete zmeni┼ą v z├ívislosti od toho, ako hust├í m├í by┼ą dom├íca obrazovka. Dlho stla─Źte tapetu a vyberte polo┼żku ÔÇ×nastavenia hlavnej obrazovkyÔÇť. Vyberte 4×5, aby ste si veci udr┼żali ├║plne ─Źist├ę, 4×6, 5×5 alebo 5×6, aby ste sa do nich mohli vpl├íva┼ą viac. M├íme tendenciu pou┼ż├şva┼ą 5×6, inak veci vyzeraj├║ pr├şli┼í ve─żk├ę, ale to sa t├Żka osobn├Żch preferenci├ş.

Zmena ve─żkosti miniaplik├íci├ş: Mnoho widgetov je mo┼żn├ę meni┼ą. Dlh├ę stla─Źenie ich vyberie. Ke─Ć zdvihnete prst, m├┤┼żete potiahnu┼ą modr├Ż r├ím─Źek, ktor├Ż sa zobraz├ş, a zmeni┼ą ve─żkos┼ą widgetu. M├┤┼żete dokonca zmeni┼ą ve─żkos┼ą alebo polohu vyh─żad├ívacieho po─ża Google.

Prisp├┤sobte stavov├Ż riadok: Toto je inform├ícia, ktor├í sa nach├ídza v hornej ─Źasti obrazovky. Cho─Ćte do nastaven├ş> upozornenia> stavov├Ż riadok a m├íte nieko─żko mo┼żnost├ş. M├┤┼żete obmedzi┼ą na tri ikony upozornen├ş, alebo m├┤┼żete ma┼ą v┼íetky. M├┤┼żete tie┼ż zapn├║┼ą alebo vypn├║┼ą percento bat├ęrie.

Umo┼żnite svojej domovskej str├ínke pracova┼ą na ┼í├şrku: T├íto mo┼żnos┼ą umo┼żn├ş zobrazenie domovskej obrazovky a panela aplik├íci├ş, nastaven├ş at─Ć. Na ┼í├şrku. V predvolenom nastaven├ş je vypnut├ę, ale m├┤┼żete ho zapn├║┼ą v nastaveniach> nastavenia domovskej obrazovky> oto─Źi┼ą do re┼żimu na ┼í├şrku. Switch t├Żm sa zmen├ş rot├ícia na ┼í├şrku, tak┼że ak prech├ídzate z hrania na sledovanie filmov, nemus├şte sa neust├íle vraca┼ą na v├Ż┼íku.

Vytvorte prie─Źinok: Jednoducho pretiahnite jednu aplik├íciu nad druh├║ na dom├ícej obrazovke a vytvor├ş sa prie─Źinok. Ak chcete odstr├íni┼ą aplik├íciu z prie─Źinka, otvorte prie─Źinok a dlho stla─Źte aplik├íciu. Zobraz├ş sa kontextov├ę menu, ktor├ę v├ím umo┼żn├ş odstr├íni┼ą t├║to aplik├íciu. Ak chcete prida┼ą aplik├ície, bu─Ć ich pretiahnite do prie─Źinka, alebo klepnut├şm na tla─Źidlo ÔÇ×+ÔÇť v prie─Źinku pridajte aplik├ície.

Zmena farby alebo n├ízvu prie─Źinka: Otvorte prie─Źinok a hore zadajte po┼żadovan├Ż n├ízov. Ak nechcete meno, nechajte ho pr├ízdne. Ak chcete zmeni┼ą farbu pozadia prie─Źinka, klepnite na bodku v pravom rohu a vyberte nov├║ farbu – vr├ítane ├║plne vlastn├Żch farieb.

Odstr├ínenie prie─Źinka: Ak u┼ż nechcete prie─Źinok, stla─Źte a podr┼żte a potom stla─Źte kl├íves Odstr├íni┼ą z domova. Zlo┼żky a odkazy na aplik├íciu zmizn├║.

Pr├şstup k aplik├ícii Samsung Daily z domovskej obrazovky: V─żavo od domovskej obrazovky m├í spolo─Źnos┼ą Samsung teraz nie─Źo s n├ízvom Samsung Daily, ktor├ę nahr├ídza Bixby Home. M├┤┼żete na┼ł prejs┼ą prstom a prinesie v├ím spr├ívy, ┼íport, po─Źasie a podobn├ę veci z internetu Galaxy Ulo┼żte spolu s doplnkami niektor├Żch slu┼żieb, ktor├ę by ste mohli pou┼ż├şva┼ą, napr├şklad Spotify. To, ─Źo sa zobrazuje, m├┤┼żete zmeni┼ą otvoren├şm ponuky vpravo hore a v├Żberom kariet, ktor├ę chcete zobrazi┼ą.

Vypnite Samsung Daily: Ak nechcete, aby spolo─Źnos┼ą Samsung Daily (a neobvi┼łujeme v├ís), dlho stla─Źte tapetu a vst├║pite do ovl├ídac├şch prvkov hlavnej obrazovky. Prejden├şm prstom doprava sa objav├ş panel Samsung Daily. V pravom hornom rohu je prep├şna─Ź. Ak na dom├ícej obrazovke nechcete zobrazova┼ą panel Samsung Daily, jednoducho ho vypnite. Bohu┼żia─ż, nem├┤┼żete to zmeni┼ą na nie─Źo in├ę bez toho, aby ste zmenili sp├║┼í┼ąa─Ź.

Zmeni┼ą sp├║┼í┼ąa─Ź (hlavn├í obrazovka): Z├í┼żitky z telef├│nu m├┤┼żete ─żahko zmeni┼ą pomocou in├ęho sp├║┼í┼ąa─Źa, napr├şklad Nova, ak chcete viac prisp├┤sobi┼ą. Sta─Ź├ş si stiahnu┼ą sp├║┼í┼ąa─Ź z Obchodu Play a nain┼ítalova┼ą ho. Po stla─Źen├ş tla─Źidla domov budete ma┼ą mo┼żnos┼ą vybra┼ą si nov├Ż predvolen├Ż sp├║┼í┼ąa─Ź. Alebo cho─Ćte do nastaven├ş> aplik├ície a kliknite na tla─Źidlo ponuky vpravo hore. Vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×predvolen├ę aplik├ícieÔÇť a potom ÔÇ×dom├íca aplik├íciaÔÇť. Uvid├şte tam svoj v├Żber nosn├Żch rakiet, vyberte ten, ktor├Ż chcete. Note: ak pou┼ż├şvate gesto navig├ície v syst├ęme Android 10, t├íto funkcia nie je podporovan├í sp├║┼í┼ąa─Źmi tret├şch str├ín, tak┼że sa mo┼żno budete musie┼ą vr├íti┼ą k ovl├ídaniu pomocou troch tla─Źidiel.

Zobrazi┼ą n├ívrhy aplik├íci├ş v posledn├Żch aplik├íci├ích: Ke─Ć klepnete na tla─Źidlo ned├ívnych aplik├íci├ş alebo pomaly pos├║vate prstom nahor, ak pou┼ż├şvate gest├í pre syst├ęm Android 10, zobrazia sa miniat├║ry va┼íich str├ínok s najnov┼í├şmi aplik├íciami, ale aj spodn├í ─Źas┼ą navrhovan├Żch aplik├íci├ş. S├║ zalo┼żen├ę na tom, ─Źo Galaxy S20 si mysl├ş, ┼że by ste mohli chcie┼ą vych├ídza┼ą z ned├ívno pou┼ż├şvan├Żch aplik├íci├ş. Ak si to ne┼żel├íte, otvorte ponuku vpravo hore na paneli vyh─żad├ívania a vypnite odpor├║─Źan├ę aplik├ície.

Kontextov├ę konverz├ície v samostatnom okne: pam├Ąta┼ą Facebook ─îety na ─Źety? Spolo─Źnos┼ą Samsung to m├┤┼że urobi┼ą pomocou slu┼żieb zasielania spr├ív cez internet Galaxy S20, vys├║va konverz├íciu do pohybliv├ęho tla─Źidla, aby ste mohli reagova┼ą bez prep├şnania aplik├íci├ş – pokia─ż aplik├ícia podporuje pou┼żitie v r├┤znych okn├ích. Naz├Żva sa ÔÇ×inteligentn├ę kontextov├ę zobrazenieÔÇť a n├íjdete ho v nastaveniach> Roz┼í├şren├ę funkcie> inteligentn├ę kontextov├ę zobrazenie. M├┤┼żete prep├şna┼ą tie aplik├ície, ktor├ę chcete zobrazi┼ą, (ktor├ę sme zvykli pou┼ż├şva┼ą na zasielanie spr├ív), a potom na ne m├┤┼żete odpoveda┼ą v samostatnom okne. V predvolenom nastaven├ş je vypnut├ę.

  • Pre─Ź├ştajte si cel├║ na┼íu spolo─Źnos┼ą Samsung Galaxy S20 + recenzia

squirrel_widget_184580

Samsung Galaxy Tipy a triky pre S20: Sprievodca zasv├Ąten├Ż po S20, S20 + a S20 Ultra 2

Správa vašich digitálnych asistentov na internete Galaxy S10

Spolo─Źnos┼ą Samsung tla─Ź├ş spolo─Źnos┼ą Bixby ako svojho digit├ílneho asistenta, zatia─ż ─Źo ako telef├│n so syst├ęmom Android dostanete Google Assistant tie┼ż. Nain┼ítalujte Alexa a to sa stane mo┼żnos┼ąou – aj ke─Ć spolo─Źnos┼ą Samsung v├ím tie┼ż umo┼żn├ş pr├şstup k Finder a internetu Samsung rovnakou cestou. Tu s├║ v┼íetky mo┼żnosti riadenia pre t├Żchto virtu├ílnych asistentov.

pr├şstup Google Assistant: Spust├ş sa dlh├ę stla─Źenie virtu├ílneho tla─Źidla na obrazovke Google Assistant, Potom sa m├┤┼żete porozpr├íva┼ą so spolo─Źnos┼ąou Google a naplno vyu┼żi┼ą mo┼żnosti, ktor├ę zam├Ż┼í─żala Mountain View. Toto je synchronizovan├ę s va┼í├şm ├║─Źtom Google po prihl├ísen├ş, tak┼że funguje so v┼íetk├Żm, ─Źo ste u┼ż nastavili Google Assistant robi┼ą. Ak pou┼ż├şvate gest├í pre syst├ęm Android 10, spustite asistenta potiahnut├şm prstom z doln├ęho rohu.

Zapnite k─ż├║─Źov├ę slovo ÔÇ×Ok GoogleÔÇť: K─ż├║─Źov├ę slovo, pod─ża ktor├ęho m├í Google odpoveda┼ą iba hlasom, je s├║─Źas┼ąou aplik├ície Google, ale mus├şte ho zapn├║┼ą, aby zareagovalo. Zamierte do aplik├ície Google a klepnite na polo┼żku ÔÇ×viacÔÇť v pravom dolnom rohu, Nastavenia> Hlas> Hlasov├í zhoda> Ahoj Google. Prepnite na t├║to mo┼żnos┼ą a pokia─ż je k v├í┼ímu ├║─Źtu priraden├í hlasov├í zhoda, spozn├í v├ís hovorenie a d├í v├ím hlasov├║ kontrolu nad telef├│nom.

zak├íza┼ą Google Assistant/ v┼íetci asistenti: Ak nechcete Google Assistant na tejto skratke tla─Źidla na domovskej str├ínke m├┤┼żete odstr├íni┼ą mo┼żnos┼ą spustenia tam. Cho─Ćte do nastaven├ş> aplik├ície a otvorte ponuku vpravo hore a vyberte predvolen├ę aplik├ície. Potom zamierte do ÔÇ×pomocnej aplik├ícieÔÇť a potom do ÔÇ×pomocnej aplik├ícieÔÇť. Zobraz├ş sa v├ím mo┼żnos┼ą vybra┼ą mo┼żnos┼ą ÔÇ×┼żiadnaÔÇť. Klepnite na t├║to mo┼żnos┼ą a potom sa ni─Ź nestane dlh├Żm stla─Źen├şm tla─Źidla Domov alebo potiahnut├şm prstom z rohov.

Zme┼łte svojho digit├ílneho asistenta na Alexa alebo Bixby Voice: Ak by ste rad┼íej spustili Alexu na dom├ícom tla─Źidle, nain┼ítalujte aplik├íciu Alexa a potom, ako vy┼í┼íie, prepnite predvolen├║ pomocn├║ aplik├íciu zariadenia na Alexa – alebo Bixby Voice, ak chcete. To bude znamena┼ą, ┼że budete ma┼ą Alexa alebo Bixby pr├şstup cez domovsk├║ obrazovku namiesto Google. K─ż├║─Źov├ę slovo Alexa nebude fungova┼ą.

Spustenie slu┼żby Bixby Voice: Ak chcete pou┼ż├şva┼ą Bixby, stla─Źte a podr┼żte bo─Źn├ę tla─Źidlo a Bixby sa spust├ş. Budete musie┼ą by┼ą prihl├ísen├ş k ├║─Źtu Samsung, ktor├Ż pou┼ż├şva Bixby. M├┤┼żete tie┼ż povoli┼ą hor├║ce slovo ÔÇ×Hi BixbyÔÇť. Najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako to urobi┼ą, je spusti┼ą Bixby, potiahnite prstom zdola nahor a potom otvorte ponuku vpravo hore. Zobraz├ş sa nastavenie slu┼żby Bixby Voice – klepnite na ÔÇ×budenie hlasomÔÇť a pomocou hlasu budete ma┼ą kontrolu. V predvolenom nastaven├ş je vypnut├ę, tak┼że ak ho nebudete pou┼ż├şva┼ą, nechajte ho vypnut├ę.

Priradi┼ą bo─Źn├ę tla─Źidlo: Tla─Źidlo Bixby u┼ż neexistuje ako posledn├Żch p├ír Galaxy Modely S mali namiesto toho iba jedno tla─Źidlo. Cho─Ćte do nastaven├ş> roz┼í├şren├ę funkcie> bo─Źn├ę tla─Źidlo. Tu z├şskate v┼íetky mo┼żnosti pre dan├Ż bo─Źn├Ż kl├íves, tak┼że m├┤┼żete odstr├íni┼ą Bixby, m├┤┼żete ho nastavi┼ą tak, aby vyp├şnal telef├│n dlh├Żm stla─Źen├şm, spustil fotoapar├ít dvojit├Żm stla─Źen├şm alebo otvoril aplik├íciu pod─ża v├í┼ího v├Żberu. V z├ísade si m├┤┼żete vybra┼ą.

s20 tipy a triky

Samsung Galaxy Tipy a triky pre r├Żchle nastavenie S20

Oblas┼ą r├Żchlych nastaven├ş je s├║─Źas┼ąou syst├ęmu Android, kde m├íte pr├şstup k naj─Źastej┼í├şm nastaveniam svojho zariadenia, ako s├║ re┼żimy ┼íetrenia energie, Wi-Fi a Bluetooth. Je to v├Żber skratiek, ku ktor├Żm sa dostanete, ke─Ć prejdete prstom z horn├ęho okraja obrazovky telef├│nu Samsung nadol. Spolo─Źnos┼ą Samsung tu prid├íva aj nieko─żko ─Ćal┼í├şch prvkov.

Okam┼żit├Ż pr├şstup na panel r├Żchlych nastaven├ş a upozornen├ş z domovskej obrazovky: Prejdite prstom po obrazovke kdeko─żvek na obrazovke a podokno upozornen├ş sa posunie nadol, ─Źo znamen├í, ┼że sa nemus├şte natiahnu┼ą a┼ż po horn├║ ─Źas┼ą str├ínky, potiahnite prstom nadol a z├şskate r├Żchle nastavenia – skuto─Źne u┼żito─Źn├ę pri v├Ą─Ź┼í├şch Galaxy Telef├│ny S20 + a S20 Ultra. V predvolenom nastaven├ş je toto nastavenie vypnut├ę, ak ho chcete zapn├║┼ą dlh├Żm stla─Źen├şm na tapete a vyberte polo┼żku ÔÇ×nastavenia domovskej obrazovkyÔÇť, potom ÔÇ×posu┼łte prstom smerom dolu za panel ozn├ímen├şÔÇť.

Upravi┼ą r├Żchle nastavenia: Ak chcete zmeni┼ą skratky, ktor├ę sa zobrazuj├║ pri pos├║van├ş ozn├ímen├ş nadol, dvakr├ít potiahnite nadol, aby ste videli cel├║ mrie┼żku, otvorte ponuku klepnut├şm na tri bodky a vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×poradie tla─ŹidielÔÇť. Zobraz├ş sa v├ím ├║pln├Ż zoznam mo┼żnost├ş na v┼íetk├Żch str├ínkach. Potiahnut├şm m├┤┼żete zmeni┼ą poradie, alebo m├┤┼żete odstr├íni┼ą odkazy, ktor├ę nepotrebujete. Horn├Ż Sugerencia: v kompaktnom zobrazen├ş v hornej ─Źasti sa zobrazuje iba prv├Żch ┼íes┼ą aplik├íci├ş, tak┼że urobte z t├Żchto skratiek prv├Żch nastaven├ş.

Okam┼żit├Ż pr├şstup k nastaveniam zariadenia z r├Żchlych nastaven├ş: Je to ┼ítandardn├Ż Sugerencia pre Android, ale skvel├Ż pre okam┼żit├Ż pr├şstup k nastaveniam. Stla─Źte a podr┼żte kl├ívesov├║ skratku (napr├şklad Bluetooth) a okam┼żite prejdete do ponuky ├║pln├Żch nastaven├ş. Je to naozaj u┼żito─Źn├ę pre mo┼żnosti Wi-Fi, Bluetooth a ├║spory energie.

Pr├şstup k pripojen├Żm zariadeniam v tably r├Żchleho nastavenia: V predvolenom nastaven├ş zist├şte, ┼że pripojen├ę zariadenia a m├ędi├í sa zobrazuj├║ aj na table s r├Żchlymi nastaveniami. To znamen├í, ┼że m├┤┼żete prejs┼ą prstom nadol a ┼ąuknut├şm na ┼łu z├şska┼ą pr├şstup k prehr├ívanej hudbe alebo reproduktorom, ku ktor├Żm ste pripojen├ş. Mo┼żnos┼ą zariaden├ş sa vz┼ąahuje na priame pripojenia, ako aj na SmartThings, tak┼że ak ste chytr├Ż dom├íci pou┼ż├şvate─ż, je to sp├┤sob, ako sa dosta┼ą priamo k t├Żmto zariadeniam. Mo┼żno zist├şte, ┼że t├║to mo┼żnos┼ą nepotrebujete alebo ju nepotrebujete, tak┼że ju m├┤┼żete vypn├║┼ą otvoren├şm r├Żchlych nastaven├ş a klepnut├şm na ponuku vpravo hore. Potom klepnite na ÔÇ×r├Żchle rozlo┼żenie panelaÔÇť a vypnite ÔÇ×Zobrazi┼ą m├ędi├í a zariadeniaÔÇť, aby ste ho odstr├ínili.

R├Żchlo upravte jas obrazovky: Spolo─Źnos┼ą Samsung v├ím umo┼ż┼łuje pr├şstup k jasu prostredn├şctvom panela r├Żchleho nastavenia, sta─Ź├ş ho potiahnu┼ą nadol a uvid├şte posuvn├şk. Ak chcete upravi┼ą dia─żkov├ę ovl├ídanie, stla─Źte ┼í├şpku nadol na pravom konci pos├║va─Źa a dostanete sa priamo k t├Żmto nastaveniam, kde ho m├┤┼żete zapn├║┼ą alebo vypn├║┼ą.

s20 tipy a triky

Samsung Galaxy Tipy pre aplikácie S20 a S20 +

Panel aplik├íci├ş je s├║─Źas┼ąou sp├║┼í┼ąa─Źa v telef├│ne a je to oblas┼ą, v ktorej sa va┼íe skratky aplik├íci├ş zobrazuj├║ na┼żivo.

Zobrazi┼ą v┼íetky aplik├ície na ploche: Pre niektor├Żch je to popul├írna vo─żba. Ak chcete odstr├íni┼ą panel s aplik├íciami, na dom├ícej obrazovke stla─Źte dlho a klepnite na ÔÇ×nastavenia domovskej obrazovkyÔÇť. Potom vyberte ÔÇ×rozlo┼żenie domovskej obrazovkyÔÇť a zobrazia sa dve mo┼żnosti: ÔÇ×iba domovsk├í obrazovkaÔÇť alebo ÔÇ×├║vodn├í obrazovka a obrazovka aplik├íci├şÔÇť. Prv├Ż z nich ├║plne odstr├íni panel aplik├íci├ş, napr├şklad iPhone.

Tla─Źidlo pridania alebo odstr├ínenia panela aplik├íci├ş: V predvolenom nastaven├ş neexistuje ┼żiadne tla─Źidlo na paneli s aplik├íciami a panel s aplik├íciami otvor├şte potiahnut├şm prstom. Ak chcete, aby sa tla─Źidlo vr├ítilo sp├Ą┼ą do nastaven├ş domovskej obrazovky, ako je uveden├ę vy┼í┼íie, a vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×tla─Źidlo aplik├ícieÔÇť. Tu ju m├┤┼żete zapn├║┼ą alebo vypn├║┼ą.

Prejden├şm prstom zobraz├şte alebo skryjete panel s aplik├íciami: Ako je uveden├ę vy┼í┼íie, Galaxy S20 umo┼ż┼łuje zobrazi┼ą panel aplik├íci├ş potiahnut├şm prstom nahor. Samotn├ę str├ínky aplik├íci├ş potom pos├║vaj├║ do─żava a doprava. Ak sa chcete vr├íti┼ą na domovsk├║ str├ínku, nemus├şte stla─Źi┼ą tla─Źidlo Domovsk├í str├ínka, sta─Ź├ş len prejs┼ą prstom nahor a panel aplik├íci├ş zmizne.

Zmena ve─żkosti mrie┼żky obrazovky aplik├íci├ş: Podobne ako na domovskej obrazovke m├┤┼żete zmeni┼ą hustotu aplik├íci├ş na paneli aplik├íci├ş / na str├ínke. Ako je uveden├ę vy┼í┼íie, prejdite na nastavenia domovskej obrazovky a zobraz├ş sa v├ím mo┼żnos┼ą ÔÇ×Mrie┼żka obrazovky aplik├íci├şÔÇť s rozmermi a┼ż 5×6. Ten bude zabali┼ą viac aplik├íci├ş do.

Pod─ża abecedy aplik├ície: Na paneli aplik├íci├ş kliknite na ponuku v pravom hornom rohu a potom na mo┼żnos┼ą ÔÇ×zoradi┼ąÔÇť. Z├şskate tak mo┼żnos┼ą ma┼ą abecedn├ę poradie. Sta─Ź├ş klikn├║┼ą na t├║to mo┼żnos┼ą a v┼íetko klesne na svoje miesto.

Zmena poradia aplik├íci├ş: Kliknite na tla─Źidlo ponuky v pravom hornom rohu a potom klepnite na ÔÇ×zoradi┼ąÔÇť. Tentoraz vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×vlastn├í objedn├ívkaÔÇť. Teraz m├┤┼żete aplik├ície pretiahnu┼ą na po┼żadovan├ę miesto.

Vytvorte prie─Źinok s aplik├íciami: M├┤┼żete ma┼ą prie─Źinok pre aplik├ície, ─Źi u┼ż ste vo vlastnom alebo abecednom porad├ş. Sta─Ź├ş stla─Źi┼ą a podr┼ża┼ą ikonu aplik├ície a pretiahnu┼ą ju cez in├║. Vytvor├ş sa prie─Źinok. N├ízov a farbu potom m├┤┼żete pod─ża potreby upravi┼ą.

Vyh─żadajte cel├Ż svoj telef├│n pomocou aplik├ície Finder: V hornej ─Źasti obrazovky aplik├íci├ş sa nach├ídza vyh─żad├ívac├ş panel programu Finder. T├Żmto sa vr├ítia v├Żsledky vyh─żad├ívania pre nain┼ítalovan├ę aplik├ície, ale tie┼ż sa d├í vyh─żad├íva┼ą obsah v aplik├íci├ích, ako s├║ Netflix, Obchod Play, spr├ívy, pripomienky, kalend├ír a ove─ża viac. Klepnite na li┼ítu Finder na paneli aplik├íci├ş, potom klepnite na tla─Źidlo ponuky vpravo, potom na polo┼żku ÔÇ×spravova┼ą aplik├ícieÔÇť a m├┤┼żete si vybra┼ą, kde bude vyh─żad├íva┼ą.

Spravujte aplik├ície, ktor├ę vyh─żad├íva─Ź vyh─żad├íva: Ak Finder vr├íti inform├ície, ktor├ę nechcete, pravdepodobne budete chcie┼ą vypn├║┼ą niektor├ę z aplik├íci├ş, ku ktor├Żm m├í pr├şstup. Otvorte panel s aplik├íciami a klepnite na ponuku vpravo hore. Potom vyberte polo┼żku Nastavenia vyh─żad├íva─Źa> vyberte aplik├ície, v ktor├Żch chcete vyh─żad├íva┼ą. Umo┼żn├ş v├ím to vypn├║┼ą aplik├ície, z ktor├Żch nechcete ma┼ą v├Żsledky.

Nechajte Finder, aby v├ím dal n├ívrhy aplik├íci├ş: Ke─Ć klepnete na Finder v hornej ─Źasti panela aplik├íci├ş, okam┼żite dostanete n├ívrhy zalo┼żen├ę na posledn├Żch aplik├íci├ích, ktor├ę ste pou┼żili. Ak to nechcete, cho─Ćte do nastaven├ş vyh─żad├íva─Źa, ako je uveden├ę vy┼í┼íie, a m├┤┼żete ho vypn├║┼ą v ─Źasti Zobrazi┼ą navrhovan├ę aplik├ície.

Odin┼ítalovanie aplik├íci├ş: Odin┼ítalovanie m├┤┼żete vykona┼ą priamo z ikony aplik├ície. Dlh├Żm stla─Źen├şm aplik├ície a rozba─żovacej ponuky z├şskate mo┼żnos┼ą odin┼ítalova┼ą aplik├íciu. Ak ide o z├íkladn├║ aplik├íciu (ktor├║ nem├┤┼żete odin┼ítalova┼ą), rovnak├í mo┼żnos┼ą v├ím umo┼żn├ş aplik├íciu zak├íza┼ą.

Pridanie aplik├íci├ş na plochu: Stla─Źte a podr┼żte skratku aplik├ície na paneli aplik├íci├ş. Umo┼żn├ş v├ím to umiestni┼ą odkaz na dom├ícu obrazovku jeho presunut├şm na horn├║ ─Źas┼ą str├ínky alebo z rozba─żovacej ponuky, ktor├í sa zobraz├ş, m├┤┼żete vybra┼ą mo┼żnos┼ą ÔÇ×prida┼ą na domovsk├║ str├ínkuÔÇť.

Zastavenie prid├ívania nov├Żch ikon aplik├íci├ş na plochu: Cho─Ćte do nastaven├ş na dom├ícej obrazovke (dlh├Żm stla─Źen├şm na tapetu) a n├íjdete mo┼żnos┼ą ÔÇ×prida┼ą aplik├ície na plochuÔÇť. Vypnite to, inak sa na va┼íu domovsk├║ obrazovku prid├í ka┼żd├í nain┼ítalovan├í aplik├ícia. Alebo to zapnite, ak chcete.

Zmeni┼ą predvolen├║ aplik├íciu: Android v├ím umo┼ż┼łuje rozhodn├║┼ą sa, ktor├í je predvolen├í, ak m├íte viac ako jednu aplik├íciu, ktor├í bude robi┼ą to ist├ę. V ─Źasti Nastavenia> aplik├ície kliknite na tla─Źidlo ponuky v pravom hornom rohu a potom na ÔÇ×predvolen├ę aplik├ícieÔÇť. Tu vid├şte, ─Źo bolo vybran├ę ako predvolen├Ż prehliada─Ź, volaj├║ca aplik├ícia, aplik├ícia na odosielanie spr├ív a dom├íca obrazovka. Ostatn├ę predvolen├ę nastavenia vyberie prv├í aplik├ícia, ktor├║ otvor├şte pre konkr├ętnu ├║lohu.

Ovl├ídajte povolenia aplik├ície: Android v├ím umo┼ż┼łuje spravova┼ą v┼íetky povolenia pre ka┼żd├║ aplik├íciu individu├ílne. Prejdite do nastaven├ş> aplik├ície, vyberte po┼żadovan├║ aplik├íciu a potom kliknite na polo┼żku Povolenia. Umo┼żn├ş v├ím to zap├şna┼ą a vyp├şna┼ą povolenia, tak┼że m├┤┼żete napr├şklad zak├íza┼ą pr├şstup k polohe alebo kontaktom.

Samsung Galaxy Tipy a triky pre S20: Sprievodca zasv├Ąten├Ż po S20, S20 + a S20 Ultra 3

Samsung Galaxy Uzamykacia obrazovka S20 a stále zapnutá obrazovka

Uzamknut├í obrazovka je to, ─Źo vid├şte, ke─Ć je telef├│n uzamknut├Ż. Je to skuto─Źne rozdelen├ę na dve ─Źasti, jednu, ke─Ć je obrazovka vypnut├í – kde ÔÇ×v┼żdy zapnut├í obrazovkaÔÇť v├ím m├┤┼że poskytn├║┼ą nejak├ę inform├ície – alebo spr├ívnu uzamknut├║ obrazovku, kde je obrazovka ├║plne zapnut├í, ale nem├íte pr├şstup k zariadeniu.

Zapn├║┼ą v┼żdy na displeji: Ak chcete, aby sa na obrazovke zobrazovali inform├ície ÔÇ×v┼żdy zapnut├ęÔÇť, zamierte do uzamknutej obrazovky> v┼żdy na displeji a zapnite ich – predvolene je vypnut├í. Zobrazuje sa, ke─Ć je displej telef├│nu v pohotovostnom re┼żime, t. J. Ke─Ć je displej inak vypnut├Ż. M├┤┼żete sa rozhodn├║┼ą, ┼że sa bude zobrazova┼ą v rozvrhu – mo┼żno sa bude zobrazova┼ą iba pri stole – alebo sa bude zobrazova┼ą kedyko─żvek alebo ke─Ć klepnete na telef├│n. Pam├Ątajte, ┼że spotreb├║va bat├ęriu.

Zmena ┼ít├Żlu st├íle zapnut├Żch hod├şn: Pre st├íle zapnut├Ż displej S10 existuje cel├Ż rad r├┤znych typov hod├şn. Cho─Ćte do nastaven├ş> obrazovka uzamknutia> ┼ít├Żl hod├şn. Tu m├┤┼żete zmeni┼ą hodiny pre st├íle zapnut├ę zobrazenie aj pre uzamknut├║ obrazovku. M├┤┼żete tie┼ż zmeni┼ą farby, tak┼że ak nechcete mono, m├┤┼żete vybra┼ą nie─Źo in├ę.

Pridajte hudobn├Ż ovl├ída─Ź alebo FaceWidgets na obrazovku uzamknutia alebo v┼żdy zapnut├║ obrazovku: FaceWidgets je n├ízov, ktor├Ż spolo─Źnos┼ą Samsung pou┼ż├şva pre ─Ćal┼íie inform├ície na uzamknutej obrazovke alebo v┼żdy zapnutom displeji. Pravdepodobne tam budete ma┼ą hudobn├Ż ovl├ída─Ź, ale ak tak neurob├şte, cho─Ćte do nastaven├ş> uzamkn├║┼ą obrazovku> FaceWidgets. Tu n├íjdete v┼íetky mo┼żnosti zap├şnania a vyp├şnania vr├ítane Bixby rut├şn, po─Źasia, alarmov a pl├ínov.

Zmena jasu st├íle zapnut├ęho displeja: Toto je spojen├ę s automatick├Żm jasom v telef├│ne, m├┤┼żete ho v┼íak manu├ílne prekona┼ą a nastavi┼ą jas sami. Cho─Ćte do nastaven├ş> uzamknut├í obrazovka> st├íle zapnut├í obrazovka. V tejto ponuke sa zobraz├ş ÔÇ×automatick├Ż jasÔÇť. Vypnite toto nastavenie a jas m├┤┼żete nastavi┼ą sami. Jas m├┤┼żete zmeni┼ą aj ru─Źne klepnut├şm na st├íle zapnut├ę zobrazenie, ke─Ć sa zobrazuje.

Zmena odkazov na uzamknutej obrazovke: Na obrazovke uzamknutia m├┤┼żete ma┼ą dva skratky pre r├Żchly pr├şstup (iba uzamknut├í obrazovka, nie v┼żdy zapnut├í obrazovka). V predvolenom nastaven├ş s├║ to telef├│n a fotoapar├ít, ale m├┤┼że to by┼ą ─Źoko─żvek. Cho─Ćte do nastaven├ş> uzamknut├í obrazovka> skratky. Tu m├┤┼żete vybra┼ą ─żav├ę a prav├ę kl├ívesov├ę skratky alebo ich ├║plne vypn├║┼ą.

Zak├íza┼ą / povoli┼ą upozornenia na uzamknutej obrazovke: Ak na svojej uzamknutej obrazovke nechcete dost├íva┼ą upozornenia, cho─Ćte na nastavenia> uzamknut├í obrazovka> upozornenia. To v├ím umo┼żn├ş skry┼ą obsah, zobrazi┼ą iba ikony aplik├íci├ş alebo ├║plne zak├íza┼ą upozornenia. Naopak, ak chcete upozornenia s obsahom, nevyberajte skry┼ą.

Zmena vzh─żadu upozornen├ş na uzamknutej obrazovke: Inform├ície, ktor├ę sa zobrazuj├║ na uzamknutej obrazovke, m├┤┼żete nielen zmeni┼ą, ale aj zmeni┼ą, ako sa zobrazuj├║. Cho─Ćte do nastaven├ş> obrazovka uzamknutia> ozn├ímenia a m├┤┼żete zmeni┼ą prieh─żadnos┼ą ozn├ímen├ş uzamknutej obrazovky. M├┤┼żete tie┼ż necha┼ą prevr├íten├Ż text, aby vynikal viac na pozad├ş.

Zobrazi┼ą roamingov├ę hodiny na uzamknutej obrazovke: Jednou z najkraj┼í├şch funkci├ş na telef├│noch je to, ┼że sa automaticky prepne na miestny ─Źas, ale roamingov├ę hodiny v├ím m├┤┼żu uk├íza┼ą va┼íe dom├íce ─Źasov├ę p├ísmo. Cho─Ćte do nastaven├ş> uzamkn├║┼ą obrazovku> cestovn├ę hodiny. M├┤┼żete si tie┼ż vybra┼ą, kde sa nach├ídza va┼íe dom├íce ─Źasov├ę p├ísmo.

s20 tipy a triky

Samsung Galaxy Zabezpe─Źenie a odomykanie s├ęrie S20

Bezpe─Źnos┼ą zost├íva rovnako d├┤le┼żit├í ako kedyko─żvek predt├Żm. Spolo─Źnos┼ą Samsung pon├║ka cel├Ż rad mo┼żnost├ş odomknutia.

┼ápi─Źkov├Ż bezpe─Źnostn├Ż Sugerencia: Biometria nie je spo─żahliv├í, preto┼że v pr├şpade zlyhania sa zariadenie odomkne pomocou k├│du PIN alebo hesla. Z tohto d├┤vodu je va┼íe zariadenie iba tak├ę bezpe─Źn├ę ako heslo alebo k├│d PIN, ktor├Ż pou┼ż├şvate, preto┼że ktoko─żvek, kto sa pok├║┼ía prenikn├║┼ą do v├í┼ího telef├│nu, sa m├┤┼że kedyko─żvek rozhodn├║┼ą ├şs┼ą priamo k t├Żmto met├│dam odomknutia. Biometria je tu pre pohodlie, nie pre bezpe─Źnos┼ą.

Povoli┼ą zabezpe─Źenie odtla─Źkov prstov alebo tv├íre: Ak chcete odomkn├║┼ą odtla─Źok prsta alebo tv├ír, cho─Ćte do nastaven├ş> biometria a bezpe─Źnos┼ą. Tu m├┤┼żete zaregistrova┼ą svoju tv├ír alebo odtla─Źky prstov. Budete musie┼ą nastavi┼ą z├ílo┼żn├Ż k├│d PIN alebo heslo s├║─Źasne, aby ste zaistili ─Ćal┼íiu bezpe─Źnos┼ą. Horn├Ż Sugerencia: ak pou┼ż├şvate odtla─Źky prstov, zaregistrujte si prsty na ka┼żdej ruke, aby ste mohli odomkn├║┼ą telef├│n, ktor├Ż dr┼ż├şte.

Klepnut├şm na obrazovku zobraz├şte umiestnenie skenera odtla─Źkov prstov: Klepnut├şm na telef├│n m├┤┼żete necha┼ą rozsvieti┼ą ikonu odtla─Źku prsta, aby ste vedeli, kam ho chcete odomkn├║┼ą. Cho─Ćte do nastaven├ş> biometria a bezpe─Źnos┼ą> odtla─Źky prstov. Klepnite na PIN alebo heslo a potom cho─Ćte na ÔÇ×zobrazi┼ą ikonu, ke─Ć je obrazovka vypnut├íÔÇť. Potom sa m├┤┼żete rozhodn├║┼ą klepn├║┼ą na obrazovku a ikona odtla─Źku prsta sa zobraz├ş, ke─Ć ste stla─Źili.

Okam┼żit├ę uzamknutie: Ke─Ć stla─Ź├şte tla─Źidlo pohotovostn├ęho re┼żimu, chcete, aby sa v├í┼í telef├│n okam┼żite uzamkol. Cho─Ćte do nastaven├ş> obrazovka uzamknutia> nastavenie zabezpe─Źen├ęho z├ímku. Existuje mo┼żnos┼ą uzamkn├║┼ą zariadenie, len ─Źo obrazovka prepne do re┼żimu sp├ínku alebo ke─Ć stla─Ź├şte tla─Źidlo pohotovostn├ęho re┼żimu. Ak chcete oneskorenie, m├íte k dispoz├şcii ve─ża ─Źasov├Żch mo┼żnost├ş.

Smart Lock / Bluetooth odomknutie: V nastaveniach> obrazovka uzamknutia> je op├Ą┼ą ─Źas┼ą Smart Lock. Ide o ┼ítandardn├║ funkciu syst├ęmu Android a m├íte mo┼żnos┼ą nominova┼ą d├┤veryhodn├ę zariadenia, aby sa v├í┼í Android odomkol, ke─Ć sa pripoj├ş k nie─Źom in├ęmu. M├┤┼żete nominova┼ą zariadenia Bluetooth (ako s├║ va┼íe inteligentn├ę hodinky alebo auto), polohu, d├┤veryhodn├Ż hlas at─Ć. Bonusov├Ż Sugerencia: Toto je v podstate jedno z m├íla miest v jednom pou┼ż├şvate─żskom rozhran├ş spolo─Źnosti Samsung, kde sa m├┤┼żete vr├íti┼ą k z├ísob├ím vizu├ílu pre Android!

Automatick├ę vymazanie zariadenia: Ak sa ob├ívate, ┼że telef├│n spadne do nespr├ívnych r├║k a bude prasknut├Ż, m├┤┼żete ho necha┼ą automaticky vymaza┼ą. Cho─Ćte do nastaven├ş> obrazovka uzamknutia> nastavenie zabezpe─Źen├ęho z├ímku. Tu n├íjdete mo┼żnos┼ą automatick├ęho obnovenia tov├írensk├Żch nastaven├ş, ak d├┤jde k 15 ne├║spe┼ín├Żm pokusom o odomknutie.

Uzamknutie sie┼ąov├Żch a bezpe─Źnostn├Żch funkci├ş: T├íto vo─żba bude znamena┼ą, ┼że va┼íe sie┼ąov├ę nastavenia nie je mo┼żn├ę zmeni┼ą, ke─Ć je telef├│n uzamknut├Ż. To v├ím u─żah─Ź├ş lokaliz├íciu telef├│nu, ak je odcudzen├Ż. Znamen├í to v┼íak aj to, ┼że ak chcete zapn├║┼ą letov├Ż re┼żim, mus├şte telef├│n odomkn├║┼ą. Zamierte na nastavenia> obrazovka uzamknutia a zabezpe─Źenie> nastavenia zabezpe─Źen├ęho z├ímku a n├íjdite mo┼żnos┼ą, ako ju zapn├║┼ą alebo vypn├║┼ą.

Za┼íifrujte svoju kartu SD: Ak nechcete, aby sa ─żudia p├║┼í┼ąali na va┼íu SD kartu, ak ju vytiahnu z telef├│nu, m├┤┼żete ju ┼íifrova┼ą. Potom ju m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą iba na odomknutom telef├│ne. Zamierte do nastaven├ş> biometria a bezpe─Źnos┼ą> za┼íifrujte kartu SD a z├şskate v┼íetky podrobnosti.

Uchov├ívajte va┼íe s├║kromn├ę ÔÇőÔÇős├║bory a aplik├ície v zabezpe─Źenom prie─Źinku: Ak sa ob├ívate ─żud├ş, ktor├ş maj├║ pr├şstup k v├í┼ímu telef├│nu a h─żadaj├║ veci, ktor├ę by nemali, m├┤┼żete pou┼żi┼ą zabezpe─Źen├Ż prie─Źinok. T├Żmto sa nastavuje ─Ćal┼íia ├║rove┼ł zabezpe─Źenia, potom m├┤┼żete do obchodn├Żch dokumentov prid├íva┼ą s├║bory, obr├ízky a aplik├ície, ktor├ę chcete zachova┼ą – ÔÇőÔÇőto m├┤┼że by┼ą ─Źoko─żvek od osobn├Żch fotografi├ş. M├┤┼żete tie┼ż prida┼ą druh├ę verzie aplik├íci├ş, ktor├ę chcete bezpe─Źne a s├║kromn├ę. Nach├ídza sa v nastaveniach> biometria a bezpe─Źnos┼ą> zabezpe─Źen├í zlo┼żka.

s20 tipy a triky

Samsung Galaxy Tipy na zobrazenie displeja S20

Spolo─Źnos┼ą Samsung je teraz na svojej druhej gener├ícii obrazoviek Infinity-O a na internete Galaxy S├ęria S20 teraz pon├║ka mo┼żnos┼ą 120 Hz.

Zapnite re┼żim 120 Hz: Na S20 je mo┼żnos┼ą pre 120 Hz alebo 60 Hz. Cho─Ćte do nastaven├ş> displej> plynulos┼ą pohybu. Umo┼żn├ş v├ím to v├Żber s cie─żom 120 Hz, aby veci boli plynulej┼íie. Je k dispoz├şcii iba vo vysokom rozl├ş┼íen├ş Full HD + (tie┼ż predvolen├ę), ale spotrebuje aj viac v├Żdr┼że bat├ęrie ne┼ż pri 60 Hz.

Zmena rozl├ş┼íenia displeja: ÔÇ×Quad HD +ÔÇť hovoria, ale predvolen├í hodnota je ÔÇ×Full HD +ÔÇť. Rozl├ş┼íenie, ktor├ę chcete pre displej zvoli┼ą, m├┤┼żete vybra┼ą v nastaveniach> zobrazenie> rozl├ş┼íenie obrazovky. Ni┼ż┼íie rozl├ş┼íenie v├ím m├┤┼że u┼íetri┼ą energiu bat├ęrie.

Zapn├║┼ą re┼żim tmy: Toto bolo na telef├│noch Samsung u┼ż nejak├Ż ─Źas, ale je to omnoho roz┼í├şrenej┼íie a teraz je nat├şvnou funkciou syst├ęmu Android. Sta─Ź├ş otvori┼ą ponuku nastaven├ş a zamieri┼ą na displej. Je to prv├í vec, ktor├║ uvid├şte v hornej ─Źasti str├ínky, ale m├┤┼żete klepn├║┼ą na ÔÇ×nastavenia tmav├ęho re┼żimuÔÇť a m├┤┼żete napl├ínova┼ą tmav├Ż re┼żim tak, aby sa zap├şnal pri z├ípade slnka.

Zmena farieb displeja: Cho─Ćte do nastaven├ş> re┼żim obrazovky a z├şskate mo┼żnos┼ą zmeni┼ą vzh─żad vzh─żadu displeja. Predvolen├í hodnota je ┼żiv├í s mo┼żnos┼ąou, aby bola prirodzen├í. Pod─ża potreby m├┤┼żete zmeni┼ą teplotu farieb a nastavenia RGB.

Zapnite zosil┼łova─Ź videa: Na S20 sa skr├Żva zosil┼łova─Ź videa, ktor├ęho cie─żom je vylep┼íi┼ą vide├í. Funguje s cel├Żm radom aplik├íci├ş, vr├ítane Netflix, Filmy Play, Prime Video a YouTube, Zamierte do nastaven├ş> roz┼í├şren├ę funkcie> vylep┼íova─Ź videa, aby ste ho zap├şnali alebo vyp├şnali v z├ívislosti od va┼íich preferenci├ş.

Zapnite filter modr├ęho svetla: T├Żmto sa zmen├ş farba displeja, aby sa zn├ş┼żilo modr├ę svetlo, zabr├ínilo n├ímahe o─Ź├ş a pom├┤┼żu v├ím lep┼íie spa┼ą, teoreticky. Zamierte do nastaven├ş> displej> filter modr├ęho svetla a zme┼łte ─Źasy a silu efektu.

Skry┼ą predn├║ kameru: Ak sa v├ím nep├í─Źi fotoapar├ít na prednej strane, m├┤┼żete ho skry┼ą v tmavom pruhu. To znamen├í, ┼że v├í┼í telef├│n bude ma┼ą potom v├Ą─Ź┼í├ş horn├Ż r├ím. Cho─Ćte do nastaven├ş> displej> aplik├ície na cel├║ obrazovku. Ak chcete zobrazi┼ą roz┼í├şren├ę nastavenia, otvorte ponuku. Tu n├íjdete prep├şnaciu mo┼żnos┼ą pre skrytie prednej kamery, ak v├ím to vad├ş.

Re┼żim s jednou rukou: Cho─Ćte do nastaven├ş> roz┼í├şren├ę funkcie> re┼żim s jednou rukou a n├íjdete mo┼żnos┼ą pre tla─Źidlo alebo gesto, ktor├ę umo┼żn├ş re┼żim s jednou rukou. Toto sa mus├ş zapn├║┼ą, ale zmen┼í├ş sa t├Żm displej, aby v├ím poskytol ─żah┼í├ş pr├şstup k veciam, ktor├ę s├║ bli┼ż┼íie k hornej ─Źasti – skvel├ę pre mal├ę ruky na ve─żk├Żch telef├│noch. Ke─Ć ste v re┼żime jednej ruky, m├┤┼żete prep├şna┼ą z─żava doprava klepnut├şm na ┼í├şpky. Ak chcete ukon─Źi┼ą re┼żim s jednou rukou, jednoducho klepnite na ─Źiernu oblas┼ą.

Samsung Galaxy Tipy a triky pre S20: Sprievodca zasv├Ąten├Ż po S20, S20 + a S20 Ultra 4

Samsung Galaxy Tipy a triky t├Żkaj├║ce sa upozornen├ş na s├ęriu S20

Spolo─Źnos┼ą Samsung v├ís r├íd neust├íle upozor┼łuje, tak┼że skrotenie t├Żchto upozornen├ş a prin├║tenie ich robi┼ą to, ─Źo chcete, je ve─żkou s├║─Źas┼ąou b├Żvania s modern├Żm telef├│nom. Spolo─Źnos┼ą Samsung ─Źasto nahrad├ş v┼íetky ozn├ímenia vlastn├Żm zvukom a vibr├íciami, tak┼że je potrebn├ę vykona┼ą ve─ża nevybaven├Żch spr├ív. V sekcii uzamknutej obrazovky vy┼í┼íie sme pokryli niektor├ę ozn├ímenia, ale takto z├şskate inform├ície o v┼íetk├Żch t├Żchto p├şpaniach a zvukov├Żch sign├íloch.

Vypnutie upozornen├ş pre aplik├íciu: Prejdite do ─Źasti Nastavenia> upozornenia a uvid├şte sekciu ÔÇ×ned├ívno odoslan├ęÔÇť. Klepnite na ÔÇ×zobrazi┼ą v┼íetkoÔÇť a z├şskate ─żahk├ę mo┼żnosti prep├şnania pre v┼íetky aplik├ície v telef├│ne. Tu ich m├┤┼żete bu─Ć ├║plne vypn├║┼ą, alebo klepnut├şm prejs┼ą na kontrolu konkr├ętnych upozornen├ş.

Zobrazi┼ą odznaky ikon aplik├íci├ş: Odznaky s ikonami s├║ s├║─Źas┼ąou syst├ęmu Android a umo┼ż┼łuj├║ ka┼żdej aplik├ícii zobrazi┼ą, ko─żko upozornen├ş m├íte. Spolo─Źnos┼ą Samsung to aplikuje na cel├ę zariadenie. Zamierte na nastavenia> upozornenia> odznaky ikon aplik├íci├ş. Mo┼żnosti m├┤┼żete zapn├║┼ą alebo vypn├║┼ą, alebo klepnut├şm na m├┤┼żete zmeni┼ą ┼ít├Żl (─Ź├şsla alebo ┼żiadne ─Ź├şsla). Ak namiesto toho klepnete na aplik├íciu, m├┤┼żete vypn├║┼ą bodky pre konkr├ętnu aplik├íciu.

Dlh├Żm stla─Źen├şm skratky aplik├ície si m├┤┼żete zobrazi┼ą upozornenia aplik├íci├ş: Jedn├í sa o pomerne pokro─Źil├ę roz┼í├şrenie odznakov ikon. M├┤┼żete stla─Źi┼ą a podr┼ża┼ą ikonu aplik├ície, ktor├í zobrazuje odznak. Upozornenia sa zobrazia v rozba─żovacej ponuke. Cho─Ćte do nastaven├ş> upozornenia> odznaky ikon aplik├íci├ş a t├║to mo┼żnos┼ą n├íjdete v dolnej ─Źasti str├ínky v ─Źasti ÔÇ×Upozornenia na ikony aplik├íci├şÔÇť.

Zak├íza┼ą prijat├ę upozornenie: Ide o ┼ítandardn├║ funkciu syst├ęmu Android, ale je to naozaj u┼żito─Źn├ę. Ak dostanete upozornenie z ─żubovo─żnej aplik├ície a nikdy ho u┼ż nikdy nechcete vidie┼ą, pomaly posu┼łte upozornenie doprava a zobraz├ş sa ozuben├ę koliesko nastaven├ş. Klepnut├şm na to sa v├ím zobraz├ş mo┼żnos┼ą vypn├║┼ą upozornenia pre t├║to aplik├íciu.

Samsung Galaxy Ovl├ída─Źe hlasitosti S20, zvuk a neru┼íia

Nau─Źi┼ą sa zvl├ídnu┼ą neru┼íi┼ą je k─ż├║─Źov├í zru─Źnos┼ą syst├ęmu Android. M├┤┼żete si necha┼ą zasiela┼ą po┼żadovan├ę ozn├ímenia, ke─Ć ich chcete, m├┤┼żete svoj telef├│n st├ş┼íi┼ą, ke─Ć to potrebujete, bez potreby mechanick├ęho pos├║va─Źa, ale tieto d├┤le┼żit├ę ozn├ímenia m├┤┼żete necha┼ą prejs┼ą. Na internete Galaxy S20 m├íte p├Ą┼ą jazdcov hlasitosti. Spr├ívne, p├Ą┼ą: vyzv├í┼łac├ş t├│n, m├ędi├í, ozn├ímenia, syst├ęm, hlas Bixby.

Zapnite ┼żiv├ę titulky pre v┼íetko: ┼Żiv├ę titulky je ponuka pre cel├Ż syst├ęm, ktor├í v├ím poskytne titulky pre video aplik├ície. Skr├Żva sa v ovl├ídac├şch prvkoch hlasitosti. Sta─Ź├ş klepn├║┼ą na hlasitos┼ą nahor alebo nadol a ke─Ć sa zobraz├ş pos├║va─Ź, klepnite na ┼í├şpku nadol. Zobrazia sa v┼íetky ovl├ídacie prvky hlasitosti, ale v dolnej ─Źasti zoznamu sa zobraz├ş mo┼żnos┼ą zapn├║┼ą ┼żiv├ę titulky.

Ignorova┼ą prep├şna─Ź hlasitosti m├ędi├ş: V nastaveniach hlasitosti (potiahnite hlasitos┼ą dole alebo v nastaveniach> zvuky a vibr├ície) n├íjdete mo┼żnos┼ą pou┼żi┼ą tla─Źidl├í ovl├ídania hlasitosti pre m├ędi├í. V predvolenom nastaven├ş je toto nastavenie vypnut├ę, ale ak ho zapnete, po stla─Źen├ş tla─Źidiel ovl├ídania hlasitosti sa pos├║va iba hlasitos┼ą m├ędi├ş. Nechajte ho vypnut├ę a ovl├ída hlasitos┼ą vyzv├í┼łania, ale pri prehr├ívan├ş m├ędi├ş sa prepne na hlasitos┼ą m├ędi├ş, napr├şklad v sie┼ąach Netflix alebo Spotify.

Zme┼łte ├║rove┼ł vibr├íci├ş pre v┼íetko: Cho─Ćte do nastaven├ş> zvuky a vibr├ície> intenzita vibr├íci├ş a m├┤┼żete zmeni┼ą ├║rovne vibr├íci├ş pri hovoroch, upozorneniach a dotykoch.

R├Żchlo prepnite na vibra─Źn├ę v├Żstrahy: Ak chcete st├ş┼íi┼ą, ale st├íle s├║ po upozor┼łovan├ş na vibr├ície, stla─Źte tla─Źidlo hlasitosti a klepnite na ikonu reproduktora v rozba─żovacej ponuke. T├Żmto sa prepne na vibr├íciu. M├┤┼żete tie┼ż stla─Źi┼ą tla─Źidlo hlasitosti, aby sa vibrovalo a pos├║valo ├║plne nadol.

Nastavte telef├│n na ticho: Norm├ílne ovl├ída─Źe hlasitosti id├║ iba na vibr├ície. Ak chcete, aby bol v├í┼í telef├│n tich├Ż, prejdite prstom nadol na r├Żchle nastavenia a klepnite na zvukov├║ skratku. Toto bude prech├ídza┼ą zvukom / vibrovan├şm / stlmen├şm. Nezabudnite zvuk znova zapn├║┼ą, inak v├ím bud├║ ch├Żba┼ą v┼íetky va┼íe hovory a spr├ívy, alebo ich pou┼żitie nebude ru┼íi┼ą.

Vypnite hluk nab├şjania, odomknutie zvuku, zvuky kl├ívesnice: Spolo─Źnos┼ą Samsung by mala va┼íe Galaxy p├şpa┼ą a vibrova┼ą pri ka┼żdej akcii a dotyku. Cho─Ćte do nastaven├ş> zvuk a vibr├ície> ovl├ídanie zvukov / vibr├íci├ş syst├ęmu a n├íjdete v┼íetky mo┼żnosti, ako tieto veci vypn├║┼ą. Urob to, pros├şm.

Povoli┼ą a ovl├ída┼ą Dolby Atmos: To sa d├í zapn├║┼ą v r├Żchlych nastaveniach alebo prejs┼ą do nastaven├ş> zvuky a vibr├ície> kvalita a efekty zvuku. Within the Dolby Atmos section you have the option for auto, movie, music or voice as individual options for audio enhancement. There's also the option to just have Atmos automatically turn on when you start a game.

Adapt the sound quality to you: You can customise the sound output from the S20 devices. Head into settings > sounds and vibration > sound quality and effects and you'll see "adapt sound" down that the bottom. You can take an age-based profile or you can create a custom setting based on a short listening test.

Engage do not disturb: Do not disturb is an Android feature that lets you silence your phone, but set up a range of exceptions. Swipe down quick settings and Toque the do not disturb button to turn it on. You can also set it to a schedule, for example at night, or when you're in the office. Just press and hold the quick setting to access the full menu options.

Allow alarms and exceptions in do not disturb: If you want silence then do not disturb is great. But if you want some notifications, then you have to designate the exceptions that are allowed. Head into settings > sound and vibration > do not disturb > allow exceptions. Here you can allow alarms (essential if you want to wake up in the morning), but also allow repeat callers or nominated contacts – such as favourites for messages and calls – as well as reminders. It's worth checking what can get through and what can't.

Allow notifications in do not disturb: While sounds and vibrations are silenced in do not disturb, you can still have silent notifications. In┬ásettings > sound and vibration > do not disturb > hide notifications you'll find options to allow or stop notifications. Hide all will mean there's nothing appearing, but you get to choose – you can turn off icon badges, the notifications list, pop-ups and status bar icons.

s20 camera tips and tricks

Samsung Galaxy S20 camera and photo tricks

The cameras on the S20 and S20+ are quite different to the S20 Ultra – but there's a lot that they have in common and a lot to get to grips with. Here's how to take control of the camera.

Engage the 108MP mode (S20 Ultra only): The S20 Ultra has a 108-megapixel camera, but by default it's set to 12-megapixels. If you want the full resolution, Toque the aspect ratio button in the viewfinder and you'll see the "4:3 108MP" option.

Turn on 8K video capture: If you want to capture video in the highest resolution, head into the video mode and Toque the aspect ratio icon – you'll see the option for 16:9 8K. You do lose some features at this resolution – there's no advanced features, just the 8K capture.

Use night mode for better low light shots: Samsung has improved the low light shooting both in the normal camera and with a night mode. When it's dark the camera will suggest you use night mode – Toque on the notification. Or, head into the shooting modes and Toque night mode. When shooting in low light, keep the camera as steady as possible, until the little moon in the shutter button is filled yellow.

Get a better macro photo: The wide aperture of the S20 cameras means that things up close might look blurred around the edges. This is partly caused by the f/1,8 otvor. Take a step back and use the telephoto instead – the narrower f/3,5 (on the S20 Ultra) or f/2,0 (on the S20) might get more of a close-range subject in focus.

Use Single Take for moving subjects: If you're looking at something interesting that's moving around, like a street performer or perhaps your dog, Single Take can grab a range of images and video for you. Note: Single Take doesn't capture sound putting its own soundtrack over video.

How to get out of a camera mode: If you find you're stuck in camera mode and don't know how to get back, look for the back arrow in the left corner of the phone. This will go back to the normal viewfinder.

Turn off ultra-wide angle distortion correction: When you take a photo with the ultra-wide camera, software corrects some of the distortion that comes with it. The might be a straight line that is curved when it shouldn't be, for example. If you'd rather the phone doesn't do that, head into camera settings > save option and you'll see the option to turn it off.

Turn on the shot suggestion mode: A feature introduced on the S10, it will analyse the scene and suggest the best composition. The camera will suggest the best shot you can take and help you line it up using a guide on the screen. Open the camera and Toque the settings cog at the top and you'll find the option to turn on.

Use scene optimiser to improve your photos: The new scene optimiser uses AI to improve your photos, as well as allowing longer handheld night photos. In the viewfinder in the camera app you'll see swirly icon in one corner. If it's blue then scene optimiser is turned on and will identify the scene and pick the best settings for you. If there's no swirly icon, head into camera settings and toggle on scene optimiser. You also get option to tweak how it works in the same section.

Quick launch the camera: By default, a double press on the side button will launch the camera. If you want to change this – like we mentioned for the side key controls above – head into┬ásettings > advanced features > side key and you'll find the controls.

Switch camera modes: The camera does loads and you can swipe through modes from photo, swiping through the modes that you'll see to the right or to the bottom. Basically you can swipe along that list, moving through single take, photo, video, more. You can swipe across the camera display to move through the modes. In more you'll find the other functions, like pro (manual control), night, live focus, hyperlapse and so on.

Edit the available camera modes: You don't have to stick to the default options above – you can add or remove modes that you find more useful. Head into "more" and you'll see a pencil appear at the bottom. Toque that and it will allow you to drag those modes you want onto the list, so you can easily select them without opening up the "more" menu every time.

Quickly switch from rear to front camera: There's a button to switch between front and rear cameras, but you can also do it with a swipe. Just swipe up or down the display to switch to the other camera. (Basically, swipe in the opposite direction to the one that changes the shooting mode as above.) Or, you can double press the power button again and the cameras will switch.

Enable raw capture: If you want the dng files saved as well as regular jpeg, head into the settings > save options. Here is the option to save both raw and jpeg files. To use it you'll need to be in Pro mode, however, so if you want raw files, turn it on and shoot in Pro – you also can't switch to 108MP in this mode, so you can't get that huge raw file.

Enable video stabilisation: To stabilise your video on the rear camera, just Toque the icon on the left with a hand and wiggly lines. This turns on super steady mode. It's yellow when turned on. You can't have super steady on 8K video.

Shoot in HDR10+ video: HDR10+ is a beta (or "labs") feature. Head into the video mode and then open the camera settings > advanced recording functions. You can toggle on HDR10+, but be warned that you can only view those on a compatible HDR10+ display, otherwise they just look like low quality video. You can also only capture HDR10+ at 1080/30p, not the full range of resolutions the camera offers.

Take a selfie portrait: Rather than offer a portrait mode, Samsung offers "live focus", which will blur the background. Just switch to the front camera and select live focus from the menu. There are four different bokeh effects to try. Note that skin smoothing is turned on my default, so Toque the wand icon if you want to make changes.

Use AR Emoji: This is now a mode over in the menu. It will let you capture an emoji that's you or use various AR characters. Just Toque AR emoji and have some fun.

To take a long exposure photo: Open the Pro mode. On the right-hand side/bottom you'll see the option to change the length of the exposure with a symbol that looks like a camera shutter. Use the slider to select the length of time you want. The exposure compensation icon will indicate whether you're going to over or under expose, by switching from + to -.

Change gallery view: If you're looking at your photos and you want more or less on display, you can pinch zoom, to change the thumbnail view.

Samsung Galaxy S20 edge screen tips

Ever since Samsung introduced the edges on the Infinity display, it has been trying to find things to do with it. If you don't want any of the functions, you can turn it all off.

Add or remove edge panels: Head into settings > display > edge screen and Toque on edge panels. Here you'll see the selection of panels available and you can add and remove those you don't want. Stick to the useful, otherwise you'll spend more time navigating and less time doing. Smart select is worth investigating.

Move the edge panel handle to anywhere you want: You can move the edge handle (where you have to swipe to open the edge panels) to anywhere on the left or right of the screen. Just press and hold and you can drag it where you want it. If you don't want to be able to move it, you can turn off that option in the settings, as below.

Change the size and transparency of the edge panel handle: Head into┬ásettings > display > edge screen > edge panels. Then Toque on the menu in the top right-hand corner and select "handle settings". Within these settings you can change the handle – including making it invisible, changing the colour, size and if you want it to vibrate when it's touched.

Enable edge lighting for notifications: You can have the edges of the display light up to give you notifications. Head into settings > display > edge screen > edge lighting. You can change the style of the edge lighting as well as nominate which apps it will notify you about. You can have it on for everything, or just those apps you really care about.

Turn off edge screen: Head into settings > display > edge screen and toggle off edge panels. They will be banished to the bucket of functions you never use.

Samsung Galaxy Tipy a triky pre S20: Sprievodca zasv├Ąten├Ż po S20, S20 + a S20 Ultra 5

Bixby tips and tricks

Bixby is Samsung's assistant. It made its debut on the Samsung Galaxy S8 in 2017 and has subsequently appeared in phones that have followed. The AI assistant can do a range of things, but it's basically broken down into Bixby Voice (with its own screen) and Bixby Vision. We've covered some Bixby Voice tips in the digital assistants section above. If you want to know more about Bixby, we have a full Bixby feature for you to enjoy.

Setup a Bixby Routine: Head into settings > advanced features > Bixby Routines and you'll find this option. This will let you setup various If and Then recipes. For example, when you travel abroad, turn off mobile data. You can make custom routines based around opening an app, which is great for gaming, for example.

Use Bixby to access settings on your phone: One of the charming things about Bixby is that it can be used to access settings on your phone. Press and hold the Bixby key and Voice will start listening, then say what you want to change on your phone.

Use quick commands to change the state of your phone: There's a range of quick commands that will adapt your phone for particular settings, like driving, for example. They will let you use Bixby Voice to enable them in a flash. Open Bixby via the button, swipe up to open the main Bixby page, open the menu top right and you'll find "quick commands". Here you set up what you want to happen when you say a particular thing. It's like Bixby Routines but for voice.

Have Bixby only respond when connected to a Bluetooth device: This is a fun. Head into Bixby settings > voice response and you'll find the option to ensure that Bixby only responds with voice when connected to a Bluetooth device. It makes it ideal for hands-off control, in the car for example.

Use Bixby Vision to translate: Open the camera and you'll find the Bixby Vision in the camera modes. Toque it and it will open Vision. By default it's set to read barcodes and shopping – but open the menu and you'll find the option to turn on translate, which is much more useful. Then it will find text and live translate that text for you.

Samsung Galaxy S20 and S20+ screenshot

Take a screen shot: Press the volume down and standby buttons at the same time. A screenshot will be captured.

Palm swipe for a screenshot: If you don't want to press the buttons to take a screenshot, head into settings > advanced features > motions and gestures and turn on palm swipe to capture. This saves you having to press two buttons at once. It should be on by default.

Use smart capture: Samsung gives you more options for screenshots. Head into settings > advanced features > motions and gestures > smart capture. This will let you scroll to get more of a page, with instant edit and share options too. It's great for capturing full web pages. There's also a tag generator that will scan the image and suggest tags to add to it.

Capture a gif from the screen: You can create a gif instantly from anything that's playing on your phone, like a video in Twitter, Instagram alebo YouTube, Enable the smart select edge panel. Then, once your video is on the display, swipe to smart select from the edge and select animation. A preview window will appear which will let you record video to create a gif.

s20 tips and rticks

Samsung Galaxy S20 battery tips

Galaxy S20, S20+ and S20 Ultra have massive batteries – 4000mAh, 4500mAh and 5000mAh respectively. But they also burn through them pretty quickly. Here's how to get the most fro them.

Turn off the 120Hz display: The fast refresh rate eats more battery, so if you're stuggling, then turn it off. Instructions are in the display section above.

Switch to full HD+: It's the default setting for Samsung's phones for a reason – because higher resolutions eat more battery life. Again, the instructions are above, but head to settings > display and you'll find the option.

Turn on dark mode across your device: There's some evidence that using dark mode lowers the power the phone needs to illuminate all those white background. Again, it's in the display settings.

Turn off features you aren't using: Samsung phones come fully loaded with features and you're not going to use them all. In many cases you can turn them off. That might include everything to do with Bixby, NFC, the second SIM card slot, edge panels, edge illumination, all the vibration notifications.

View what's eating battery: Head into settings > device care and Toque battery. This will show you the predicted battery usage based on your 7-day averages, and tapping the "battery usage" will show you what's using up that battery.

Look at your battery usage history: On the battery usage page detailed above, you can Toque through the graph to see what your usage was on the last 7 days. Scrolling down the page will reveal the apps that used the most battery.

Manage app power saving: In settings > device care > battery you'll find app power management. Here you can choose to put some apps to sleep if you think they're using too much power in the background. For example, if Amazon Alexa appears to be using battery in the background, you can choose to restrict that background access. Take care though – some apps might not work as you expect if they're asleep.

Engage power saving mode: Either hit the shortcut in quick settings, or head into settings > device care > battery. Here you can change the power mode and engage medium or maximum battery saving, with the option to change the settings for each mode. You can also opt for adaptive power saving.

Use Wireless PowerShare: Samsung Galaxy S20 can reverse charge wirelessly. There's a quick settings toggle for the function that will let you charge another device when you place them back to back. Just Toque the button and then place the other device on the back of the Galaxy S20 be that Samsung Buds+ or an iPhone or any other Qi device.

Enable fast charging: Head into settings > device care > battery > charging. Here you'll find toggles for different charging rates.

Time till fully charged: Charge time is displayed when connected to a charger. Look at the bottom of the lockscreen and in the battery status screen. If you're fast charging, it will say so, and the estimated time left.