Samsung Galaxy Sledujte 4 aktualizácia pridáva tváre, rozširuje ovládanie gestami

Spoločnosť Samsung aktualizuje Galaxy Sledujte 4, s novou softvérovou aktualizáciou, ktorá do nositeľného zariadenia pridáva nové tváre, detekciu pádu a ovládanie gestami. Oznámené už v auguste spolu s Galaxy Z Fold 3, Galaxy Sledujte 4 prekrýva vlastné hodinky Samsung One UI Watch na operačnom systéme Wear od spoločnosti Google.

Najviditeľnejšie v aktualizácii sú nové ciferníky. K inteligentným hodinkám sú štyri doplnky spolu s väčšou flexibilitou pri komplikáciách.

Nový ciferník Info Brick je možné prispôsobiť pomocou rôznych údajov, ako je srdcový tep a denná aktivita. Ďalšia nová tvár zobrazuje hĺbkovú predpoveď počasia pre vašu polohu. Tretia má základný informačný panel, zatiaľ čo štvrtá zobrazuje prispôsobiteľné živé tapety, ktoré sú zjavne inšpirované Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3.

Pre komplikácie je teraz možné v hodinkách Animals kombinovať až štyri. To zahŕňa veci, ako sú pripomienky a správy, počet krokov, zostávajúca batéria a ďalšie metriky. Ciferník My Photo+ teraz podporuje animovaný GIF spolu so statickými obrázkami.

Ciferník Steps Challenge sa aktualizuje a obsahuje animovaného medveďa, ktorý vám ukáže, v akej fáze vášho tréningu – od strečingu, cez kroky až po dosiahnutie cieľa – sa nachádzate.

Čo sa týka ovládania Galaxy Sledujte 4, teraz je tu rozpoznávanie gest. Stále môžete dvakrát pohnúť predlaktím nahor a nadol, aby ste prijali hovor, alebo dvakrát otočiť zápästím, aby ste odmietli hovory alebo stlmili budíky. Spoločnosť Samsung však pridáva aj gesto „klop klop“, ktoré je možné prispôsobiť: môžete otvoriť konkrétnu aplikáciu, vytiahnuť zoznam tréningov, vytvoriť novú pripomienku alebo zapnúť inteligentné domáce zariadenie ako svetlo.

Nakoniec sú tu aktualizácie systému detekcie pádu od spoločnosti Samsung. To je funkcia na inteligentných hodinkách spoločnosti od roku 2020, ktorá zisťuje, či sa nositeľ počas cvičenia neprevrátil. Táto nová aktualizácia pridáva podporu pre identifikáciu pádu, keď stojíte.

Ak tak urobíte, inteligentné hodinky môžu voliteľne odoslať upozornenie, že potrebujete pomoc. Ako núdzových príjemcov SOS možno nastaviť až štyri kontakty; dostanú upozornenie a vašu polohu.

Nová aktualizácia softvéru pre Galaxy Sledujte 4 sa začne spúšťať od dnešného dňa. Spočiatku bude k dispozícii na verziách Bluetooth Galaxy Sledujte 4 Séria, pričom verzie LTE dostanú aktualizáciu neskôr.