Samsung Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus

Spoločnosť Samsung nedávno predstavila svoje duo vlajkových lodí pre smartfóny; Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus. Rovnako ako predchádzajúci 2 rokov do smartphones prichádzajú s takmer identickými vnútornosťami, ale rôznymi tvarovými faktormi. Tento rok zhruba neexistuje žiadna okrajová verzia smartfónu smartphones majú zaoblené hrany. Budeme skúmať každú funkciu smartphones určiť, ktorá verzia najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Za posledných niekoľko rokov spoločnosť Samsung skutočne zintenzívnila svoju dizajnovú hru a prináša krásny vzhľad smartphones na trh. Dokonca aj ich stredný rozsah smartphones majú kovový dizajn a prvotriedne materiály, takže nie je prekvapením, že Galaxy Séria S8 je pozoruhodne krásna. Okrem niekoľkých drobných dizajnových zvláštností sú obe smartphones vyzerať pozoruhodne úchvatne a určite zmení hlavu.

Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus: Veľkosť

Samsung Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus 3

Ako ste asi uhádli pri Plus v názve Galaxy S8 Plus bude väčším smartfónom ako štandard Galaxy S8. Väčšia verzia zariadenia meria 159.5 x 73.4 X 8.1 mm, zatiaľ čo jeho menší súrodenec má 148.9 x 68.1 x 8 mm.

Pokiaľ ide o veľkosť obrazovky, Galaxy S8 má a 5.8 palcový displej, kým príde verzia plus 6.2 palcov. Pokiaľ ide o hmotnosť, štandardná verzia váži 155 g a väčší smartphone je 173 g ťažký.

Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus: Dizajn

Samsung Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus 4

The Galaxy Súrodenci S8 majú takmer identický dizajn. Okrem veľkých rozmerov galaxie S8 plus aj smartphones majú kovový a sklenený dizajn. Na prednej aj zadnej strane nájdete gorilí sklo, ktorého hostiteľom je kovový rám. Hrana je tentoraz na rozdiel od Galaxy Okraj S7, ktorý vykazoval veľmi prudký pokles.

Samsung Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus 5

Obaja smartphones majú pozoruhodne tenké rámčeky v hornej a spodnej časti displejov. Spoločnosť Samsung sa tentokrát rozhodla vylúčiť aj fyzické tlačidlo Domov a namiesto toho ponúka funkcie navigačných tlačidiel na obrazovke. Snímač odtlačkov prstov je presunutý na zadnú stranu smartfónu, čo nás veľmi mrzí. Toto je jediný dizajnový prvok, ktorý je na oboch prítomný smartphones a pravdepodobne bude naštvať veľa ľudí. Umiestnenie snímača odtlačkov prstov je zvláštne, pretože je umiestnený hneď vedľa objektívu fotoaparátu a nemáme stále čisté prsty, takže je nevyhnutné, aby sa vám pri pokuse o odomknutie objektívu na šošovke vytvorili šmuhy. smartphone.

Samsung Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus 6

Obaja smartphones sú tiež odolné voči vode IP 68. Spoločnosť Samsung tiež odstránila nabíjací port micro USB a uvítala budúcnosť pomocou USB typu C. Našťastie existuje aj a 3.5 mm konektor pre slúchadlá je k dispozícii na oboch smartphones. Spoločnosť Samsung ku každej galaxii dodáva aj bezplatné slúchadlá AKG smartphones.

Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus: Displej

Samsung Galaxy S8 prichádza o a 5.8 palec, zatiaľ čo jeho väčší brat meria na 6.2 palcov. Samsung sa rozhodol zmeniť pomer strán na 18.5:9 tentokrát a vyzerá to úplne úžasne. Vyšší pomer strán smartfónu umožňuje, aby boli tlačidlá na obrazovke počas používania takmer neviditeľné, aj keď sú vždy zapnuté. The smartphones sú dodávané aj s displejmi Samsung AMOLED Infinity. Pri všetkej úprimnosti, Samsung vyrába najlepšie displeje pre smartfóny v okolí a je to celkom zrejmé Galaxy Séria S8. Displeje majú quad HD rozlíšenie 2960 x 1440 pixelov. Pretože je galaxia S8 malým smartfónom, má hustotu pixelov 570 PPI, zatiaľ čo väčšia má o niečo nižšiu hodnotu 529 PPI.

Samsung Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus 7

Okrem technológie displeja smartfónu je v oboch k dispozícii aj funkcia Mobile HDR Premium smartphones. Obaja sú certifikovaní alianciou ultra HD za túto technológiu. To znamená, že na displeji svojho smartfónu získate živé farby a lepší kontrast a budete môcť jednoducho sledovať obsah kompatibilný s HDR smartphones.

Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus: interné zariadenia

Samsung Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus 8

Okrem rozdielu vo veľkosti má interný hardvér súboru Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus je identický. Oba budú dodávané s čipovou sadou Exynos 8895 alebo Qualcomm SD835. Bude ich 64 GB úložisko, štyri gigabajty pamäte RAM a slot na kartu microSD. To znamená výkon smartphones bude špičkový a dúfajme, že sa nebudete stretávať so žiadnym spomalením.

Samsung Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus 9

Ako Galaxy S8 Plus prichádza vo väčšej veľkosti, má zmysel doň zahrnúť aj väčšiu batériu. Štandardný S8 má batériu 3000 mAh, S8 o 500 mAh viac, ako má jeho nádrž. Obaja smartphones bude mať rýchle nabíjanie aj bezdrôtové nabíjanie. Možnosti skenovania clony získate aj na smartphones ako aj snímač odtlačkov prstov namontovaný na zadnej strane smartfónu.

Samsung Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus 10

Ďalšou ich jedinečnou vlastnosťou smartphones je domovské tlačidlo citlivé na tlak, ktoré je zabudované do samotnej obrazovky. To znamená, že môžete dlhým stlačením konkrétnej oblasti obrazovky aktivovať tlačidlo domovskej stránky, nech ste kdekoľvek.

Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus: Fotoaparát

Kamery a Galaxy S8 a Galaxy S8 plus sú rovnaké. To znamená, že získate 12 MP je hlavným strelcom a 8 MP predná selfie kamera. Tentoraz získate možnosti automatického zaostrovania aj na prednom fotoaparáte. 12 megapixelová zadná strieľačka má svetelnosť F/1.7 clona, ​​optická stabilizácia obrazu a dvojpixelové automatické zaostrovanie. To znamená, že získate vynikajúcu funkčnosť pri slabom osvetlení a skutočne rýchle zaostrovanie. Obe zariadenia tiež integrujú Bixby Vision, je to vyhľadávacia funkcia, ktorá používa kameru na skenovanie predmetov a poskytovanie informácií o nich. Momentálne nefunguje tak dobre, takže si budeme musieť počkať na aktualizácie od Samsungu, aby fungoval perfektne.

Samsung Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus 11

Na disku je niečo, čo sa nazýva viacrámcové spracovanie obrazu smartphones. To znamená, že fotoaparát zaberie 3 obrázky a skombinujte ich, aby boli lepšie. Bez ohľadu na to, aký smartfón si vyberiete, buďte si istí, že získate skvelý zážitok z fotografovania.

Samsung Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus 12

Galaxy S8 vs. Galaxy S8 Plus: Cena

Samsung Galaxy Cena S8 sa v USA pohybuje okolo hranice 720 dolárov. Väčší súrodenec je trochu drahý a stojí približne 840 dolárov. Medzi operátormi sú malé rozdiely, niektoré sú o niečo lacnejšie, zatiaľ čo ostatné na oboch zariadeniach nabíjajú približne 10 dolárov navyše. Osobne by som išiel so Samsungom Galaxy S8 Plus kvôli väčšej veľkosti obrazovky a väčšej batérii, ale vaše osobné preferencie samozrejme nemusia byť v súlade s mojimi vlastnými.

Záver

Oba Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8 plus sú úžasné zariadenia a vyzerajú skutočne štýlovo. Či už teda dávate prednosť menšiemu formátu alebo chcete sledovať filmy na väčšej obrazovke, spoločnosť Samsung vás pokryje z oboch strán. Ak už máte predchádzajúcu generáciu Galaxy smartfón, najmä Samsung Galaxy S7 edge, odporúčal by som počkať, kým sa smartfón Note vydá neskôr v tomto roku, a to oveľa podstatnejšie.

Čo si myslíte o týchto vlajkových lodiach? smartphones od Samsungu? Ste stále skeptickí voči smartphones po Samsung galaxii Note 7 debakel? Podeľte sa o svoje myšlienky s nami v nižšie uvedených komentároch.

Kredity za obrázok