Samsung Galaxy S8 Tipy a triky

Samsung Galaxy S8 je pozoruhodn├Ż smartphone a sved─Ź├ş o remeselnom spracovan├ş a technologick├Żch schopnostiach spolo─Źnosti Samsung. Existuje nieko─żko Samsungov Galaxy S8 tipov a trikov, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą vy┼ąa┼żi┼ą maximum z u┼ż aj tak schopn├ęho zariadenia bez ve─żk├ęho ├║silia.

Mus├şme pochv├íli┼ą spolo─Źnos┼ą Samsung za ve─żmi podrobn├ę vysvetlenie v┼íetk├Żch ich funkci├ş aj v ponuk├ích. V├Ą─Ź┼íina vec├ş je teda skuto─Źne ─żahko zrozumite─żn├í, vzh─żadom na hustotu funkci├ş mnoh├ę z nich ve─ża pou┼ż├şvate─żov nech├íva nepresk├║man├Żch. Som fan├║┼íikom spolo─Źnosti Samsung u┼ż ve─żmi dlho a dokonca niekedy prehliadam z├ísadn├║ funkciu, ktor├í inde nie je k dispoz├şcii.

Tu s├║ niektor├ę z najlep┼í├şch Samsung Galaxy S8 tipov a trikov, v─Ćaka ktor├Żm bude v├í┼í smartphone viac svieti┼ą.

1. Tla─Źidlo Odstr├íni┼ą z├ísuvku aplik├ície

1.  Tla─Źidlo Odstr├íni┼ą z├ísuvku aplik├ície

Na novom Samsungu je tla─Źidlo z├ísuvky aplik├ície st├íle pr├ştomn├ę Galaxy Rozhranie S8 ho v┼íak Google Pixel ├║plne odstr├ínil. Na┼í┼ąastie to m├┤┼żete urobi┼ą aj tak, ┼że jednoducho prejdete na nastavenia domovskej obrazovky. M├íte pr├şstup k Nastavenia domovskej obrazovky dlh├Żm stla─Źen├şm na domovskej obrazovke a v├Żberom mo┼żnosti. Teraz prejdite na ÔÇ×tla─Źidlo aplik├íci├şÔÇŁA m├┤┼żete tu prep├şna┼ą a zap├şna┼ą tla─Źidlo.

2. Zme┼łte ve─żkos┼ą mrie┼żky aplik├íci├ş

2.  Zme┼łte ve─żkos┼ą mrie┼żky aplik├íci├ş

Chcete v z├ísuvke aplik├íci├ş vidie┼ą viac aplik├íci├ş s├║─Źasne? Chcete, aby boli ikony v├Ą─Ź┼íie, aby boli lep┼íie identifikovate─żn├ę? M├┤┼żete to urobi┼ą jednoducho tak, ┼że prejdete na str├ínku Nastavenia domovskej obrazovky a v├Żberom polo┼żky Mrie┼żka obrazovky aplik├íci├ş. Teraz m├┤┼żete n├íjs┼ą mo┼żnosti prep├şnania medzi 4 X 6 a 5 X 6. The 5 X 6 mo┼żnos┼ą zobraz├ş viac aplik├íci├ş.

3. Aplikácie na ploche

Ak sa v├ím p├í─Źi rozlo┼żenie pre iPhone alebo chcete to, ─Źo niektor├ş ─Ź├şnski v├Żrobcovia robia pri zobrazovan├ş v┼íetk├Żch aplik├íci├ş na domovskej obrazovke, t├íto mo┼żnos┼ą je pre v├ís ako stvoren├í. Cho─Ćte do Nastavenia domovskej obrazovky > Rozlo┼żenie domovskej obrazovky. Odtia─ż n├íjdete 2 mo┼żnosti, Iba domovsk├í obrazovka alebo Domovsk├í obrazovka a obrazovka aplik├ície. Posledn├í mo┼żnos┼ą ├║plne odstr├íni z├ísuvku aplik├íci├ş a zobraz├ş aplik├ície na domovskej obrazovke.

4. Usporiada┼ą aplik├ície

4.  Usporiada┼ą aplik├ície

Ak si do Samsungu nain┼ítalujete viac aplik├íci├ş Galaxy S8, m├┤┼że by┼ą trochu problematick├ę n├íjs┼ą ten, ktor├Ż potrebujete. Na┼í┼ąastie m├┤┼żete rovnako ─żahko triedi┼ą aplik├ície v abecednom porad├ş. V prie─Źinku s aplik├íciami klepnite na tla─Źidlo ponuky v pravom hornom rohu. Vyberte mo┼żnos┼ą zoradenia a odtia─ż zvo─żte abecedn├ę poradie. Teraz bude v┼íetko dobre usporiadan├ę.

5. Prisp├┤soben├ę usporiadanie

5.  Prisp├┤soben├ę usporiadanie

Ak aplik├ície zoraden├ę v abecednom porad├ş nie s├║ va┼íou ┼í├ílkou ─Źaju, m├┤┼żete vybra┼ą polo┼żku Vlastn├í objedn├ívka mo┼żnos┼ą v ponuke triedenia. Do ponuky sa dostanete stla─Źen├şm tla─Źidla ponuky v pravom hornom rohu obrazovky z├ísuvky aplik├ície.

6. Vytvorte prie─Źinok s aplik├íciami

6.  Vytvorte prie─Źinok s aplik├íciami

Ak chcete vytvori┼ą prie─Źinok obsahuj├║ci konkr├ętne aplik├ície, m├┤┼żete to urobi┼ą jednoducho. Prie─Źinok vytvor├şte tak, ┼że dlho stla─Ź├şte ikonu a potiahnete ju nad in├║. Potom m├┤┼żete prie─Źinok umiestni┼ą kdeko─żvek, zmeni┼ą n├ízov alebo ho dokonca vyfarbi┼ą pod─ża vlastn├ęho vkusu.

7. Jednoduch├ę odin┼ítalovanie

Samsung Galaxy S8 predstavuje jednoduch├Ż sp├┤sob, ako odin┼ítalova┼ą aplik├ície priamo z ikony. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je dlho stla─Źi┼ą ikonu aplik├ície, ktor├║ potrebujete odstr├íni┼ą. Zobraz├ş sa ponuka, ktor├í v├ím poskytne mo┼żnos┼ą odin┼ítalova┼ą aplik├íciu. Tu je v┼íak potrebn├ę poznamena┼ą, ┼że niektor├ę aplik├ície sa pova┼żuj├║ za nevyhnutn├ę a nemo┼żno ich odstr├íni┼ą zo smartf├│nu.

8. Zme┼łte ┼ít├Żl ikon

8.  Zme┼łte ┼ít├Żl ikon

Samsung rob├ş ikony mal├Żm ┼ítvorcom. To je pre v├Ą─Ź┼íinu ─żud├ş v poriadku, ale ak potrebujete be┼żn├ę ikony aplik├íci├ş, m├┤┼żete ich z├şska┼ą tak, ┼że prejdete na Nastavenia> Displej> R├ímy ikon a vybera┼ą si Iba ikony. Odstr├íni sa z ikony ┼ítvorcov├ę pozadie a bude vyzera┼ą norm├ílne.

9. V├Żkonn├ę vyh─żad├ívanie

Hne─Ć v hornej ─Źasti obrazovky aplik├íci├ş n├íjdete vyh─żad├ívac├ş panel. Nie je to len na vyh─żad├ívanie aplik├íci├ş, je to ├║─Źinn├Ż n├ístroj, ktor├Ż m├┤┼że vyh─żad├íva┼ą aj vo viacer├Żch aplik├íci├ích a n├íjs┼ą v├Żsledky. Napr├şklad m├┤┼że ─żahko prezera┼ą spr├ívy, pripomenutia a dokonca aj z├íznamy v kalend├íri a prin├í┼ía┼ą v├Żsledky. M├┤┼żete v┼íak otvori┼ą tla─Źidlo ponuky a vybra┼ą, ktor├ę aplik├ície vyh─żad├íva.

10. Prisp├┤sobte naviga─Źn├Ż panel

Ako Samsung Galaxy S8 nem├í fyzick├ę ani kapacitn├ę tla─Źidl├í, mus├şte pou┼żi┼ą naviga─Źn├║ li┼ítu na obrazovke. Na┼í┼ąastie v├ím spolo─Źnos┼ą Samsung umo┼ż┼łuje ─żahko zmeni┼ą vzh─żad naviga─Źnej li┼íty alebo dokonca vymeni┼ą ovl├ídacie tla─Źidl├í. ├Źs┼ą do Nastavenia> Displej> Naviga─Źn├Ż panel a m├┤┼żete to zmeni┼ą pod─ża svojich predst├ív.

11. Aktivujte Bixby

11. Aktivujte Bixby

Na smartf├│ne je vyhraden├ę tla─Źidlo Bixby, ktor├ę v├ím umo┼żn├ş ─żahk├Ż pr├şstup k inteligentn├ęmu asistentovi. Ak v┼íak nechcete pou┼ż├şva┼ą fyzick├ę tla─Źidlo, m├┤┼żete Bixby aktivova┼ą aj z domovskej obrazovky. Ak to chcete povoli┼ą, dlho stla─Źte na domovskej obrazovke a potom potiahnite prstom doprava. N├íjdete tu panel Bixby a zapnete ho prep├şna─Źom v ─żavom hornom rohu.

12. Automatick├Ż form├ít

12. Automatick├Ż form├ít

Ak m├íte vo svojom zariaden├ş citliv├ę inform├ície a chcete, aby boli v bezpe─Ź├ş, v pr├şpade, ┼że sa dostan├║ do nespr├ívnych r├║k, bude pre v├ís skvel├í mo┼żnos┼ą automatick├ęho form├ítovania. Spust├ş sa iba vtedy, ak d├┤jde k 15 ne├║spe┼ín├Żm pokusom o odomknutie za sebou. Ak ho chcete aktivova┼ą, prejdite na Nastavenia> Uzamknut├í obrazovka a zabezpe─Źenie> Nastavenia bezpe─Źn├ęho z├ímku.

13. Blokovanie upozornen├ş na uzamknut├║ obrazovku

13. Blokovanie upozornen├ş na uzamknut├║ obrazovku

Ak nechcete, aby v├ím niektor├ę aplik├ície posielali upozornenia na uzamknut├║ obrazovku, m├┤┼żete to urobi┼ą jednoducho. Cho─Ć do Nastavenia> Uzamknut├í obrazovka a zabezpe─Źenie a zobraz├ş sa zoznam v┼íetk├Żch va┼íich aplik├íci├ş. Odtia─ż m├┤┼żete vypn├║┼ą aplik├ície, od ktor├Żch nechcete dost├íva┼ą upozornenia na uzamknut├║ obrazovku.

14. Blikajúce oznámenia LED

14. Blikajúce oznámenia LED

Ak nechce┼í LED blik├í ke─Ć dostanete upozornenie, prejdite na polo┼żku Nastavenia> Displej> LED indik├ítor. Odtia─ż m├┤┼żete t├║to funkciu ├║plne vypn├║┼ą. Na spolo─Źnosti Samsung je mil├ę, ┼że je oh─żadupln├Ż k ─żu─Ćom, ktor├ş jednoducho nen├ívidia blikaj├║ce svetl├í a zahrnuj├║ t├║to mo┼żnos┼ą.

15. Aplikácie na celú obrazovku

13. Blokovanie upozornen├ş na uzamknut├║ obrazovku

Ako Samsung Galaxy S8 prich├ídza s 18.5:9 obrazovka s pomerom str├ín, je o nie─Źo vy┼í┼íia ako v├Ą─Ź┼íina smartphones. Dod├íva sa tie┼ż so zakriven├Żmi okrajmi obrazovky, v─Ćaka ktor├Żm vyzer├í bezchybne kr├ísne. Aj ke─Ć niektor├ę aplik├ície automaticky automaticky zaplnia cel├║ obrazovku a s├║ optimalizovan├ę, pri in├Żch m├┤┼że by┼ą potrebn├ę trocha pohn├║┼ą. ├Źs┼ą do Nastavenia> Displej> Aplik├ície na cel├║ obrazovku vykona┼ą zmenu.

16. V┼żdy na displeji

16. V┼żdy na displeji

Samsung Galaxy S8 je dod├ívan├Ż s displejom AMOLED, ktor├Ż to umo┼ż┼łuje zobrazovanie obr├ízkov na obrazovke bez za┼ąa┼żenia bat├ęrie. Ak ho chcete aktivova┼ą, prejdite na Nastavenia> Uzamknut├í obrazovka a zabezpe─Źenie> V┼żdy na displeji a zapni to. M├┤┼żete tie┼ż povoli┼ą pl├ín, aby sa zobrazoval, ─Źo v├ím bude ove─ża pohodlnej┼íie.

17. V┼żdy na obrazovke Rozlo┼żenie

Teraz, ke─Ć ste u┼ż v mo┼żnostiach v┼żdy zobrazen├Żch, m├┤┼żete si tie┼ż prisp├┤sobi┼ą, ─Źo sa zobraz├ş, ke─Ć je aktivovan├í. N├íjdete tu mno┼żstvo mo┼żnost├ş, ktor├ę v├ím umo┼żnia vybra┼ą si, ─Źo sa m├í zobrazova┼ą a ako je to usporiadan├ę. Jedna skvel├í vec je, ┼że si m├┤┼żete stiahnu┼ą ─Ćal┼íie dodato─Źn├ę rozlo┼żenia displeja priamo od spolo─Źnosti Samsung. Prejdite na aplik├íciu Samsung Themes, z ktorej vyberte AOD v spodnej ─Źasti karty. Teraz vyberte ten, ktor├Ż sa v├ím p├í─Źi, a kliknite na stiahnutie. Po jeho stiahnut├ş dostanete upozornenie a potom ho m├┤┼żete pou┼żi┼ą.

18. Filter modr├ęho svetla

Spolo─Źnos┼ą Samsung predstavila skvel├║ funkciu s n├ízvom Filter modr├ęho svetla, ktor├í minimalizuje ├║─Źinky modr├ęho svetla na va┼íe o─Źi a vyh├Żba sa nam├íhaniu o─Ź├ş. Toto v├ím tie┼ż pom├┤┼że Po pou┼żit├ş smartf├│nu v posteli sa v├ím bude lep┼íie spa┼ą. Ak chcete aktivova┼ą filter modr├ęho svetla, prejdite na Nastavenia> Displej> Filter modr├ęho svetla.

19. Vlastnosti Edge

19. Vlastnosti Edge

Samsung Galaxy S8 m├í okrajov├ę funkcie, ktor├ę je mo┼żn├ę ─Ćalej prisp├┤sobi┼ą, aby sa zv├Ż┼íila ich u┼żito─Źnos┼ą. ├Źs┼ą do Nastavenia> Displej> Okrajov├í obrazovka. Odtia─ż m├┤┼żete povoli┼ą osvetlenie prich├ídzaj├║cich hovorov, ktor├ę sa aktivuje v┼żdy, ke─Ć telef├│n le┼ż├ş tv├írou nadol. Je to obzvl├í┼í┼ą skvel├ę, ke─Ć pracujete v kancel├írskom prostred├ş, v ktorom sa v├ím vyzv├í┼łacie t├│ny mra─Źia a nechcete, aby v├í┼í smartphone vibroval zo stola.

M├┤┼żete tie┼ż klepn├║┼ą na okrajov├ę panely a zisti┼ą, ktor├ę ─Ćal┼íie panely s├║ k dispoz├şcii na pou┼żitie. Existuje mnoho okrajov├Żch panelov, ktor├ę je potrebn├ę prida┼ą, ale odpor├║─Źame v├ím prida┼ą iba tie, ktor├ę najviac potrebujete, preto┼że ich prech├ídzanie m├┤┼że chv├ş─żu trva┼ą.

20. Jednoduch├ę multitasking

Ak chcete vo svojom Samsungu povoli┼ą zobrazenie viacer├Żch okien Galaxy S8, v┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je stla─Źi┼ą a podr┼ża┼ą tla─Źidlo posledn├Żch aplik├íci├ş. Pred pou┼żit├şm tejto skratky v┼íak mus├şte t├║to mo┼żnos┼ą aktivova┼ą. M├┤┼żete tak urobi┼ą v Nastavenia> Roz┼í├şren├ę funkcie> Viac okien.

Poznámky na záver

Toto boli jedny z najlep┼í├şch Samsungov Galaxy S8 tipov a trikov, v─Ćaka ktor├Żm v├ím bude smartphone ur─Źite u┼żito─Źnej┼í├ş v ka┼żdodennom ┼żivote. Samsung m├í samozrejme mnoho ─Ćal┼í├şch funkci├ş, ale my sme sa pok├║sili zahrn├║┼ą tie, ktor├ę v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş ignoruje alebo si ich nie je celkom vedom├í.

Ak m├íte ─Ćal┼í├ş ┼íikovn├Ż mal├Ż Samsung Galaxy S8 si vyhr┼łte ruk├ív, nev├íhajte n├ís t├Żm ohromi┼ą v koment├íroch.

Kredity za obrázok