Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Samsung Galaxy S20 Ultra (Snapdragon 865) Rýchly náhľad výkonu: Pôsobivý

Samsung Galaxy Telefóny série S20 sú k dispozícii od minulého piatku na trhoch v USA. Začiatkom tohto týždňa sme nakoniec dostali aj jednotku vo forme severoamerického, založeného na Snapdragon 865 Galaxy S20 Ultra. Zatiaľ čo naša kontrola už prebieha, stále čakáme na verejnú dostupnosť v Európe, aby sme sa dostali do nášho zvyšku sveta, varianta Exynos 990, aby sme sa mohli komplexne pozrieť na obidve varianty série S20. Ako sme videli v predchádzajúcich rokoch, medzi modelmi Snapdragon a Exynos boli občas určité rozdiely, vďaka výberu SoC, ktorý ovplyvnil všetko od výkonu po spracovanie obrazu.

Najdôležitejšie však je, že najskôr: keďže s jednotkou Snapdragon máme trochu času na spustenie, chceli sme pred úplným preskúmaním aspoň zverejniť údaje o výkonnosti tohto modelu, aby sme dočasne uspokojili zvedavosť všetkých aspoň na tento aspekt telefónu. ,

Čítaj viac:

Výkon systému

Výkon systému nového Galaxy S20 Ultra je zaujímavá téma, pretože v tomto vlajkovom telefóne existuje niekoľko nových aspektov. Jedným z veľkých rozdielov, ktorý prevyšuje každý ďalší prírastok, je skutočnosť, že spoločnosť Samsung dokázala integrovať nový displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Táto zmena sama o sebe stavia novú sériu S20 ďaleko pred ostatné bežné telefóny na trhu a nová skúsenosť je fantastická.

Okrem novej obrazovky s vyššou obnovovacou frekvenciou samozrejme vidíme aj aktualizáciu SoC na novšiu generáciu. V tomto prvom prípade testujeme variant modelu Snapdragon 865 Galaxy S20 Ultra. Spoločnosť Qualcomm pre svoju najnovšiu vlajkovú loď SoC prijala nové jadrá procesorov Cortex-A77 a sľúbila, že v porovnaní so svojím predchodcom prinesie o 20 až 25% vyšší výkon.

Nakoniec musíme pamätať na to, že spoločnosť Samsung má vo svojich nastaveniach batérie funkciu „výkonu“, ktorá zvyšuje agresivitu plánovača na úplné odomknutie výkonu telefónu. Zvyčajne testujeme telefóny Samsung s touto možnosťou povolenou, a to tak pri testovaní výkonu, ako aj pri testovaní životnosti batérie.

Vychádzajúc z našich obvyklých testov výkonnosti systému, sú tieto hodnotenia veľmi citlivé na citlivosť telefónu, ktorá je spojená s agresivitou DVFS a plánovača CPU. Pre Galaxy S20 Ultra, máme štyri kombinácie skóre, predstavujúce režimy 60 a 120 Hz, ako aj režim „Vysoký výkon“ zapnutý alebo vypnutý.

PCMark Work 2,0 - Prehliadanie webu 2,0

Test prehliadania webu v programe PCMark je pomerne citlivý na reakciu na výkon, a preto nový Snapdragon 865 nesklame. Pri prepínaní medzi režimami 60 a 120 Hz vidíme výrazné zvýšenie plynulosti, čo je vyzdvihnuté referenčným bodom.

Nové nastavenia s najvyšším výkonom Galaxy S20 Ultra dokonca predčí platformu QRD865, ktorú sme testovali už v decembri. Bolo to celkom prekvapujúce, pretože som nečakal, že sa komerčné zariadenia budú dodávať s tak agresívnymi nastaveniami, ako je „režim výkonu“ tohto telefónu, ktorý sa javil ako veľmi agresívny.

PCMark Work 2,0 - Strih videa

Test úpravy videa do značnej miery stratil užitočnosť škálovania výkonu, stále je však schopný vyzdvihnúť nový režim 120 Hz modelu S20U, čo predstavuje skok pred akýmkoľvek iným telefónom na trhu.

PCMark Work 2,0 - Písanie 2,0

Písací podtest je veľmi dôležitý z hľadiska reprezentácie každodennej pohotovosti telefónu a internetu Galaxy S20 Ultra je na špičke rebríčka, čo je v súlade s najlepším skóre z QRD865 a teraz mierne presahuje pred Huateei Mate 30 Pro.

PCMark Work 2,0 - Úpravy fotografií 2,0

Test úpravy fotografií podobne zvyšuje výkonnosť v rôznych konfiguráciách nastavení a predstavuje fantastický výkon.

PCMark Work 2,0 - Manipulácia s údajmi

Skóre manipulácie s údajmi sa tiež zdanlivo viaže na snímkovú rýchlosť dosiahnutú počas testu a režim 120 Hz jednotky S20U vedie všetky ostatné zariadenia.

PCMark Work 2,0 - Výkon

V celkových výsledkoch bez ohľadu na to, aké nastavenie používate Galaxy S20 Ultra s telefónom Snapdragon 865 je na špičke všetkých ostatných komerčne dostupných telefónov s Androidom a pri jeho špičkových nastaveniach dokonca predčí QRD865 v agresívnom režime výkonu.

Urobil som niekoľko rýchlych testov agresivity DVFS medzi optimalizovaným a výkonovým režimom a bol som prekvapený, že vo výslednom škálovateľnom správaní nebol žiadny rozdiel. To znamená, že rozdiely vo výkone musia pochádzať z celkovo agresívnejšieho plánovania a nie skôr, ako sa škálovanie zvýši na vyššie frekvencie. Týmto aspektom sa podrobnejšie venujeme v úplnej recenzii.

rýchlomer 2,0 - OS WebView WebXPRT 3 - OS WebView Prúdový pohon 2 - OS Webview

Vo všetkých troch webových testoch vidíme S20 Ultra v súlade s tým, čo sa QRD865 podarilo dosiahnuť, s niekoľkými slabými zvodmi v WebXPRT 3, Cortex-A77 zdanlivo nezlepšuje svoju výkonnosť inštrukcií pri vysokom pracovnom zaťažení náročnom na inštruktáž, ako sú napríklad webové referenčné hodnoty JS, takže pravdepodobne tu nevidíme toto veľké zvýšenie.

Výkon a výkon CPU

Naše testovanie napájania už v decembri na platforme QRD865 nebolo také presné, ako by som dúfal, pretože funkčnosť správy napájania telefónu a kalibrácia PMIC neboli úplne vyleštené. Rozhodol som sa publikovať čísla na pesimistickejšej strane stupnice a som rád, že som urobil, pretože sa ukázalo, že nový čipový set má v súčasných komerčných zariadeniach, vrátane samozrejme S20 Ultra, trochu lepšiu výkonnosť.

Samsung Galaxy S20 Ultra (Snapdragon 865) Rýchly náhľad výkonu: Pôsobivý 1

Tieto nové čísla znamenajú, že model Snapdragon 865 sa nespráva tak, ako sa očakávalo – predpokladali sme, že na dosiahnutie svojich vyšších výkonnostných bodov bude potrebovať viac energie – a namiesto toho sa spoločnosti Qualcomm podarilo znížiť absolútnu silu a zároveň zvýšiť výkon. V dôsledku toho vidíme oveľa väčšie generačné zlepšenie energetickej účinnosti čipu. Nové „stredné“ jadrá zariadenia Snapdragon 865 tiež prekonávajú výkonové jadrá zariadenia Snapdragon 855, čo značí veľké zvýšenie výkonu s viacerými vláknami.

Prejdeme si podrobné výsledky a zahrneme aj analýzu čipu Exynos 990 do našej úplnej recenzie, ale zatiaľ sa zdá, že model Snapdragon 865 je vynikajúci čipový set a bude slúžiť ako vynikajúca základňa pre zariadenia do roku 2020. ,