Samsung Galaxy S20 Plus vs LG V60: Ktorý kúpiť?

S Samsungom Galaxy S20 + je k dispozícii na predobjednávku a LG V60 čoskoro kupujúci majú ťažkú ​​voľbu. V tomto roku sú telefóny väčšie, lepšie a rýchlejšie ako kedykoľvek predtým a toto sú dve z vašich najlepších možností začatia roku 2020.

V tomto Galaxy Porovnaním produktov S20 + a LG V60 ThinQ preberieme všetko, čo potrebujete vedieť o porovnávaní špecifikácií, funkcií a fotoaparátov, ktoré vám pomôžu pri výbere ďalšieho telefónu.

Spoločnosť Samsung práve vydala tri rôzne verzie systému Windows Galaxy S20 a tento rok spoločnosť LG ponúka model V60 v marci namiesto konca tohto roka, čo kupujúcim ponúka dva vlajkové telefóny s čo ponúknuť. Aj keď to sťažuje výber, je vždy lepšie mať možnosti a teraz si môžete vybrať z niekoľkých veľkostí obrazovky a cien.

Galaxy S20 + vs LG V60 ThinQ: Špecifikácie

Galaxy S20 + LG V60 ThinQ
Veľkosť obrazovky 6,7-inch Dynamic AMOLED 6,8-inch P-OLED
Rozlíšenie obrazovky 3200 x 1440 a 120 Hz 2460 x 1080 a 60 Hz
Ukladací priestor a RAM 128 GB a 12 GB RAM 128 GB a 8 GB RAM
procesor Snapdragon 865 alebo Exynos 995 Snapdragon 865
kamery 12MP main, 64MP teleobjektív, 12MP ultra široký objektív, ToF 64MP hlavný, širokouhlý objektív 13MP, snímač ToF
Predná kamera 10 megapixelov 10 megapixelov
softvér Android 10 (jedno používateľské rozhranie) 2,0) Android 10
Veľkosť batérie 4, 500 mAh 5, 000 mAh
Nabíjanie a bezdrôtové nabíjanie Rýchle nabíjanie 25 W a rýchle bezdrôtové nabíjanie Rýchle nabíjanie 4,0 & Rýchle bezdrôtové nabíjanie
Snímač odtlačkov prstov Ultrazvukový senzor na displeji Optický senzor na displeji
Rozšírenie MicroSD Áno Áno
Ostatné detaily USB typ C, WiFi 6, 5G, duálny stereofónny zvuk, odolný voči vode IP68 USB typ C, WiFi 6, 5G, zvuk Hi-Fi Quad DAC, odolnosť proti vode IP68
cena $1199 TBA (očakávané 949 $)

Je prekvapujúce, že tieto dva telefóny sú veľmi podobné vo všetkých oblastiach, ale existuje niekoľko rozdielov, ktorým by ste sa mali úplne venovať. Sú veľmi podobné pod kapotou a pokiaľ ide o celkový vzhľad, aj keď model V60 vyzerá skôr ako Galaxy S10 + ako nové Galaxy S20 +.

Obaja majú podobnú veľkosť obrazovky a LG V60 v skutočnosti sedí hneď medzi Galaxy S20 + a Galaxy S20 Ultra. Oba telefóny majú dostatok energie vďaka najnovšiemu procesoru Qualcomm, ktorý poskytuje plynulé užívateľské rozhranie, streamovanie videa alebo hranie hier. Obaja majú dostatok úložného priestoru, veľa pamäte RAM a voliteľné vylepšenia. Galaxy S20 prichádza s 128 GB úložného priestoru, čo je pre väčšinu viac ako spolu s 12 GB RAM, čo je pre telefón zbytočné.

Pravdepodobne udržiavať nízku cenu, LG V60 prichádza iba s 8 GB RAM, čo je dosť, spolu so 128 GB úložného priestoru a masívnym 5, 000 mAh batéria. V60 má tiež konektor pre slúchadlá. Úprimne povedané, táto veľká batéria je pravdepodobne jedným z najdôležitejších aspektov tohto telefónu a prinúti vás to vážne uvažovať o nej. Galaxy S20 +.

Samsung Galaxy S20 Plus vs LG V60: Ktorý kúpiť? 1

Toto je LG V60 ThinQ 5G

Spoločnosť LG nepoužíva obrazovku Quad-HD ani vysokú obnovovaciu frekvenciu. Aj keď niektorí budú brať do úvahy to, že to nie je také dobré ako S20, výsledkom bude podstatne lepšia výdrž batérie.

Najväčšími rozdielmi medzi týmito telefónmi bude zážitok z fotoaparátu, pri ktorom Samsung zvyčajne vyhráva, obrazovka a potom softvér. Tieto oblasti rozdelíme na niekoľko ďalších podrobností pre potenciálnych kupcov.

Galaxy S20 + vs LG V60: Dizajn a zobrazenie

V minulom roku spoločnosť LG pridala na začiatok telefónu tonu senzorov a pridala zárez Apple, Našťastie to tento rok úplne prekopali a jediná vec, ktorá bráni tomu, aby sa zobrazoval od okraja po okraj, je malý kruh pre prednú kameru – rovnako ako Samsung. Spoločnosť Samsung však má výrez pre fotoaparát, zatiaľ čo spoločnosť LG pridala hornú časť s kruhovou slzou.

Samsung Galaxy S20 Plus vs LG V60: Ktorý kúpiť? 2

 • Galaxy S20 Plus: 6,7-inch Quad-HD displej – 120 Hz
 • LG V60 ThinQ: 6,8palcový 1080p HD displej – 60 Hz
 • Galaxy S20 Ultra: 6,9-inch quad-HD displej – 120 Hz

Rovnako ako už niekoľko rokov, spoločnosť LG si vybrala veľkosť obrazovky, ktorá dokonale zapadá medzi dve hlavné možnosti spoločnosti Samsung. Kupujúci tak majú možnosť, ak je jeden príliš veľký a druhý príliš malý. To znamená, 6,8- palce sú najväčšou ponukou produktov LG, ktorú sme už videli, takže bez ohľadu na to, ktorý telefón si vyberiete, budete si musieť zvyknúť na veľkú obrazovku.

Spoločnosť Samsung používa úplne novú obrazovku s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, kde sa obnovuje 120 krát za sekundu. Používatelia si všimnú, že sa zariadenia vďaka tejto technológii cítia rýchlejšie, plynulejšie a pohotovejšie. Od LG sme očakávali aspoň 90 Hz panel, ale žiaden sme nedostali. Niektorým ľuďom sa tiež nepáči iba obrazovka s rozlíšením 1080p.

Úprimne povedané, nevadí mi rozlíšenie 1080p alebo panel 60 Hz, pretože to zaistí vynikajúci výkon a skutočne celodennú výdrž batérie s telefónom LG V60. Som si celkom istý, že to vydrží absolútne dlhšie ako Galaxy S20.

Samsung Galaxy S20 Plus vs LG V60: Ktorý kúpiť? 3

Populárny doplnok LG pre puzdro na druhú obrazovku sa dodáva aj so všetkými modelmi LG V60, vďaka ktorým získate sekundárne riešenie 6,8-inch obrazovku, s ktorou sa môžete porozprávať, kedy chcete. Takže, zatiaľ čo je to 6,8-vnútorný telefón môžete kedykoľvek ľahko zmeniť na 14-palcový tablet. To je pekné, však?

Spoločnosť Samsung má opäť na obrazovke ultrazvukový snímač odtlačkov prstov, ktorý má rovnaký štýl ako predchádzajúce telefóny. Spoločnosť LG nakoniec prijala túto technológiu na modeli V60, hoci vo vnútri obrazovky bude používať optický (fotoaparát) snímač odtlačkov prstov. Týmto sa na obrazovke zobrazí fotografia, ktorá potvrdí vašu totožnosť. Oba typy majú klady a zápory z hľadiska rýchlosti a presnosti.

Oba telefóny majú displeje so zakriveným sklom, kovový rám a sklo zakrývajúce aj chrbát. Oba telefóny budú dosť krehké a budete chcieť prípad.

Galaxy S20 + vs LG V60: fotoaparáty

Ďalej by sme chceli stručne spomenúť kamery na obidvoch týchto telefónoch, pretože to bude pre mnohých silný a predajný bod. Oba Galaxy S20 a LG V60 v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi podstatne vylepšili fotoaparáty. To znamená, že LG V60 nemá teleobjektív s transfokáciou, zatiaľ čo spoločnosť Samsung sa v oblasti technológie transfokácie skutočne stala veľkou. Ak je to pre vás dôležité, preskočte model V60.

 • Galaxy S20 +: 12MP hlavné, 64MP teleobjektív, ultraširoký objektív s rozlíšením 12 MP, objektív ToF (hĺbka ostrosti)
 • LG V60 ThinQ: 64MP hlavný, 13MP širokouhlý objektív, ToF objektív (hĺbka ostrosti)

Samsung Galaxy S20 Plus vs LG V60: Ktorý kúpiť? 4

Opäť platí, že dve podobné celkové nastavenia s iným prístupom. Spoločnosť Samsung používa vylepšený, ale podobný hlavný fotoaparát ako predchádzajúce modely, ktorý sníma skvelé fotografie. Potom aktualizovali teleobjektív na niečo nové 3-30x optický a digitálny zoom, a doteraz sme boli svedkami vynikajúcich výsledkov. Okrem toho môže tento objektív zachytiť aj 8k video.

Potom spoločnosť LG urobila pravý opak a aktualizovala svoj hlavný fotoaparát na 64 MP, čo urobí Pixel-binning, aby vám pri pravidelnom snímaní poskytovalo vynikajúce 16MP fotografie. Potom je k dispozícii širokouhlý objektív s rozlíšením 13 MP, ktorý ponúka už niekoľko rokov, spolu s novým snímačom ToF, ktorý pomáha pri zhromažďovaní informácií a hĺbke ostrosti.

Kupodivu je to, že spoločnosť LG tento rok neponúka teleobjektív so zoomom. Úplne priekopali tento štvrtý senzor, zatiaľ čo spoločnosť Samsung šla úplne von s 5-30x zväčšenie. Záleží na vás teleobjektív so zoomom?

Keby sme mali hádať, Galaxy S20 + bude tým lepším z nich, pretože spoločnosť Samsung zvyčajne vedie balík v oblasti výkonu fotoaparátu. Plus, prvé recenzie naznačujú Galaxy Rodina S20 má úžasne schopné nastavenie kamery.

Galaxy S20 + vs LG V60: Životnosť a nabíjanie batérie

Ak existuje jedna oblasť, LG V60 pravdepodobne porazí Samsung (okrem určovania cien), je to na celkovej výdrži batérie. Tento rok LG vyšiel hojdať a hodil masívne 5, 000 mAh batéria vo vnútri LG V60 ThinQ 5G. Myslíme si, že by to mohlo pomôcť majstrovstvám v životnom cykle batérie v tomto novom svete 5G.

LG V60 sú iba vlasy väčšie ako Galaxy S20 +, ale má oveľa väčšiu batériu, ktorá nemusí robiť takmer toľko práce. Áno Galaxy S20 Ultra má 5, 000 mAh batéria – ale že telefón ponúka väčšie rozlíšenie a obnovovaciu frekvenciu displeja – nehovoriac o nákladoch $1, 400. LG V60 je iba 1080p a stále 60 Hz, napriek tomu má obrovskú 5K batériu. Je to skutočne vzrušujúce.

Stačí vedieť, že vyššia obnovovacia frekvencia, 5 G a veľké jasné obrazovky úplne vybijú batériu.

 • Samsung Galaxy S20 +: 4500 mAh (25 W rýchle káblové nabíjanie, rýchle bezdrôtové nabíjanie, reverzné bezdrôtové nabíjanie)
 • LG V60: 5, 000 mAh (rýchle nabíjanie 4,0, rýchle bezdrôtové nabíjanie atď.)

O životnosti batérie nebudeme vedieť viac, až kým neuvidíme, do akej miery veľké 120Hz obrazovky a rýchlosti 5G vybíjajú batériu na Galaxy S20, ale máme pocit, že to bude mať obrovský vplyv. Vďaka tomu bude LG V60 vydržať dlhšie ako ktorýkoľvek z nových telefónov Samsung a ľahko vás prevedie celým pracovným dňom.

Galaxy S20 + vs LG V60 ThinQ: 5G pripojenie

Ďalšou vecou, ​​ktorú musíme stručne spomenúť, je 5G, jednoducho preto, že je to ďalšia veľká vec. Budeme to držať krátke a milé.

Áno, obe Galaxy S20 + a nové LG V60 ThinQ majú zabudovaný 5G. Pracujú takmer so všetkými hlavnými dopravcami v USA a na celom svete. Ak máte záujem o 5G, oba tieto telefóny by mali byť na vašom radare.

Dátum vydania a cena

A nakoniec chceme hovoriť o dátume vydania a cenách týchto telefónov. Samozrejme, keď sú k dispozícii a koľko sú dve veľmi dôležité témy – najmä ceny.

Samsung Galaxy S20 Plus vs LG V60: Ktorý kúpiť? 5

Ako pravdepodobne viete, Galaxy Všetky telefóny S20 sú super drahé. Galaxy Dátum vydania S20 je 6. marca, ale bohužiaľ nevieme, kedy budete môcť kúpiť model LG V60. Aspoň ešte nie, ale viac sa dozvieme v marci.

Tu je cena za Galaxy S20 spolu s tým, čo očakávame od spoločnosti LG.

 • Galaxy S20: $ 999
 • Galaxy S20 +: $1199
 • Galaxy S20 Ultra: $1399
 • LG V60 ThinQ 5G: Hovorí sa 899 alebo 949 dolárov

Vidíte tu rozdiel? LG V60 je porovnateľný s Galaxy S20 + a plížiť sa na Ultra, napriek tomu bude stáť menej, ako je najlacnejšie od spoločnosti Samsung Galaxy S20. Spoločnosť LG zatiaľ neoznámila úplné ceny a dostupnosť, potvrdili však, že cena LG V60 klesne „pod $1000 “, čo je veľký problém. To znamená, že bude ľahko najmenej o 200 dolárov (alebo viac) nižší ako porovnateľný Galaxy S20 Plus od spoločnosti Samsung.

Ak nechcete minúť $1, 200 na novom telefóne zvážia čakanie na zariadenia ako LG V60 alebo OnePlus 8 Pro.

Záverečné myšlienky

Na záver je ťažké tieto dva telefóny úplne skoro porovnať a akonáhle sa dostaneme do rúk, budeme mať omnoho viac informácií. Galaxy S20 a V60 pre niektoré skúšky. Navyše, ako sme už uviedli, rozhodnutie sa môže zmeniť, keď vieme, koľko LG požaduje model V60 a kedy ho vydá.

Ak spoločnosť LG dokáže dodať model V60 za 899 dolárov a vydať ho do konca marca, poskytne spoločnosti Samsung všetko Galaxy Rodina S20 vážne pre svoje peniaze. Budeme musieť počkať a uvidíme.

V obidvoch prípadoch ide o dva z najlepších smartphones za prvú polovicu roku 2020, ak nie celý rok. Určite by ste mali zvážiť čakanie a kúpu jedného z nich namiesto niečoho, čo vyšlo minulý rok.