Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Samsung Galaxy Recenzia S20

samsung galaxy s20 recenzia 3

Mám kúpiť Samsung Galaxy S20?

Hodnotenie odborníka:

Galaxy S20 je najlepší telefón zo série Samsung S20 a jednoducho najlepší telefón, ktorý spoločnosť práve robí. Je kompaktný, výkonný a obsahuje všestranný kamerový systém, ktorý nemusí zodpovedať zariadeniu Ultra pri transfokácii alebo detailoch, ale stretáva sa – a niekedy aj bije – cez zvyšok dosky.

Cena pri kontrole


Najlepšie ceny dnes

maloobchodníkcenadodávka

Porovnanie cien z viac ako 24 000 obchodov z celého sveta Zobraziť ďalšie ceny

#reviewBody h2 {padding-left:0; } #reviewBody h2 :: before {background: none; background-poloha:0% 0%; šírka:0; margin-right:0; }

Samsung Galaxy Úplná recenzia S20

Chystáte sa Goldilocks, USA Galaxy S20 + by mal byť najlepším telefónom v novom rade Samsung troch, obávam sa však, že to tak nie je. Namiesto toho je to skromný model S20, ktorý chová oboch svojich väčších bratov, pretože je lacnejší, kompaktnejší a rovnako dobrý všade, kde sa počíta.

Vďaka úžasne štíhlej a ľahkej konštrukcii, jednom z najlepších displejov v telefóne a fotoaparátu, ktorý je všestrannejší ako model OTT S20 Ultra, je to jednoducho jeden z najlepších telefónov, ktoré si môžete kúpiť práve teraz. Ak si to môžete dovoliť, tak za 799 GBP / 999 dolárov nie je ani najlacnejší S20 zďaleka lacný.

Dizajn a tvorba: Menej je viac

Prvá vec, ktorú si každý všimne o modeli S20, je tenký, aký je tenký. Je to pre mňa obzvlášť zrejmé, vychádza priamo z pomerne robustného modelu S20 Ultra, ale dostal som rovnaký druh komentárov od mnohých ľudí, ktorí tento telefón ešte nikdy nevideli.

V poriadku 7S hrúbkou 0,9 mm je to tenký kus hardvéru a vďaka 163 g sa z tohto dôvodu stáva tiež jednou z najľahších vlajkových lodí. Vďaka prakticky žiadnym krytom 6.2v displeji sa cíti kompaktný a ľahko ovládateľný jednou rukou, len o odôvodnení rozhodnutia spoločnosti Samsung neponúknuť žiadne menšie slúchadlo.

Samsung Galaxy Recenzia S20 1

Fotoaparát s děrovacím otvorom, ktorý sa prilepil k prednej časti telefónu, sa presunul do stredu obrazovky, ale trochu sa zmenšil. Necíti sa rušivo a pokiaľ nie sú fotoaparáty pod displejom dostatočne cenovo dostupné, aby sa dali mainstreamovať, zostáva to najlepšie riešenie.

Blokovaný kamerový modul sa tu necíti tak rušivo a iba trochu vyčnieva z tela. Nie je to môj obľúbený dizajn fotoaparátu, ale vyzerá to lepšie ako Ultra – nehovoriac o iPhone 11.

Konektor pre slúchadlá je preč, ale v tejto chvíli to nie je prekvapenie. Na oplátku získate vodotesnosť IP68, ultrazvukový snímač odtlačkov prstov na displeji a dostatok miesta pre veľkú batériu napriek štíhlej zostave.

Telo Gorilla Glass je vážne kreslenie odtlačkov prstov – to najhoršie, čo som za chvíľu videl – a nie som fanúšikom úplného sivého povrchu mojej kontrolnej jednotky. Môžete ho tiež získať v bielej, ružovej, modrej alebo červenej farbe v závislosti od trhu a SKU, takže sú k dispozícii omnoho zaujímavejšie farby.

Samsung Galaxy Recenzia S20 2

Fotoaparát: Priblíženie alebo zmenšenie priblíženia

Fotoaparát pre model S20 nie je celkom taký zlomený alebo zlomený, ako je to pre jeho súrodenca s ultra veľkými rozmermi, ale pre lepšie alebo horšie bude stále hlavnou vecou, ​​ktorú mnohí posudzujú podľa telefónu. Takže tu je jej dlhá a krátka: Fotoaparát S20 je výkonný, univerzálny a trpí všetkými slabými miestami, ktoré by ste bežne spájali s nastavením fotoaparátu Samsung, bez toho, aby ste zaviedli akékoľvek nové.

Srdcom zadného nastavenia trojitej šošovky je 12Mp f /1,8 širokouhlý objekt, ktorý je v konečnom dôsledku veľmi podobný jadru fotoaparátu S10. Ignorujte to, čo sa môže javiť ako nízky počet megapixelov, pretože ide o výkonnú kameru, ktorá je schopná spoľahlivých detailov a skvelého dynamického rozsahu, a ktorá sa skutočne skrýva len vďaka algoritmickým schopnostiam spoločnosti Samsung.

To znamená, že rovnako ako väčšina fotoaparátov Samsung má táto tendencia tendenciu sa zohriať, a ak zachytí tvár v zábere, urobí maximum pre to, aby ju zmäkla v predvolenom nastavení, pokiaľ nezačnete kopať nastavenia, čím vyhladíte pokožku.

Samsung Galaxy Test kamery S20 "width =" 640 "height =" 480

Porovnajte zábery s tými, ktoré urobil Ultra, a je jasné, že snímač 12Mp sa nemôže zhodovať s detailom objaveným masívnym strelcom 108 Mp telefónov alebo úplne zasiahnuť rovnaký rozsah farieb, ale je skutočne úprimné sťažovať sa. Nenechajte si ujsť ani snímač hĺbky (nachádzajúci sa v modeli S20 +, ale nie tu), pretože to stále robí skvelú prácu pri rozpoznávaní okrajov v režime na výšku, aj keď efekt rozmazania môže vyzerať umelo.

Nočný režim je tiež v poriadku, ale stále nie je úplne na škrabaní s kľúčovými súpermi – má tendenciu nadmerne rozjasňovať obrázky, najmä ak sú v zornom poli nejaké svetelné zdroje. Jednou silnou stránkou je však makro – nasnímajú sa krásne zábery zblízka (a fotografie chodidiel), čo je jedna z oblastí, kde Ultra naozaj chýba. Potraviny z Instagram by sa mal držať menších telefónov S20.

Spolu s hlavným objektívom je ultraširoký 12 Mp, ale skutočným ťahom je „teleobjektív“ s rozlíšením 64 MP. Dal som to do obrátených čiariek, pretože to nie je vôbec teleobjektív. Je to širokouhlý objektív s uhlopriečkou 64 MP (na 10,6x priblíženie, ak chcete dosiahnuť presnosť), ktoré využíva digitálne priblíženie na dosiahnutie výsledkov až 30x.

Po 5-krát sa kvalita začne veľmi prudko zhoršovať, ale pri nízkych úrovniach priblíženia pravdepodobne nebudete môcť zistiť rozdiel medzi týmto a „skutočným“ optickým zoomom. Môžete tiež použiť tento objektív na snímanie 64Mp fotografií, od 1-násobného priblíženia doprava nadol až po 6-násobné priblíženie, ale pri určitej strate dynamického rozsahu (a so zvýšeným šumom pri priblížení, pretože fotoaparát v podstate orezáva a potom zväčšuje späť na 64 MP) ,

Samsung Galaxy Recenzia S20 3

Prečo je to zvláštne? 8K. Spoločnosť Samsung ponúka nahrávanie videa 8 000 vo všetkých troch telefónoch S20, ale vyžaduje snímač najmenej 33 Mb. Môžete zaznamenávať 8 kB rýchlosťou až 24 snímok za sekundu, ale pre čokoľvek iné ako krajiny a statické objekty to naozaj nestojí za to, pretože požiadavky na spracovanie nechávajú stabilizáciu a automatické zaostrovanie nefunkčné. A rovnako ako v prípade akýchkoľvek iných 8 kB, s filmom to nie je vôbec nič spoločné, ak nie ste jedným z mála, ktorý vlastní telekontrolu 8 kB.

Nakoniec je na prednej strane telefónu jeden fotoaparát s rozlíšením 10 Mb. Je smutné, že to nemôže zodpovedať 40Mp selfie strelcovi na Ultra (môj obľúbený predný fotoaparát v rokoch), ale nie je to zlé. K dispozícii sú slušné detaily, ktoré sa pravdepodobne snažia zachytiť čo najlepšie, ale dynamický rozsah chýba, takže veci vyzerajú vyblednuté a unavené.

Displej: lepší ako najlepší

Keď hovoríme o fotoaparáte S20, je ťažké vyhnúť sa porovnaniu s fotoaparátom Ultra, pretože špecifikácie sú také odlišné, aj keď sa marketingom podobajú rovnako. Je teda úľava obrátiť sa na displej telefónu, kde je všetko jednoduchšie.

Samsung Galaxy Recenzia S20 4

Obrazovka S20 je presne rovnaká ako obrazovka na S20 + alebo S20 Ultra. Len menšie. na 6.2v súčasnosti je to asi tak kompaktné, ako sa vlajkové lode dostávajú v súčasnosti, ale balia sa v rozlíšení 3200 x 1440 a obnovovacej frekvencii 120 Hz, rovnako ako väčšie telefóny v dosahu.

Kvalita displeja S20 Ultra sa vykonala veľa, ale pre moje peniaze je bežný model S20 lepší. Áno, je to menšie, ale je to záležitosť vkusu, nie kvality. A menšia veľkosť znamená, že tieto pixely sú zbalené bližšie k sebe, pre hustotu pixelov 563ppi. Táto vec je svieža.

To je ešte dôležitejšie, ak si pamätáte, že pri spustení nemôžete spustiť maximálne rozlíšenie ani vyššiu obnovovaciu frekvenciu. Ak sa rozhodnete pre obnovenie 120 Hz, ktoré odporúčam pre jeho hladší a plynulejší pocit, musíte prejsť na rozlíšenie Full HD +. Na pevnom displeji modelu S20 to vyzerá oveľa lepšie ako pri rozjazde modelu Ultra.

5G: Takmer tam

Na 5G budem mať veci stručné: ešte to nie je dosť dobré, ale možno to bude v najbližších rokoch, takže pokiaľ nebudete inovovať každý rok, odporúčam vám aspoň zvážiť inováciu.

Samsung Galaxy Recenzia S20 5

Dostupnosť samozrejme závisí od trhov. V USA je S20 k dispozícii iba s podporou 5G (kde podporuje sub-6 frekvencie, ale nie mmWave), zatiaľ čo vo Veľkej Británii si môžete vybrať medzi 4G a 5G modelmi, pri posledných 100 GBP.

Ak ste vo veľkom meste a domnievate sa, že budete telefón chvíľu držať, môže byť za rýchlosť nadol stáť ďalších 100 GBP. Ak ste na vidieku alebo často vymieňate telefóny, neobťažujte sa.

Špecifikácie a výkon: najvyššia úroveň

Čo ovplyvňuje telefón, závisí aj od trhu. V USA prichádza S20 na vlajkovú loď Qualcomm, ktorá je čipovou sadou Snapdragon 865, zatiaľ čo vo Veľkej Británii a na väčšine ostatných trhoch je telefón napájaný z vlastného modelu Samsung Exynos 990.

Pre väčšinu ľudí na rozdieloch vo výkone nebude záležať – Exynos poskytuje lepší jednojadrový výkon, zatiaľ čo Snapdragon používa viac jadier, aby účinnejšie pôsobil – ale anekdoticky to vyzerá, že znova, modely Exynos trpia, keď dôjde na výdrž batérie, takže buďte pri tom myseľ.

Telefón je dodávaný s 128 GB úložného priestoru a 8 GB pamäte RAM pre variant 4G alebo 12 GB pre 5G – ďalší dôvod na nabitie ďalších peňazí, ak si vyberiete.

Ako ste očakávali, je to rýchle, pohotovo reagujúce a zhoduje sa s väčšinou iných podobných telefónov tak každodenne, ako aj v referenčných hodnotách. Nie je toho veľa čo povedať.

Batéria: Exy-no

Spomenul som, že čipy Exynos ovplyvňujú výdrž batérie. Testoval som variant telefónu Exynos a spriemeroval som ho 5 každý deň hodiny na obrazovke. To sa mierne líši v závislosti od použitia a obnovovacej frekvencie a nastavení rozlíšenia – zdá sa, že zvýšenie rýchlosti na maximum vyžaduje ďalšie 5-10% výdrž batérie každý deň.

To je prijateľná výdrž batérie, ale je to určite na spodnej hranici toho, čo by som si kúpil za telefón za túto cenu, a obávam sa, že to klesne na pár rokov používania. Varianty Snapdragon pravdepodobne budú trvať o niečo dlhšie, ale sám som jednu nevyskúšal.

Samsung Galaxy Recenzia S20 6

Pokiaľ ide o nabíjanie, pribalená 25W nabíjačka prinesie 4000mAh batériu z prázdneho na 56% za 30 minút a na plné nabitie za niečo vyše hodiny. K dispozícii je tiež rýchle (ale nie také rýchle) bezdrôtové nabíjanie, ak uprednostňujete, a možnosť reverzného bezdrôtového nabíjania, aby ste mohli pomocou telefónu dobiť ďalšiu bezdrôtovú súpravu.

Softvér: Stále ten

Model S20 sa dodáva s operačným systémom Android 10 – ako ste očakávali – a prevádzkuje One UI od spoločnosti Samsung 2,1, Nie je tu veľa nových, ale je tu niekoľko vítaných dotykov – nástroj na zdieľanie súborov AirDrop, ktorý môžete použiť s ostatnými vlastníkmi spoločnosti Samsung, a možnosť, aby sa priatelia mohli priamo pomocou telefónu spojiť s reproduktormi Bluetooth.

Je tu veľa možností prispôsobenia a atraktívneho dizajnu, aj keď sa začína plížiť funkčnosť, takže najskôr môžete nájsť OS trochu nepraktický, pokiaľ nepochádzate z predchádzajúceho zariadenia Samsung. Ak si nie ste istí, prečítajte si môj sprievodca tipmi a trikmi S20.

Samsung Galaxy Recenzia S20 7

Cena: Platiť poistné

Takže za to všetko stojí za to kúpiť S20? Ako vždy, ide o cenu. S cenou 799 GBP pre možnosť 4G a 899 GBP / 999 dolárov pre model 5G to určite nie je lacné.

Porovnajte to so začiatočnou cenou 729 GBP / 699 dolárov pre iPhone 11 (alebo spravodlivejšie, cenou 779 GBP / 749 dolárov pri modeli 128 GB) a vyzerá to lepšie pre Spojené kráľovstvo, ale v štátoch je to stále trochu strmé. Faktor v nových technológiách, ako je ten 120Hz displej, 8K video, a samozrejme podpora 5G, a zdá sa, že sa to nezdá také zlé.

Áno, je to drahé. Áno, podobný výkon by ste mohli získať inde. Ale toto je Samsung a v tomto okamihu musíte za značku platiť prémiu, rovnako ako v prípade Apple,

A za najlepšie a najvyváženejšie vlajkové lode, ktoré spoločnosť Samsung vyrobila v rokoch? Je to skoro ako obchod.

verdikt

Galaxy S20 je najlepší telefón zo série Samsung S20 a jednoducho najlepší telefón, ktorý spoločnosť práve robí. Je kompaktný, výkonný a obsahuje všestranný kamerový systém, ktorý nemusí zodpovedať zariadeniu Ultra pri transfokácii alebo detailoch, ale stretáva sa – a niekedy aj bije – cez zvyšok dosky.

5G tu ešte nie je, ale bude existovať počas celej životnosti tohto telefónu. Aj keď výdrž batérie zostáva miernym problémom, v skutočnosti je to jediná veľká chyba. Ekosystém Android ponúka viac za menej kdekoľvek, ale zvyčajne bez úrovne prestíže alebo lesku spoločnosti Samsung, a v tomto prípade si myslím, že to stojí za to zaplatiť.

Špecifikácie

Samsung Galaxy S20: Špecifikácie

 • Android 10 s jedným používateľským rozhraním
 • 6.2in širokouhlé HD + (3200 x 1440) dynamické AMOLED 2X
 • Podpora HDR10 +
 • Obnovovacia frekvencia 120 Hz
 • Procesor Exynos 990 alebo Qualcomm Snapdragon 865, oktadro
 • 8/ 12 GB RAM
 • 128 GB internej pamäte
 • Slot na kartu microSD (do 1 TB)
 • 12 Mb, f /1,8, Zadná kamera OIS + 12Mp ultra široký, f /2,2 + 64 Mp „teleobjektív“, f /2
 • 10 Mb, f /2,2 predná kamera
 • Zabudovaný ultrazvukový snímač odtlačkov prstov
 • 2D Rozpoznanie tváre
 • 11-pásmové dvojpásmové Wi-Fi
 • bluetooth 5,0 s aptX
 • GPS
 • NFC
 • 4G LTE alebo 5G NSA / SA / DSS nad Sub-6
 • USB-C
 • 4 000 mAh nevyberateľná batéria
 • 25 W káblové nabíjanie
 • Rýchle bezdrôtové nabíjanie 2,0
 • Bezdrôtové Powershare
 • Stupeň krytia IP68 pre prach a vodu
 • 151.7 x 69.1 X 70,9mm
 • 163g

Tagy:

 • telefóny
 • Android

Note: Keď nakupujete prostredníctvom odkazov na našej stránke, môžeme vám zarobiť províziu, a to bez ďalších nákladov. Toto nemá vplyv na našu redakčnú nezávislosť. Uč sa viac.

Najlepšie ceny dnes

maloobchodníkcenadodávka

Porovnanie cien z viac ako 24 000 obchodov z celého sveta Zobraziť ďalšie ceny

Dom pokrýva všetko, čo beží na elektrine, od telefónov a prenosných počítačov až po nositeľné nosiče, zvuk, hry, inteligentný domov a streamovanie – a navyše je pravidelným príslušenstvom v službe Tech Advisor. YouTube kanálov.

Posledné príbehy Dominika Prestona:

 • Samsung Galaxy Recenzia S20
 • Samsung Galaxy S20 Ultra prehľad
 • Rozsah Nájsť X2 od Oppo zodpovedá Galaxy S20 spec pre spec