Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Samsung Galaxy Preskúmané fotoaparáty S20: Je S20 Ultra skutočne lepší?

Samsung Galaxy Preskúmané fotoaparáty S20: Je S20 Ultra skutočne lepší? 1

Spoločnosť Samsung sa na fotoaparátoch stáva veľkou, väčšia ako kedykoľvek predtým Galaxy Séria S20. Kým Galaxy S20 Ultra vyzerá, že oslňuje so špecifikáciami, nie je to také jednoduché, ako hádzať veľké čísla na telefón a očakávať najlepšie výsledky.

Filozofia za Galaxy S20 alebo S20 + a S20 Ultra sú úplne odlišné. Tu vysvetľujeme, čo získate, ako sa darí a aké sú skutočné rozdiely.

squirrel_widget_184580

Triple a quad kamerové systémy

Aj keď všetky nové Galaxy Zariadenia S20 majú zvýšenú ranu čiernej kamery v rohu, medzi modelmi S20 a S20 + a S20 Ultra je veľký rozdiel. S20 Ultra je oveľa agresívnejší vo svojom prístupe, zasahuje niektoré z najväčších špecifikácií, ktoré sme videli v telefóne smartphone.

To nastaví S20 Ultra na úplne inú cestu. Zoberme si teda, čo tieto telefóny obsahujú a ako to ovplyvňuje výkon.

galaxie s20 ultra

Samsung Galaxy Fotoaparáty S20 Ultra do hĺbky

  • Hlavné: 108MP, 00,8 um, f /1,8 OIS
  • Extrémne široký: 12 MP, 10,4 um, f /2,2
  • Teleobjektív: 48 MP, 00,8 um, f /3,5 OIS
  • DepthVision šošovka
  • Predná strana: 40 MP, 00,7 um, f /2,2

Galaxy S20 Ultra hlavný fotoaparát

V minulosti sa spoločnosť Samsung rozhodla používať 12 alebo 16-megapixlové fotoaparáty. Za posledných pár rokov ponúkala hlavná kamera objektív Dual Aperture, ktorý je schopný prepínať z f /1,5 do f /2,4 v závislosti od podmienok. Tento systém je teraz úplne vyradený a namiesto toho má nový 108-megapixlový snímač s f /1,8 otvor.

Je to iná filozofia, keď spoločnosť Samsung prenasleduje rozlíšenie tak, ako to predtým urobili Huawei a Xiaomi, a snaží sa použiť kombináciu pixelov na dosiahnutie požadovaných výsledkov. Natívne sú pixely na tomto senzore 00,8 µm, ale spoločnosť Samsung používa kombináciu pixelov na dosiahnutie 12-megapixlovej fotografie s ekvivalentom 2Namiesto toho 4 µm pixelov – aj tak je to teória.

Samsung Galaxy Preskúmané fotoaparáty S20: Je S20 Ultra skutočne lepší? 2

Môžete vynútiť Samsung Galaxy S20 Ultra na nasnímanie fotografií s rozlíšením 108 megapixelov, ale túto možnosť musíte vybrať ručne – máme podozrenie, že väčšina ľudí sa bude držať predvoleného výstupu 12 megapixlov.

Na obrázkoch s rozlíšením 108 megapixelov je oveľa viac detailov, ale ak sa rozhodnete ich použiť, stratíte niektoré možnosti fotoaparátu. V skutočnosti je voľba 108 megapixelov naozaj užitočná, iba ak potrebujete viac detailov – ak sa chystáte zblízka pozerať na svoje obrázky. Môžete priblížiť, áno, ale celkovo lepšie výsledky priblíženia získate z teleobjektívu, ak je cieľom priblíženie sa k objektu.

K dispozícii je tiež nepatrný farebný rozdiel medzi režimami 108MP a 12MP – 108MP je mierne teplejšie. Obidve fotoaparáty trpia úzkou clonou, čo znamená, že keď sa priblížite k objektu, nie je zaostrené príliš veľa. Nazýva sa to malá hĺbka ostrosti a nemá to vplyv na fotografie krajiny, ale to znamená, že zábery zblízka nie sú vždy také dobré.

Galaxy S20 Ultra teleobjektív

Toto je najväčšia teleobjektív spoločnosti Samsung v telefóne, pretože sa prepne na používanie periskopového systému. To nastaví šošovky na 90 stupňov a nasmeruje svetlo hranolom, čo znamená, že kamera môže byť fyzicky väčšia, pretože nie je obmedzená hrúbkou telefónu. Tieto šošovky sme už predtým videli v modeli Huawei P30 Pro alebo Oppo Reno 10X Zoom.

Spoločnosť Samsung tu za sebou naskladala 48-megapixlový snímač, pričom opäť použila kombináciu pixelov a natiahla natívneho 08 um na 12-megapixel 1Namiesto toho .6 µm obrázok. K dispozícii je tiež optická stabilizácia obrazu, pričom hranol sa môže pohybovať tak, aby čelil niektorým handshake.

Hlavným prvkom je 100-násobné zväčšenie, ale zväčšovacie rozsahy sa zväčšujú až do 100-násobku. V skutočnosti, po testovaní systému so 100-násobným zväčšením je ťažké ho držať, pretože najmenší pohyb sa rovná masívnemu výkyvu na konci tohto ložiskového poľa, takže potrebuje podporu. Výsledky tiež nie sú skvelé.

Až 30x je priechodných, ale najlepšie výsledky sú 10x – tu sa priblížite k predmetu, ale zachováte kvalitu, ktorú v ostatných nedosiahnete Galaxy Zariadenia S20. Spoločnosť Samsung hovorí, že model S20 Ultra ponúka 10-násobný hybridný optický zoom – ale v skutočnosti je to 4-násobný optický rozsah – s dosahom až 10-násobným použitím kombinácie pixelov a AI na vyčistenie obrazu.

Samsung Galaxy S20 Ultra ultra široký fotoaparát

Extrémne široký fotoaparát na modeli S20 Ultra je jediným fotoaparátom, ktorý zdieľa s fotoaparátmi S20 a S20 +, 12-megapixlovým fotoaparátom. Nie je tu kombinácia žiadnych pixelov, je to iba ultraširoký fotoaparát s priamym snímaním. Môžete naň klepnúť v hľadáčiku alebo naštipnúť, pričom sa označuje aj ako 0.5x zväčšenie – rovnakým spôsobom Apple urobil na iPhone 11 Pro.

ultra široký uhol s20

Extrémne široký fotoaparát ťaží z „optimalizátora scény“ spoločnosti Samsung, ktorý môže priniesť skvelé výsledky s bohatou modrou oblohou a skreslením charakteristickým pre ultraširokouhlé objektívy. Je to skvelé pre krajinu, ale ako sme povedali, je to v podstate rovnaké pre všetky telefóny.

Samsung Galaxy Fotoaparát S20 Ultra selfie

Predná kamera na modeli S20 Ultra opäť využíva techniku ​​kombinovania pixelov, aby získala 40-megapixel 00,7 um snímač až do 10 megapixelov 1.4μm. To je to, čo hovorí technický list spoločnosti Samsung, ale nakoniec sme skončili 6,5-megapixelové obrázky.

Opäť je to hra s veľkým rozlíšením a v tomto prípade je rozdiel vo výsledkoch zariadenia Ultra v porovnaní s ostatnými zariadeniami S20 taký, že sa rovná 10,4 µm, zatiaľ čo ostatné sú 1.22μm.

Má to nejaký význam v skutočnosti? Ak chcete skutočne veľký selfie, potom je tu 40 MP, ale nie je to veľmi odlišné od modelu S20 + od toho, čo sme videli.

kamera Samsung Galaxy s20

Samsung Galaxy Kamery S20 a S20 + do hĺbky

  • Hlavné: 12MP, 10,8 um, f /1,8 OIS
  • Extrémne široký: 12 MP, 10,4 um, f /2,2
  • Teleobjektív: 64 MP, 00,8 um, f /2,0 OIS
  • DepthVision šošovka (iba S20 +)
  • Predná strana: 10 MP, 10,22 um, f /2,2

Samsung Galaxy Hlavná kamera S20 a S20 +

Hlavný fotoaparát na Galaxy S20 a Galaxy S20 + je rovnaký, 12-megapixlový snímač s 10,8 um pixelov. To je samo o sebe vzrušujúce, aj keď môže vkĺznuť do tieňa Galaxy S20 Ultra so všetkými svojimi veľkými číslami.

Táto kamera je dôležitá, pretože pôvodné webové stránky s pixelmi sú väčšie ako väčšina ostatných – napríklad zariadenie iPhone 11 Pro 10,4 µm pixelov, rovnako ako pixel 4, Naozaj to urobil aj Samsung Galaxy S10. Teoreticky Galaxy S20 a S20 + by mali prepúšťať viac svetla, čím by sa zlepšili možnosti snímania a obrázky sa javia bohatšie a ostrejšie ako obrázky z Galaxy S20 Ultra.

Čo to znamená v praxi? To znamená, že po vybalení z krabice môžete za normálnych podmienok získať lepší obraz zo S20 a S20 +. Zistili sme, že v mnohých prípadoch Galaxy S20 + poskytuje lepší výsledok ako S20 Ultra, keď je v 12MP móde – ale musíte ho len ťažko vyzerať.

Samsung Galaxy Preskúmané fotoaparáty S20: Je S20 Ultra skutočne lepší? 3

Pri slabom osvetlení je ťažké posúdiť výkonnosť, keď používate nočný režim (ktorý poskytuje najlepšie výsledky), pretože existuje toľko AI a spracovania. V našich testoch sa nezdá, že by v týchto podmienkach bol veľký rozdiel medzi modelmi S20 Ultra a S20 +.

Slovo na snímači DepthVision

V hrbole kamery na. Je prázdne miesto Galaxy S20 a to preto, že nemá snímač DepthVision. To je štvrtá časť usporiadania štvorkolky a niečo, čo majú S20 + aj S20 Ultra.

Tieto druhy prídavných snímačov sú už nejaký čas populárne a používajú ich výrobcovia na vylepšenie hĺbkových informácií. Malo by to pomôcť režimom portrétu a efektom bokeh, aj keď sme ich nikdy nepresvedčili. Mnoho telefónov s rozpočtom hodí do druhého snímača hĺbky, ktorý podľa všetkého nerobí takmer nič – a videli sme, že niektoré z najlepších portrétnych snímok nepochádzajú z týchto snímačov, ale z lepšej umelej inteligencie. Pixel 4 je toho dobrým príkladom.

Pokúsili sme sa zakryť snímač DepthVision a zistili sme, že všetko stále funguje – aj napriek tomu vám dá varovanie, aby ste daný objekt udržali v určitom rozsahu.

Samsung Galaxy Teleobjektív S20 a S20 +

Po prechode na teleobjektív a Samsung sa vracia späť k veľkým číslam so 64-megapixlovým snímačom. Toto má opäť malé pixely 00,8 µm, ale výsledný obrázok je 12.2 megapixelov.

Galaxy S20 je v skutočnosti 3X optický objektív, ktorý využíva AI a digitálny zoom, aby vás posunul na 30X – ak chcete ísť tak ďaleko. Rovnako ako model S20 Ultra nie je ani zďaleka skvelý, ale až 10x je priechodný. Nie je tak ostrý ako model S20 Ultra v tomto rozsahu (pozrite vzorky vyššie pri 10-násobnom priblížení), takže ak je väčšie priblíženie niečo, čo chcete, potom môže byť pre vás S20 Ultra tým lepším zariadením.

Podobne ako S20 Ultra, môžete sa priblížiť k tomuto priblíženiu alebo môžete ťuknúť cez rôzne dĺžky priblíženia až do 30x. Aj napriek optickej stabilizácii obrazu musíte mať veľmi stabilnú ruku, aby ste obmedzili pohyb na vzdialenom konci.

Samsung Galaxy Ultra široký fotoaparát S20 a S20 +

Ultra-široký fotoaparát v Galaxy Modely S20 sú rovnaké – takže tu nie je čo pridať nad to, čo sme povedali o modeli S20 Ultra.

Samsung Galaxy Fotoaparát S20 a S20 +

Predná kamera na modeli S20 a S20 + je oveľa konvenčnejšia ako Ultra, so snímačom 10 megapixelov s f /2,2 clona a 10,22 um pixlov.

Je to slušný umelec a ako sme už povedali vyššie, nedokážeme zistiť žiadne veľké rozdiely oproti modelu S20 Ultra.

závery

Spoločnosť Samsung urobila veľkú hru so špecifikáciami Galaxy S20 Ultra, balenie pixelov a veľa sľubov. To predstavuje niekoľko jedinečných príležitostí, ktoré zo zariadení S20 nikde inde nenájdete – fotografie s rozlíšením 108 megapixelov vám môžu poskytnúť veľa detailov a výkon zväčšenia je celkovo lepší – nemôžeme si však myslieť, že tu existuje veľká dávka novosti a v mnohých ohľadoch sú špecifikácie navrhnuté tak, aby zapôsobili, zatiaľ čo kamery sa veľmi nelíšia.

Galaxy S20 a S20 + sú vynikajúce a hlavný fotoaparát na týchto telefónoch sa cíti lepšie na každodenné použitie. Nemusí to znieť ako fantázia, ale funguje rovnako dobre pri slabom osvetlení av niektorých prípadoch lepšie za normálnych podmienok. Samozrejme, je tu veľká výzva – osobné preferencie.

Ako vyzerá obrázok a kvalita, ktorú má, je možné interpretovať. Ak je k dispozícii toľko dobrých fotoaparátov pre smartfóny, môže to byť detail z 108 megapixelových snímok alebo lepšie zväčšenie vzdialenosti, ktoré vás najviac zaujme, pretože je to skôr ojedinelé. Nevýhodou je samozrejme cena – S20 Ultra je drahá, akokoľvek k nej pristupujete a Galaxy S20 v 4G ponúka takmer rovnaký zážitok z kamery s oveľa dostupnejšou cenou.