Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Samsung Galaxy Prehľad A51

Spoločnosť Samsung posilňuje svoju zostavu série A úplne novými modelmi, počnúc modelom Galaxy A71 a Galaxy A51, ktorú oznámila začiatkom tohto mesiaca. Galaxy A51 už bol uvedený na trh v Indii za počiatočnú cenu Rs. 23999. Tento nový smartphone prináša niektoré iteračné aktualizácie aktuálneho obsahu Galaxy A50s (Review) s cieľom zachovať aktuálnosť série a relevantnosť.

Podľa spoločnosti Samsung, Galaxy A51 je jedným z prvých telefónov v sérii, ktorý ovláda displej Infinity-O a makro fotoaparát. Okrem týchto funkcií zvýraznenia má mnoho rovnakých špecifikácií ako jeho predchodca, vrátane displeja AMOLED, procesora a estetického dizajnu. Na tejto cenovej úrovni nie je veľa konkurencie, okrem Redmi K20 Pro (recenzia) a Redmi K20 (Recenzia), čo by mohlo byť výhodou pre spoločnosť Samsung.

Má teda táto nová ponuka nižšieho stredného rozsahu opodstatnenie vzhľadom na súčasnú konkurenciu? Pozrime sa.

Samsung Galaxy Dizajn A51

Telo spoločnosti Samsung Galaxy A51 má podobný dizajn ako A51 Galaxy A50s. Máme celé polykarbonátové telo, ktoré je celkom ľahké už len 172 g, a tiež celkom štíhle, merajúce len 7Hrúbka 0,9 mm. Lesklé telo je náchylné na snímanie odtlačkov prstov, ale nie sú príliš viditeľné na našej jednotke Prism Crush Black. Koniec zadnej časti je tiež trochu klzký, ale našťastie spoločnosť Samsung poskytuje puzdro v krabici.

Najväčšou zmenou je displej Infinity-O, ktorý prvýkrát vidíme na a Galaxy Telefón série A. Je to v podstate jedna diera v hornej strednej časti displeja, podobná tej, ktorú sme videli na Galaxy Note 10+ (Review). Spoločnosť Samsung možno príliš nezmenila konštrukciu tela, ale vďaka displeju s dierovacím otvorom dáva tomuto telefónu prémiový vzhľad, čo si vážime. Galaxy A51 používa panel Super AMOLED s rozlíšením Full HD +, ktorý vytvára pútavé farby a dobrú ostrosť. Vyzerá výrazne spredu, vďaka tenkým rámom všade okolo.

Samsung Galaxy A51 späť ležiace SamsungSamsung Galaxy A51 vyzerá elegantne a nie príliš

Umiestnenie tlačidiel je ergonomické a na pravej strane máme podnos pre dve karty Nano-SIM a kartu microSD. V dolnej časti máme obvyklú zásuvku na slúchadlá, port USB typu C a mriežku reproduktorov. Zadná strana Galaxy A51 má známy vzhľad kamery, ale teraz je tu štvrtá kamera. Nárazník príliš nevyčnieva, čo je dobré.

Galaxy A51 sa dodáva s obvyklým príslušenstvom, ktorým je 15 W rýchlonabíjačka, kábel typu C, náhlavná súprava, nástroj na vysunutie karty SIM a puzdro.

Samsung Galaxy A51 špecifikácie a softvér

Samsung prilepil s rovnakým procesorom Exynos 9611 ako Galaxy 50. roky, ktoré sa v roku 2020 a za túto cenu cítia trochu slabé. Galaxy A51 je k dispozícii so 6 GB alebo 8 GB pamäte RAM a obe varianty majú 128 GB internej pamäte. Medzi ďalšie technické parametre patrí dvojpásmové Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5, GPS, NFC a FM rádio. Existujú obvyklé snímače a tento telefón má aj certifikáciu Widevine L1. Galaxy A51 podporuje službu Samsung Pay, takže ju môžete použiť na bezkontaktné platby.

Softvér, ktorý je v tomto telefóne spustený hneď po vybalení, je jedno používateľské rozhranie spoločnosti Samsung 2,0, ktorý je založený na systéme Android 10. Nová verzia vyzerá a vyzerá podobne ako predchádzajúce verzie jedného používateľského rozhrania, ktoré sme používali predtým, ale spoločnosť Samsung urobila niekoľko vylepšení, aby zlepšila dojem používateľa. Teraz je oveľa jednoduchšie zmeniť tapetu, pretože na to je vyhradená ponuka, namiesto presmerovania na aplikáciu Témy.

Samsung Galaxy Aplikácie A51 samsungJedno používateľské rozhranie 2,0 je vysoko leštený a je založený na Android 10

Medzi ďalšie malé zmeny patrí umiestnenie upozornení na prístup k povoleniam z aplikácií, ktoré sa teraz zobrazujú v dolnej časti obrazovky namiesto uprostred. Podmenu „Starostlivosť o zariadenie“ má tiež nový vzhľad; využitie batérie je teraz možné sledovať za posledných sedem dní a nielen od posledného úplného nabitia telefónu; a teraz môžete zmeniť ikony aplikácií na uzamknutej obrazovke, prepínaním predvolených číselníkov alebo klávesových skratiek pre DnD alebo prepínanie bateriek.

Stále existuje predinštalovaný softvér bloatware, vrátane aplikácií tretích strán a niektorých vlastných aplikácií spoločnosti Samsung, napríklad Samsung Shop, ale väčšina z nich sa dá odinštalovať. Spoločnosť Samsung tiež pridala niektoré špecifické funkcie pre Indiu Galaxy A51, napríklad schopnosť organizovať SMS správy vo forme vizuálnych kariet, viacjazyčné prediktívne písanie a inteligentné orezanie, ktoré tvrdí, že detekuje najrelevantnejšiu časť snímky obrazovky a umožňuje ju orezať jediným klepnutím. Zistili sme, že funkcia Smart Crop funguje najlepšie, ak sa na snímke obrazovky nachádza obrázok.

Samsung Galaxy Výkon A51 a výdrž batérie

Galaxy A51 sa cíti veľmi podobne ako Galaxy A50, pokiaľ ide o každodenné používanie. Tenký a ľahký tvarový faktor je niečo, čo sa nám naozaj páčilo. Navigácia v rozhraní bola pomerne rýchla, ale necítila sa veľmi plynulo. V niektorých prípadoch sme si všimli trochu oneskorenia v systémových animáciách. Výkonnosť benchmarku bola slušná; podľa toho, čo by dosiahol Qualcomm Snapdragon 660 alebo 665 SoC. Avšak za požadovanú cenu tohto telefónu od spoločnosti Samsung je to trochu ohromujúce.

V AnTuTu sme dostali skóre 1, 86 220 bodov, zatiaľ čo v teste GFXbench T-Rex sa nám podarilo dosiahnuť 42 snímok za sekundu. Zadná časť telefónu sa trochu zahreje pri hraní hier a spúšťaní stresujúcich aplikácií, nikdy to však nebolo nepríjemné. Našťastie, Exynos 9611 SoC je celkom schopný grafiky. PUBG Mobile a asfalt 9: Legendy bežali dobre, s dobrými snímkami.

Samsung Galaxy A51 samsung odtlačkov prstovSnímač odtlačkov prstov na displeji v Samsungu Galaxy A51 je trochu pomalý

Biometrické overovanie funguje dobre, ale je to trochu pomalé. Snímač odtlačkov prstov na displeji chvíľu trvá, kým vás overí a odomkne telefón, a je to ten istý príbeh s rozpoznaním tváre.

Galaxy A51 podporuje Dolby Atmos, ale iba v prípade, že máte zapojené káblové slúchadlá. Kvalita zvuku je pri dodávaných slúchadlách prísne priemerná, ale tento telefón znie lepšie so slúchadlami vyššej triedy. Reproduktor na spodné vypaľovanie nie je príliš hlasný, ale postačuje na osobné počúvanie. Displej je jedným z najlepších aspektov tohto telefónu. Jas je veľmi dobrý a farby vyzerajú živo, takže sledovanie akéhokoľvek obsahu je veľmi príjemné.

Spoločnosť Samsung použila a 4Batéria pre Galaxy A51, a to poslalo slušnú runtime 14 hodín a 55 minút v našej HD video slučky test. Ľahko sa nám podarilo získať celý deň, ktorý sa má pravidelne používať, s dostatočným množstvom energie, aby sme sa dostali cez ďalší pol dňa. Nabíja sa rýchlo a podarilo sa nám nabiť batériu na 67 percent za hodinu. Úplné nabitie trvalo trochu viac ako dve hodiny. Je to relatívne rýchle, ale nie také rýchle ako iné v tomto segmente, napríklad Redmi K20 Pro, ktorý účtuje až 80 percent za hodinu.

Samsung Galaxy Kamery A51

Spoločnosť Samsung pridala nový 5-megapixelová makro kamera na tri typy kamier, ktoré boli na Galaxy A50s. Zahŕňajú 48-megapixlový primárny senzor; 12-megapixlový širokouhlý fotoaparát; a a 5-megapixelový snímač hĺbky.

V jednom používateľskom rozhraní 2,0, aplikácia pre fotoaparát bola trochu prepracovaná a teraz má mierne odlišné ikony. Väčšina režimov snímania je teraz združená v ponuke „VIAC“, v prípade potreby ich však môžete pridať do hlavného rozhrania hľadáčika.

Hlavný fotoaparát v predvolenom nastavení zachytáva nadmerne vzorkované 12-megapixlové fotografie, v prípade potreby však môžete snímať v plnom rozlíšení 48-megapixlov. Táto možnosť je skrytá v ponuke pomer strán. Za dobrého svetla Galaxy A51 dokázala zachytiť detailné zábery objektov, ktoré boli v strede rámu. Objekty smerom k okrajom však vyzerali trochu rozmazane a boli relatívne mäkšie.

Samsung Galaxy Prehľad A51 1Snímka na šírku zhotovená pomocou Samsung Galaxy A51 (klepnutím zobrazíte obrázok v plnej veľkosti)

Samsung Galaxy Prehľad A51 2Širokouhlý záber nasnímaný spoločnosťou Samsung Galaxy A51 (klepnutím zobrazíte obrázok v plnej veľkosti)

Samsung Galaxy Prehľad A51 3Detailný záber nasnímaný spoločnosťou Samsung Galaxy A51 (klepnutím zobrazíte obrázok v plnej veľkosti)

Samsung Galaxy Prehľad A51 4Makro snímka vytvorená pomocou Samsungu Galaxy A51 (klepnutím zobrazíte obrázok v plnej veľkosti)

Pri slabom osvetlení zachytila ​​primárna kamera veľmi dobré farby a detaily boli pomerne dobre zastúpené bez šumu. K dispozícii je vyhradený nočný režim, ale nenašli sme výrazný rozdiel v porovnaní so zábermi nasnímanými v štandardnom fotografickom režime, pretože nástroj Scene Optimiser automaticky nastavuje parametre, keď zistí slabé svetlo.

Širokouhlý fotoaparát zachytáva oveľa viac akejkoľvek scény v rámčeku, ale prináša trochu zlé skreslenie hlavne. Dokonca aj po povolení možnosti „Ultra široký korekčný objektív“ vyzerali niektoré zábery neprirodzene zdeformované. Fotografie nasnímané týmto fotoaparátom pri slabom svetle vyzerali viditeľne tmavšie a mali zlé detaily. Nočný režim tu tiež veľmi nepomáha.

Režim zaostrenia naživo rozostruje pozadie pre dramatickejší vzhľad. Kvalita obrazu je dobrá a hĺbková kamera pomáha Galaxy A51 vykonáva slušnú prácu pri zisťovaní hrán. Tu môžete upraviť úroveň rozmazania, ale ďalšie efekty pre tento režim, ako napríklad bodovú farbu atď., Ktoré sme videli na iných Galaxy telefóny, chýbajú.

Detaily sa tiež ukázali celkom dobre. Zaostrovacia rýchlosť je pri dobrom osvetlení primeraná a podarilo sa nám zachytiť celkom dobré zábery. Pri použití makrokamery sa môžete k objektu oveľa priblížiť. Farby neboli zlé a snímač zachytil dosť podrobností.

Samsung Galaxy Prehľad A51 5Snímka pri slabom svetle nasnímaná spoločnosťou Samsung Galaxy A51 (klepnutím zobrazíte obrázok v plnej veľkosti)

Samsung Galaxy Prehľad A51 6Širokouhlý záber pri slabom svetle nasnímaný so spoločnosťou Samsung Galaxy A51 (klepnutím zobrazíte obrázok v plnej veľkosti)

Samsung Galaxy Prehľad A51 7Selfie vzatý s Samsung Galaxy A51 (klepnutím zobrazíte obrázok v plnej veľkosti)

Galaxy A51 môže snímať video až do 4K, ale bez akejkoľvek stabilizácie. Kvalita videa nie je zlá, ak sa sníma pri dobrom osvetlení, ale pri slabom osvetlení sú klipy zrnité a detaily sú slabé. Dosiahnete stabilizáciu na 1080p, ale v dôsledku toho je tu tiež zreteľný trblietavý efekt pri chôdzi. Nepretržité automatické zaostrovanie je tiež trochu pomalé. Tento trblietavý efekt je zosilnený pri slabom osvetlení a vyzerá prudko. Môžete použiť režim „ustáleného“ snímania, pri ktorom sa na zaznamenávanie videa používa širokouhlý fotoaparát. Stabilizácia je lepšia, ale detaily sú slabšie.

Predný 32-megapixlový fotoaparát zachytáva 12-megapixlový alebo 8-megapixelové zábery nadmerne vzorkované, v závislosti od vybranej perspektívy. Selfies vo všeobecnosti neboli príliš jasné. Tóny pleti boli príliš vyhladené a zábery nakoniec vyzerali celkom matne. Detaily boli dobré pri slabom osvetlení, ale s miernym nedostatkom ostrosti.

Medzi ďalšie režimy snímania patria Pro, Panorama, Food, Hyperlapse, Super slow-mo a Slow motion, ktoré sme predtým videli na telefónoch Samsung. K aplikáciám Bixby Vision a AR Emojis sa dostanete prostredníctvom aplikácie fotoaparátu. Galaxy A51 tiež podporuje AR Doodle, ktorý sme prvýkrát videli na Galaxy Séria S10.

verdikt

Spoločnosť Samsung uviedla na trh Galaxy A51 za mierne vyššiu cenu ako Galaxy A50s (Review), keď prvýkrát debutoval. Za tieto peniaze navyše získate štvrtú zadnú kameru, modernejšie vyzerajúci dierovaný displej a viac pamäte RAM. V súčasnosti spoločnosť Samsung uviedla na trh iba 6 GB variant v Indii, ktorý je za cenu Rs. 23999. Internetová stránka spoločnosti však spomína existenciu 8 GB pamäte RAM, ktorá sa však zatiaľ nedá zistiť.

Výkonní používatelia okamžite tvrdia, že model Redmi K20 Pro (Review) ponúka omnoho lepší výkon iba pre R. 1, 000 a má rovnaké množstvo pamäte RAM a úložného priestoru – a nemali by sa mýliť. Redmi K20 Pro vám poskytne vlajkový procesor, displej HDR, kvalitnejšie materiály a lepšie fotoaparáty. Ak budete veľa hrať, potom áno, Redmi K20 Pro bude rozumnejšou voľbou. V skutočnosti by ste za trochu menej peňazí mohli získať aj model Redmi K20 (Review), ktorý je tiež veľmi schopný.

Avšak, tam je niečo celkom sympatický Galaxy A51, a to aj napriek jeho nie príliš veľkým cenám, osloví tých, ktorí hľadajú leštený zážitok. Získate systém Android 10 hneď po vybalení, štíhle a ľahké telo, Samsung Pay, výdrž batérie, dostatočne ostrý displej a samozrejme značku Samsung. Za túto cenu by sme uprednostnili výkonnejší procesor; biometrické senzory nie sú najrýchlejšie a celkový výkon kamery je trochu ohromujúci.

Dokonca aj spoločnosť Samsung Galaxy A50s teraz ponúka dobrú hodnotu za svoju novú počiatočnú cenu Rs. 19990. Ak však hľadáte niečo trochu viac odolné budúcnosti, malo by zmysel preskočiť Galaxy A50s a ísť na Galaxy Namiesto toho.