Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Samsung Galaxy Obchod tiež distribuuje malvér


Vedeli sme, malvér v obchode Android Play, tu sú (aj) na Galaxy Obchod.

Obchod s aplikáciami od Samsungu je vraj plný potenciálne nebezpečných aplikácií.

Malvér na Galaxy obchod

Google sa už niekoľko rokov stará o „ čistiť » svojho obchodu Play, aby sa čo najviac obmedzili škodlivé aplikácie. Na strane Samsungu ponúkame paralelný obchod, tzv Galaxy Obchod, ktorý by nebol ušetrený…

Skutočne, podľa Maxa Weinbacha, novinára z Android políciastačilo len pár minút na zvýraznenie rôznych potenciálne nebezpečných aplikácií, ktorým je ich inštalácia upstream zablokovaná nástrojom Play Protect.

Skutočne otestoval niekoľko aplikácií fungujúcich ako klony Showboxu a všetky predstavujú formy malvéru. Antivírusové kontroly hlásia malvér, adware a iný rizikový softvér s aplikáciami, ktoré môžu byť schopné stiahnuť a spustiť škodlivý kód.

Niektoré aplikácie majú tiež (nešťastnú) tendenciu vyžadovať veľmi veľa zbytočných autorizácií, ako je zoznam kontaktov, zoznam hovorov alebo funkcie, ktoré sú súčasťou samotného telefónu.

Android polícia vysvetľuje, že spoločnosť Samsung sa neobmedzuje len na hosťovanie potenciálne nebezpečných aplikácií, ale že cieľom týchto rovnakých aplikácií je tiež poskytnúť prístup k streamovaniu filmov a seriálov, čo je samozrejme zakázané. Buďte preto opatrní pri sťahovaní nových aplikácií do smartfónu.

Na tú istú tému:
Malvér Joker opäť zaútočil na Obchod Play: aplikáciu je potrebné urýchlene odinštalovať

zdroj: Android polícia