Samsung Exynos 992 bude 5 nm a príde v …

samsung exynos 992 5 nm galaxia poznámka 20

V posledných rokoch sa v mobiloch Samsung vytvorila veľmi zaujímavá téma rozhovoru o procesoroch Exynos či Qualcomm. Ak by ste náhodou nevedeli, mobily top tejto značky sa predávajú s dvoma rôznymi platformami v závislosti od oblasti, v ktorej sa nachádzate a treba uznať, že tie od Samsungu sú o kúsok pozadu.

Samsung to vie a je celkom jasné, že svoje vlastné procesory odkladať bokom nechystá, preto veľa investuje do novej generácie … Toľko, že príde v 5 nm podľa najnovších informácií.

Bude sa Samsung Exynos 992 skutočne vyrábať? 5 nm?

Ak to neviete, proces výroby čipu je mimoriadne dôležitý. Čím je menšia (merané v nanometroch), zvyčajne tým lepšie. Zaberať menej miesta, míňať menej energie, môže dať viac výkon a vytvára menej tepla.

5g modem exynos

Vedieť toto… Čo nám hovorí, že budú používať 5 nm? Podľa ľudí z XDA Samsungu došlo príliš veľa možností (ich vlastný projekt SARC zlyhal) a musia sa uchýliť nová technológia prezentovaná spoločnosťou ARM.

Jadrá sú CPU ARM Cortex-A78 v rovnakom čase ako GPU Mali-G78 GPU Nová generácia. Majú aj jadrá X1 sa zameral na boj so sériou A Apple ale v princípe nebudú ich používať. Domnievame sa, že je to kvôli nákladom, je to príliš drahé a investovali už veľké množstvo peňazí.

ZDNetKorea je zdroj (mimochodom celkom spoľahlivý), ktorý nám hovorí, že bude prvým výrobcom, ktorý vytvoril a mobilný procesor v 5 nm, čo predpokladá značný nárast vo všetkých zmysloch, ak to porovnáme s 7 nm teraz máme. Zdá sa, že práve vďaka tomu predbehnú Qualcomm a možno dokonca budúci Snapdragon využíva túto platformu od 5 nm od spoločnosti Samsung. Áno, je to trochu problém.

V auguste a s Galaxy Poznámka 20

aký bude galaxy note 20

Už začíname vidieť detaily novinky Galaxy Poznámka 20 a toto Exynos 992 Je to jeden z nich. Tento procesor so sebou prináša a šetrenie batérie obrovský (jeden z hlavných zlyhaní súčasného Exynosu) a okolo a O 20-30 percent viac výkonu hrubé vo viacjadrových aj jednojadrových. Môžu za to nové jadrá ARM.

Budeme musieť počkať do augusta tento rok, kde nájdete ďalšie podrobnosti o tomto novom procesore. Zdá sa, že raz a navždy skrátia s Qualcommom vzdialenosti, ktorých tiež nebolo až tak veľa. Budeme vás informovať.