Samovra┼żedn├ę video TikTok: Ako nahl├ísi┼ą ┼żiv├Ż klip zo smrti Ronnieho McNutta a odstr├íni┼ą ho

Na TikTok sa stalo vir├ílnym ┼íokuj├║cim videom mu┼ża, ktor├Ż sp├íchal samovra┼żdu, ─Źo vyvolalo ┼ąahanice o zablokovanie z├íberov z aplik├ície.

ÔÇ×Starostliv├ŻÔÇť mu┼ż Ronnie McNutt (33) odvysielal svoju tragick├║ smr┼ą zo svojho domu minul├Ż t├Ż┼żde┼ł po─Źas a Facebook priamy prenos, ktor├Ż bol r├Żchlo stiahnut├Ż.

Chor├ş netizens v┼íak pokra─Źuj├║ v odosielan├ş verzi├ş stra┼ín├ęho klipu do r├┤znych aplik├íci├ş a webov├Żch str├ínok nieko─żko dn├ş po streame 31. augusta.

Video m├┤┼żete nahl├ísi┼ą t├Żmto sp├┤sobom, aby ste zabr├ínili jeho ─Ćal┼íiemu ┼í├şreniu.

Ako nahl├ísi┼ą video o smrti Ronnieho McNutta

TikTok poskytuje jasn├ę pokyny, ako nahl├ísi┼ą znepokojuj├║ce vide├í, ktor├ę m├┤┼żu poru┼íova┼ą ich pravidl├í a predpisy.

Ak n├íjdete znepokojuj├║ci klip, otvorte video a stla─Źte tla─Źidlo zdie─żania, klepnite na nahl├ísi┼ą a postupujte pod─ża online pokynov.

├Ü─Źty aj koment├íre je mo┼żn├ę nahl├ísi┼ą podobnou met├│dou.

Existuj├║ aj spr├ívy, ┼że video st├íle len graduje Facebook a Instagram.

Zapnut├ę Facebook, M├┤┼żete nahl├ísi┼ą fotografiu alebo video, ktor├ę pod─ża v├ís poru┼íuj├║ jej ┼ítandardy komunity, kliknut├şm alebo klepnut├şm na pr├şspevok ho rozbal├şte.

Uk├í┼żte na fotografiu alebo video a kliknite na polo┼żku Mo┼żnosti v pravom dolnom rohu.

Kliknut├şm na polo┼żku H─żada┼ą podporu alebo Nahl├ísi┼ą fotografiu zobraz├şte fotografie alebo polo┼żku N├íjs┼ą podporu alebo nahl├ísi┼ą video pri vide├ích.

Vyberte mo┼żnos┼ą, ktor├í probl├ęm najlep┼íie popisuje, a postupujte pod─ża pokynov na obrazovke.

Zapnut├ę Instagram, klepnite na tri bodky nad fotkou alebo videom, klepnite na nahl├ísi┼ą a potom vyberte, pre─Źo ste sa rozhodli pr├şspevok nahl├ísi┼ą.

Kto bol Ronnie McNutt?

Ronnie McNutt, b├Żval├Ż arm├ídny veter├ín, ktor├Ż sl├║┼żil v Iraku, zomrel v Mississippi 31. augusta.

P├ín McNutt pracoval pre spolo─Źnos┼ą Toyota v Blue Springs v New Albany.

Existuj├║ nepotvrden├ę spr├ívy, ┼że pred samovra┼żdou pri┼íiel o pr├ícu a rozi┼íiel sa so svojou priate─żkou.

Bol ─Źlenom Celebration Church Tupelo, ktor├Ż jeho smr┼ą potvrdil v pr├şspevku na ┼łom Facebook str├ínka v septembri 1.

ÔÇ×Uprostred n├íhlej trag├ędie, ku ktorej do┼ílo v─Źera v noci, sm├║time s rodinou McNuttov├Żch po─Źas tejto doby kv├┤li smrti n├í┼ího brata v Kristovi Ronnie McNuttovi,ÔÇť uviedli predstavitelia cirkvi.

ÔÇ×Ronnie bude ch├Żba┼ą v┼íetk├Żm, ktor├ş ho milovali a poznali.

ÔÇ×Bol ve─żmi starostliv├Ż, oddan├Ż, loj├ílny, spo─żahliv├Ż a v├Żstredn├Ż. Verne sl├║┼żil svojej cirkvi a bol mnoh├Żmi milovan├Ż.ÔÇť

Ak├ę je video Ronnie McNutt?

Znepokojuj├║ce z├íbery zo samovra┼żdy Ronnieho McNutta sa stali vir├ílnymi na soci├ílnych sie┼ąach po tom, ako sa 33-ro─Źn├Ż mu┼ż zabil doma.

Str├ínky soci├ílnych m├ędi├ş sa st├íle pok├║┼íaj├║ odstr├íni┼ą klipy z tohto incidentu viac ako t├Ż┼żde┼ł od jeho smrti 31. augusta.

Existuj├║ spr├ívy, ┼że sa video objavilo na trendovej domovskej str├ínke TikTok ÔÇ×For YouÔÇť.

To znamen├í, ┼że si ho mohli pozrie┼ą mili├│ny ─żud├ş.

Existuj├║ spr├ívy, ┼że najstra┼íidelnej┼íia ─Źas┼ą videa je ukryt├í v ne┼íkodnej┼íie vyzeraj├║cich TikToks.

Mnoho zdesen├Żch pou┼ż├şvate─żov aplik├íci├ş tvrd├ş, ┼że tieto z├íbery videli ne├║myselne, a varovali ostatn├Żch, aby boli opatrn├ş.

T├ş, ktor├ş ┼íokuj├║ce video videli, vyzvali ostatn├Żch pou┼ż├şvate─żov TikToku, aby neklikali na miniat├║ru bradat├ęho mu┼ża s okuliarmi, ktor├Ż s niek├Żm hovor├ş s telef├│nom, uv├ídza Daily Star.

Jeden Twitter pou┼ż├şvate─ż povedal: ÔÇ×Ak vid├şte tohto chlap├şka na svojej str├ínke pre teba, okam┼żite posu┼łte zobrazenie nahor.

ÔÇ×Je to ve─żmi pr├ş┼íern├ę a ve─żmi ti odpor├║─Źam, aby si sa na chv├ş─żu dr┼żal ─Ćalej od TikToku.ÔÇť

─Äal┼í├ş povedal, ┼że zostali ÔÇ×trias┼ąÔÇť po tom, ako si pozreli ÔÇ×ve─żmi desiv├ę a krvav├ęÔÇť video.

Hovorili ste s priate─żmi a rodinou?

Jeden priate─ż nap├şsal: ÔÇ×Pros├şm, modlite sa teraz za rodinu Ronnieho McNutta. Pr├íve sa zabil na┼żivo na FB a nem├┤┼żem to vidie┼ą.

ÔÇ×Sk├║sil som to, ale zrejme to nebolo dos┼ą r├Żchle na to, aby som sa k nemu dostal. Nebol som dos┼ą r├Żchly. Drah├Ż Bo┼że, prial by som si, aby som sa k nemu dostal.ÔÇť

Na po─Źes┼ą p├ína McNutta, Celebration Church Tupelo povedal: ÔÇ×Ronnie bude ch├Żba┼ą v┼íetk├Żm, ktor├ş ho milovali a poznali.

“Bol ve─żmi starostliv├Ż, oddan├Ż, loj├ílny, spo─żahliv├Ż a v├Żstredn├Ż.” Verne sl├║┼żil svojej cirkvi a mnoh├ş ho milovali.

“Napriek tomu, ┼że udalosti okolo jeho smrti boli tragick├ę, n├í┼ího Stvorite─ża te┼í├şme, preto┼że ver├şme, ┼że kv├┤li Ronniemu vyznaniu a obr├íteniu ako veriaceho v Krista Je┼żi┼ía je v s├║─Źasnosti pred na┼í├şm miluj├║cim Otcom.”

─îo robia platformy soci├ílnych m├ędi├ş s videom?

Firmy soci├ílnych m├ędi├ş vr├ítane Facebook, Instagram a Twitter zastavuj├║ nahr├ívanie Ronnieho videa.

┼á├ęfovia na TikTok zakazuj├║ ka┼żd├ęmu, kto ho znova nahr├í.

Hovorca TikTok povedal: ÔÇ×V nede─żu ve─Źer boli priamo vysielan├ę klipy o samovra┼żde Facebook ┼í├şren├ę na in├Żch platform├ích vr├ítane TikTok.

ÔÇ×Na┼íe syst├ęmy tieto klipy automaticky zis┼ąuj├║ a ozna─Źuj├║ ich, preto┼że poru┼íuj├║ na┼íe z├ísady vo─Źi obsahu, ktor├Ż zobrazuje, chv├íli, oslavuje alebo propaguje samovra┼żdy.

ÔÇ×Zakazujeme ├║─Źty, ktor├ę sa opakovane pok├║┼íaj├║ nahr├íva┼ą klipy, a v├í┼żime si ─Źlenov na┼íej komunity, ktor├ş nahl├ísili obsah a varovali ostatn├Żch pred sledovan├şm, p├║tan├şm alebo zdie─żan├şm tak├Żchto vide├ş na akejko─żvek platforme z ├║cty k osobe a jej rodine.

ÔÇ×Ak niekto v na┼íej komunite z├ípas├ş s my┼ílienkami na samovra┼żdu alebo m├í obavy o niekoho in├ęho, ÔÇőÔÇőpovzbudzujeme ho, aby vyh─żadal podporu a poskytujeme pr├şstup k hor├║cim link├ím priamo z na┼íej aplik├ície a z n├í┼ího centra bezpe─Źnosti.ÔÇť

A Facebook hovorca uviedol, ┼że spolo─Źnos┼ą pou┼ż├şva automatizovan├║ technol├│giu na zastavenie nahr├ívania videa Facebook a Instagram.

ÔÇ×P├┤vodn├ę video z videa sme odstr├ínili Facebook minul├Ż mesiac v de┼ł, ke─Ć to bolo streamovan├ę, a od tej doby pou┼ż├şvaj├║ automatiza─Źn├║ technol├│giu na odstra┼łovanie k├│pi├ş a odovzd├ívan├ş, ÔÇťpovedal hovorca.

ÔÇ×Na┼íe my┼ílienky zost├ívaj├║ v tejto ┼ąa┼żkej dobe s Ronnieho rodinou a priate─żmi.ÔÇť

Samarit├íni s├║ k dispoz├şcii 24/7 prostredn├şctvom linky d├┤very 1 (800) 273-HOVOR. Viac inform├íci├ş n├íjdete na samaritansusa.org

Princ William m├í kari a pinta s Petrom Crouchom pri propag├ícii kampane za du┼íevn├ę zdravie