Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Safari nie je bezpečný, hackeri vás môžu sledovať: alarm Google

Safari nie je bezpečný, hackeri vás môžu sledovať: alarm Google 1

Ak si myslíte, že surfujete na webe pomocou Safari zaručuje vaše súkromie, pretože Safari notoricky integruje funkciu, ktorá zabraňuje sledovaniu správania používateľov na webových stránkach mýliš sa: práve táto funkcia sa dá použiť na zhromažďovanie informácií o vás. Google to zistil.

Predmetnou funkciou je „Inteligentná prevencia sledovania“, Lepšie známy ako ITP, a používa umelú inteligenciu na„ učenie “, ktoré webové stránky autorizovať a ktoré nie. Používa sa od roku 2017 a odvtedy je jednou z pýchy spoločnosti Safari ale jeho reputáciu (a reputáciu samotného Safari) je teraz možné výrazne oslabiť. Google to skutočne zistil len využívam chybu sistema ITP Je možné zhromaždiť veľa informácií o navigácii užívateľa, prečítať jeho históriu navštívených stránok a napokon sledovať trasu používateľa z jedného miesta na druhé.

Sledovanie viacerých stránok

Jeden z najúčinnejších spôsobov, ako zaistiť, aby boli zhromaždené informácie o takzvanom webovom užívateľovi ziskové sledovanie viacerých stránok, ktorá spočíva v sledovaní „prepínania“ používateľa medzi jednotlivými webovými stránkami a ponúka mu rovnaké reklamné bannery. Ak vás to zaujímalo na všetkých webových stránkach sa však stále zobrazujú rovnaké reklamy, tiež z dôvodu tejto technológie. Počnúc rokom iOS 11 a macOS High Sierra v roku 2017 z tohto dôvodu, Apple zaviedla Technológia ITP, ktorá tiež bráni výmene nášho kódu sledovania medzi jednotlivými stránkami, Ak chce prehliadač Safari predvolene blokovať sledovanie viacerých stránok, musí ho zakázať.

Problém ITP

Teraz to však spoločnosť Google vysvetľuje Technológia ITP ukladá zoznam informácií na webových stránkach navštívených používateľom, ak sa hackerovi podarí získať tento zoznam, urobil bingo: nájde v ňom ešte viac informácií, ako by získal pomocou sledovania viacerých stránok. Google tiež ukázal, že je možné získať tieto informácie aspoň 5 rôzne typy útokov.

Všetko vyriešené?

Google objavil túto chybu varoval Apple aby ste to vyriešili, John Wilander, inžinier Apple ktorý vedie vývojový tím ITP, uviedol, že všetky problémy boli vyriešené v decembri 2019. Pred niekoľkými dňami však bezpečnostný inžinier prehliadača Chrome Justin Schuh uviedol Twitter že problémy Safari stále pretrvávajú.