Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

S Find X2 Pro Oppo ukazuje, že môže vyplniť medzeru Huawei vľavo

oppo find x2 pro front

Až do posledných niekoľkých rokov väčšina ľudí z Číny o Oppo nepočula. Niektorí z vás, ktorí to čítajú, možno o spoločnosti ešte nepočuli.

Dnešným oznámením produktov Oppo Find X2 a Find X2 Pro je však ťažké ignorovať vzostup čínskej telefónnej značky, ktorá je na západnom trhu stále relatívne nová.

Vďaka zákazu obchodovania v USA nemajú všetky telefóny Huawei uvedené na trh po máji 2019 aplikácie a služby Google. To je v poriadku pre čínsky trh, ale pre zvyšok sveta, ktorý prevádzkuje svoje telefóny s Androidom s obchodmi Play, Google Maps a Gmail, predstavuje veľmi skutočný problém.

Skôr ako vedľajšie služby Google na serveri Mate 30 Pro má teraz zmysel nakupovať a nájsť prémiový telefón s Androidom, ktorý je skutočne skonštruovaný na ich prevádzkovanie – a preto sa zdá, že je to dobrá správa, že spoločnosť Oppo skutočne zasahuje svojím krokom oznámené Find X2 Pro.

Vyhľadajte a nájdete

Prvý Oppo telefón, ktorý som použil a preskúmal, bol pôvodný Find X v roku 2018. Mal jemný mechanizmus vysúvania automaticky otváraných okien a jeho softvér bol trochu drsný okolo okrajov, ale bol to ohromujúci kus hardvéru. Napriek tomu som Huawei P20 Pro stále odporúčal priateľom, pretože to bolo jednoducho lepšie.

Preskočte vpred do roku 2020 a oveľa skôr odporúčam Find X2 Pro ako Mate 30 Pro alebo nadchádzajúce P40 Pro (všetky tieto telefóny sú „pro“, čo je konvencia pomenovania produktov, ktorú môžeme viniť Apple for), pretože možnosti spoločnosti Huawei bez služieb Google jednoducho nestoja za to.

S Find X2 Pro Oppo ukazuje, že môže vyplniť medzeru Huawei vľavo 1 Dodáva sa tiež v keramickej šedej farbe, ak si nemôžete poradiť s oranžovou vegánskou kožou

Viem, že môžete ukladať aplikácie, obchody s aplikáciami a služby, ale chcem, aby môj telefón bežal hladko a bez akýchkoľvek chýb alebo bezpečnostných rizík. Práve teraz to nie je to, čo získavate s najnovšími telefónmi Huawei, ak na ne hacknete Google.

Pred jeho uvedením na trh som išiel s Find X2 Pro a mal by to byť telefón na cementovanie Oppo na západnom trhu so smartfónmi. Pôvodná hra Find X bola skvelým začiatkom, stále pôsobivejšia séria Reno bola mostom a teraz sa zdá, že by to mohol byť začiatok veľkého predbiehania spoločnosti Oppo Huawei mimo Číny. Hviezdny rozpočet spoločnosti Oppo a telefónna linka strednej triedy vo Veľkej Británii, Európe, Austrálii a na Novom Zélande položili niekoľko veľmi dobrých podkladov pre túto veľmi vydanú verziu.

Veľké kroky

Find X2 Pro je obrovský – s čím telefónom nie je dnes – 6.7 Na displeji je vyrezaná jedna kamera v ľavom hornom rohu a robustná trojitá kamera vzadu. Okamžite sa cíti ako najmodernejší Oppo telefón, ktorý som použil s vynikajúcou zostavou, hmotnosťou a kvalitou obrazovky, čo je krokom dokonca aj od veľmi kvalitného zariadenia Reno 10x Zoom.

Spoločnosť Oppo vložila do prehrávača Find X2 Pro displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a na rozdiel od Samsung môže pracovať spolu s plným rozlíšením 1440p. Galaxy S20 Ultra, vďaka čomu si môžete vybrať medzi vysokou obnovovacou frekvenciou a rozlíšením. Vyzerá to neuveriteľne a ukazuje, že spoločnosť Oppo je viac ako schopná držať krok s konkurenciou.

Jednu vec, ktorú by som kritizoval, je absencia Oppo starosti v dizajne, ako je napríklad Reno 10x Zoom s fotoaparátom so žraločími plutvami. Nie sú tu žiadne pohyblivé časti, iba tenká, hladká doska s veľkým (veľmi veľkým) nárazom kamery. Nájsť X2 Pro vyzerá a vyzerá ako telefón Huawei alebo Samsung viac ako predtým, ale oranžová vegánska kožená verzia, s ktorou som hral, ​​vynikne.

Má tiež štandardne 5G a trojitý kamerový systém s 10x hybridným a 60x digitálnym zoomom. Kamery so zoomom sa zdajú byť tento rok prémiovou funkciou Android a bolo skvelé hrať sa s ňou, ale skutočným testom bude to, ako sa hlavné senzory zdvihnú oproti špičkovým telefónom iPhone 11 Pro a Google Pixel. 4,

S Find X2 Pro Oppo ukazuje, že môže vyplniť medzeru Huawei vľavo 2 Tentoraz sa nepohybujú žiadne pohyblivé časti fotoaparátu

Zostavenie a dojem z Find X2 Pro sú viac ako zvyšok high-end systému Android, čo nebude nehoda. Keď spoločnosť Huawei ohlási P40 Pro, bude to vyzerať podobne ako Find X2 Pro a môže to stáť oveľa viac. Find X2 Pro bude k dispozícii s rovnakými skvelými špecifikáciami, skvelými fotoaparátmi a celkovým zaťažením väčšej kompatibility so spoločnosťou Google.

Dôvera je kľúčová

Podľa spoločnosti IDC bol Oppo v januári tohto roku piatym najväčším predajcom smartfónov na svete, s Huawei na druhom mieste. Oppo však nie je pozadu Xiaomi a keďže vstupujeme do cyklu najnovších vydaní špičkových telefónov Snapdragon 865 (spolu s Huawei, LG a Sony spolu so Samsungom a Xiaomi), Oppo má skutočnú príležitosť jesť do západných Huawei predaja.

Budeme musieť počkať a položiť ruky na kontrolné jednotky zariadenia Find X2 Pro, aby sme zistili, či ho môžeme odporučiť nad všetko, čo spoločnosť Samsung uviedla vo svojej sérii S20, ale som presvedčený, že spoločnosť Oppo práve zvýšila rýchlosť. Huawei je v náleve a nie je to úplne jej chyba, ale teraz je vzrušujúce vidieť konkurenčnú značku, ako je napríklad krok Oppo, a ukázať západnému trhu, že má hranolky, aby vyplnila medzeru, ktorú Huawei začala opustiť.

Keď bude zariadenie X X Pro spustené začiatkom mája, bude stáť 1099 GBP / 1199 EUR. To znamená, že v žiadnom prípade nejde o lacný telefón a spravodlivú sumu vyššiu ako 899 Huawei Mate 30 Pro – ale viem, ktorý si kúpim.