S akým typom hostingu by ste sa mali spojiť?

Ak máte firmu a chcete získať prístup k jej čo najlepšiemu kontaktu, vytvorenie webovej stránky by malo byť jednou z najdôležitejších možností, s ktorou sa musíte popasovať. Keďže stovky poskytovateľov služieb súperia o pozornosť, výber najlepšej služby webhostingu sa môže ukázať ako veľmi náročná úloha. Akoby marketingový žargón používaný poskytovateľmi služieb, mali ste tiež rozsiahly zoznam technických žargónov, ako je šírka pásma, DNS a podobne, môže byť ešte viac mätúci.

Nebojte sa. Pomôžeme vám pochopiť rozdiel medzi rôznymi webhostingovými službami a ich efektivitu pri výbere najlepších možných skúseností pri dosahovaní vynikajúceho výkonu.

K dispozícii sú typy rôznych webových hostingových služieb

Ak sa chystáte začať podnikať, existuje niekoľko možností pre službu hostingu webových stránok. Každá z týchto webových stránok má hostiteľa a žiadna webová stránka nemôže fungovať bez webového hostiteľa. K dispozícii je veľa možností, ktoré zahŕňajú bezplatné služby webhostingu, zdieľaný hosting a vyhradený hosting. Výber správnej možnosti služby webhostingu bude závisieť od vašich individuálnych preferencií.

Bezplatná hostingová služba

Vhodné pre – Nové firmy, hobby blogovanie a nováčikoví blogeri

Bezplatný webhostingový plán môže byť skvelou voľbou, ak práve začínate nové podnikanie. Najlepšia výhoda bezplatnej hostiteľskej služby je, že vám môže pomôcť vytvoriť statickú webovú stránku alebo webovú stránku samotnú domovskú stránku. Môže to byť tiež vynikajúca možnosť na spustenie malej webovej stránky na zdieľanie s rodinou a priateľmi.

Samozrejme, možno nebudete mať správny stupeň kvality služieb, ako by ste očakávali od služby webhostingu. Môžete sa stretnúť s niekoľkými nedostatkami, pokiaľ ide o funkcie, zabezpečenie, zákaznícku podporu a ďalšie problémy. Môže to byť dobrá voľba na údržbu malej webovej stránky, ktorá nie je zameraná na podnikanie. Ak hľadáte kontrolu, bezpečnosť a spoľahlivosť svojich webových stránok, bezplatný webhosting nemusí byť tým pravým.

Zdieľaný webhosting

Vhodné pre – Najlepšie určené pre menšie webové stránky a začiatočníkov. Ide o relatívne nákladovo efektívne a efektívne možnosti.

Samotný názov by mal naznačovať, že – zdieľaný hosting beží na serveri, ktorý zdieľajú rôzni používatelia. To môže pomôcť zdieľať náklady medzi rôznymi používateľmi na jednom serveri. Vo väčšine prípadov pravdepodobne zaplatíte len okolo $5 až 10 dolárov mesačne za zdieľanie servera s inými používateľmi.

Obrázok – PCMag

Jeden z problémov by bol, že ak jeden z webových serverov zaznamená zvýšenú návštevnosť, ovplyvníte tým aj ostatné webové stránky na tom istom serveri. Tieto situácie sa vám môžu prakticky vymknúť spod kontroly a môžu spôsobiť vážne problémy s webom. V niektorých prípadoch nemusí dôjsť k vysokokvalitnému webhostingu.

Hosting VPS

Vhodné pre – Môže to byť skvelým riešením pre tých z vás, ktorí hľadajú lepšiu dostupnosť. Hosting VPS je pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť nečakané prestoje na svojom webe. Môže to byť tiež skvelá voľba pre tých z vás, ktorí hľadajú najlepšie prispôsobenie konfigurácie hostiteľa. Mala by to byť tiež skvelá voľba, ak sú na vašom webe veľké súbory a videá.

VPS je skratka pre Virtual Private Server. Táto služba je o krok vpred pred službou zdieľaného hostingu. Ak čelíte nárastu v súvislosti s vašou schopnosťou zdieľaného hostingu, bolo by vhodné migrovať na hosting VPS. Je to celkom podobné službe Shared Hosting, ale všetky webové stránky v službe sa správajú, ako keby išlo o samostatné a samostatné servery.

Obrázok – Hindsoft marketing

VPS Hosting je krok nad zdieľaným hostingom a krok pod dedikovaným hostingom. Server zdieľate s viacerými používateľmi, ale máte vlastné vyhradené zdroje, ktoré nemusíte zdieľať s inými používateľmi na tom istom fyzickom serveri. To by zaistilo, že vaše služby nebudú na vašom fyzickom serveri stiahnuté alebo ovplyvnené vašim susedom.

Ceny týchto služieb sa zvyčajne pohybujú od 50 do 200 dolárov. Presná cena môže závisieť od pamäte RAM a ďalších zdrojov, ktoré bežne získate.

Hosting WordPress

Vhodné pre – Najvhodnejšie pre používateľov WordPress. Ak ste pre svoj web používali WordPress, hosting WordPress môže byť skvelou voľbou.

Hosting WordPress je jedným zo špecifických typov hostingu webových stránok. Je to jedna zo špecifických možností pre dokonalé požiadavky na hosting. Ako by ste už pochopili, plán hostingu je zameraný na weby pracujúce s WordPress ako CMS. Služba webhostingu je špeciálne navrhnutá pre optimalizáciu na použitie s webom WordPress.

Jedna z obrovských výhod, ktoré hosting WordPress ponúka, spočíva v tom, že vám poskytuje vylepšené zabezpečenie vášho webu WordPress. Môžete sa rozhodnúť pre spravovaný hosting WordPress a zdieľaný hosting WordPress.

Zdieľaný hosting WordPress je podobný bežnému zdieľanému hostingu. Jediný rozdiel medzi zdieľaným hostingom a zdieľaným hostingom WordPress spočíva v tom, že je dodávaný s predinštalovaným programom WordPress. Spravovaný hosting WordPress vám poskytuje prístup k ďalším výhodám, ako je zabezpečenie, ukladanie do vyrovnávacej pamäte servera, fázovanie a rýchlejší výkon načítania.

Dedikovaný hosting

Vhodné pre – Špeciálne hostingové služby sú určené pre webové stránky na podnikovej úrovni. Môžu byť jednou z vynikajúcich možností pre vysokú návštevnosť. Odporúčame, aby ste sa rozhodli pre vyhradený hosting, ak má váš web viac ako 100 000 webových stránok mesačne.

To môže byť vaša najlepšia stávka pre vynikajúcu voľbu pre dokonalú efektivitu hostingu vôbec. Ako by mal naznačovať samotný názov, v špecializovanom hostingu ide o to, mať vlastný server na hostovanie svojich webových stránok. Vôbec by ťa nikto neobťažoval. Pretože by ste svoje zdroje zdieľali s nikým, váš web bude naďalej pracovať tak, ako najlepšie vie.

Obrázok – PCMag

Dedikovaný server vám poskytuje úplnú kontrolu nad všetkými vašimi webovými stránkami a ich zdrojmi. Táto služba bola považovaná za jednu z vynikajúcich možností a bola považovaná za špičkový hostingový plán. Pretože máte úplnú kontrolu nad všetkým, čo súvisí s vašim serverom a hostiteľským plánom, budete potrebovať dobré znalosti konfigurácie servera a ďalších parametrov.

Špecializovaná služba hostingu zaisťuje, že máte prístup k veľkému počtu rýchlostí prevádzkyschopnosti a rýchlejšiemu načítaniu vašich webových stránok. Nič neovplyvní váš web, pokiaľ ide o zvýšenú návštevnosť a výkon.

Cloud hosting

Vhodné pre – Cloud Hosting je jednou z vynikajúcich možností, ak máte webovú stránku pre stredné a veľké firmy. V prípade, že váš web rýchlo rastie, určite by sme odporučili zvoliť si službu cloudhostingu.

Toto je novší typ hostiteľskej služby, ktorá vznikla len nedávno. V zásade môže byť ekvivalentom hostingu VPS. Práve to by z neho urobilo jednu z vynikajúcich možností nákladovo efektívneho riešenia s pridanými výhodami hostiteľskej služby VPS. Cloudové hostingové služby sa dodávajú s niekoľkými vzdialenými servermi. Každý zo serverov by mal iné požiadavky. V prípade zlyhania jedného zo serverov preberajú zodpovednosť ostatné servery.

To by zaistilo, že cloud hosting je jednou z vynikajúcich možností bezpečnejších ako tradičný režim hostenia. Cloudový hosting vám poskytne prístup k vyššej miere dostupnosti. V ideálnom prípade by ste nemali žiadne problémy s fungovaním bez prestojov. Vaše stránky budú naďalej fungovať ako najlepšie a budú poskytovať plynulý a vysoký výkon.

Jednou z obrovských výhod, ktoré cloudový hosting ponúka, môže byť najlepšia možná škálovateľnosť poskytovaná službou. Pretože nemôžete na začiatku svojho webu predpovedať konkrétnu návštevnosť, v tradičnom modeli hostingu platíte za zdroje, ktoré nie sú potrebné, hneď od začiatku. Cloud hosting vám umožňuje rozšíriť sa podľa toho, ako váš web rastie.

Reseller Hosting

Vhodné pre – Táto služba je dobrou voľbou pre agentúry a webových dizajnérov. Môže to tiež fungovať dobre pre webových vývojárov, ktorí môžu svojim klientom poskytovať služby webhostingu a webového vývoja so správnou kvalitou služieb.

Reseller Hosting nie je pre každý druh používateľa alebo akýkoľvek druh podnikania. V prípade, že ste malým webom a pokúšate sa ho vytvoriť od začiatku, Reseller Hosting by nebol pre vaše potreby tou správnou voľbou. Reseller hosting je predovšetkým o predaji webhostingu na iných stránkach.

Obrázok – fly.biz

Reseller Hosting sa nepoužíva na vytváranie vašich webových stránok. Je to typická služba hostenia webových stránok s bielym štítkom. Hosting kúpite od poskytovateľa hostiteľských služieb a predáte ho majiteľom webových stránok.

Prejdite si podrobnú analýzu svojich potrieb v hostiteľovi a vyberte si najlepší hostingový plán pre vaše požiadavky.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3jmD0Zm