Roz┼í├şrenie siete: Telekom uzatv├íra na vlastn├ę n├íklady viac m┼Ľtvych miest

Z d├┤vodu vysok├ęho dopytu od 539 obc├ş zdvojn├ísobil Telekom 50 miest na roz┼í├şrenie mobiln├Żch telef├│nov LTE. Namiesto toho, aby h─żadal miesta pre bunkov├ę ve┼że, Telekom ich nechal urobi┼ą.

Spolo─Źnos┼ą Deutsche Telekom zv├Ż┼íila po─Źet pr├şjemcov na 100 v─Ćaka ve─żkej reakcii na bezplatn├║ expanzn├║ kampa┼ł ÔÇ×H─żad├íme rozhlasov├ę dieryÔÇť. Spolo─Źnos┼ą to ozn├ímila 27. febru├íra 2020. Aspo┼ł 50 ─Ćal┼í├şch obc├ş teraz dost├íva od spolo─Źnosti Telekom bunkov├║ ve┼żu LTE. ÔÇ×Zdvojn├ísob├şme po─Źet v├ş┼ąazovÔÇťpovedal Walter Goldenits, ved├║ci technol├│gie spolo─Źnosti Telekom v Nemecku. O roz┼í├şrenie LTE po┼żiadalo 539 obc├ş.

Informuje sa o prv├Żch 50 obciach. Na ostatn├Żch sa vz┼ąahuje toto: ÔÇ×Do apr├şla v├ís budeme informova┼ą, ┼że pr├şdeme. Teraz je to technick├í kontrola. Podrobnej┼íie sa pozrieme na to, ako sa hod├ş do n├í┼ího r├ídiov├ęho po─ża. D├║fam, ┼że v┼íetci m├┤┼żeme za─Źa┼ą tento rok.ÔÇťGoldenits vysvetlil. Ide predov┼íetk├Żm o v├Ą─Ź┼íie pokrytie vidieckych oblast├ş.

Hovorca Telekomu Markus Jodl povedal Golem.de v auguste 2019: ÔÇ×Telekom s├ím zn├í┼ía n├íklady na 50 miest. Taktie┼ż plat├şme n├íjomn├ę za miesta. Nemus├şme teda dost├íva┼ą ni─Ź. Chceme, aby bola lokalita poskytnut├í (rozhodnutie mestskej rady) a pomohla s implement├íciou (schva─żovac├ş proces). ). " Postavenie miesta v Nemecku trv├í v priemere dva roky.

Spolu s obcami boli identifikovan├ę m┼Ľtve miesta, n├íjden├ę miesta pre sto┼żiare a s─ż├║ben├ę r├Żchle schv├ílenia. Obzvl├í┼í┼ą ve─żk├Ż po─Źet ┼żiadost├ş pri┼íiel z Por├Żnia-Falcka (133), po ktor├Żch nasledovalo Severn├ę Por├Żnie-Vestf├ílsko (95) a Bavorsko (70). Celkovo bolo prijat├Żch 624 ┼żiadost├ş, ke─Ć┼że niektor├ę obce uviedli nieko─żko okresov.

Pl├ínova─Źi r├ídiov├Żch siet├ş zvy─Źajne h─żadaj├║ potenci├ílne miesta pre bunkov├ę ve┼że a potom sa obracaj├║ na obce. Ak obec odmietne umiestnenie, proces sa opakuje a trv├í nieko─żko mesiacov, niekedy aj rokov, uviedol Telekom.

Obce ako Sonnenberg v Brandenbursku, ktor├ę uviedli nieko─żko miest, sa pova┼żuj├║ za v├ş┼ąazov, aj ke─Ć Deutsche Telekom roz┼íiruje tri miesta s LTE v obci. Ak m├┤┼że by┼ą na jedno nov├ę miesto v budove dodan├Żch nieko─żko m┼Ľtvych miest, zapo─Ź├ştava sa to iba ako jeden v├ş┼ąaz. Toto je pr├şpad spolo─Źenstiev Perscheid a Breitscheid v Por├Żn├ş-Falcku. Za posledn├Żch nieko─żko t├Ż┼żd┼łov viac ako 100 obc├ş dostalo zamietnutie ┼żiadosti: v r├ímci celo┼ít├ítneho expanzn├ęho programu spolo─Źnosti Telekom z├şskavaj├║ nov├ę umiestnenie mobiln├Żch telef├│nov.

Zost├íva okolo 350 kompletn├Żch, potenci├ílne realizovate─żn├Żch aplik├íci├ş. Goldenits im s─żubuje rie┼íenie: ÔÇ×Chceme n├íjs┼ą rie┼íenia pre v┼íetky implementovate─żn├ę aplik├ície. Moment├ílne h─żad├íme mo┼żnosti pl├ínovania na┼íich expanzn├Żch programov na nasleduj├║ce roky.ÔÇťpovedal.

Zdroj: Golem.de

Popul├írne aj u ─Źitate─żov Areamobilu: Zo skupiny odch├ídza ┼í├ęf nemeck├ęho Telekomu Dirk W├Âssner. Pri stavbe 5G sa kritizovalo, ┼że reagoval pr├şli┼í pomaly.spolo─Źnos┼ą

Deutsche Telekom: Nemeck├Ż ┼í├ęf Dirk W├Âssner odch├ídza kv├┤li kritike roz┼í├şrenia 5G

Zo skupiny odch├ídza ┼í├ęf nemeck├ęho Telekomu Dirk W├Âssner. Pri stavbe 5G sa kritizovalo, ┼że reagoval pr├şli┼í pomaly. Technik spolo─Źnosti Deutsche Telekom v distribu─Źnej skrinkespolo─Źnos┼ą

Telekom: Konverzia IP bez odstránenia ochrne pripojenie

V pr├şpade prechodu na IP v sieti Deutsche Telekom vznikaj├║ v Meklenbursku-Prednom Pomoransku ve─żk├ę probl├ęmy. Deutsche Telekom pon├║ka nov├ę tarify pre Magenta Mobile Prepaid.t├ęma

Mobiln├ę pl├íny: Telekom pon├║ka neobmedzen├║ pau┼í├ílnu sadzbu mobiln├Żch d├ít ako predplaten├║ tarifu

Nov├ę predplaten├ę tarify spolo─Źnosti Deutsche Telekom zah┼Ľ┼łaj├║ tarifu pre smartf├│ny so skuto─Źnou pau┼í├ílnou sadzbou pre mobiln├ę d├íta s v├Żpovednou lehotou 4 t├Ż┼żdne