Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Roz┼í├şrenie o mobiln├ę telef├│ny: ÔÇőÔÇőZ d├┤vodu po┼żiadaviek LTE zlyh├íva najm├Ą spolo─Źnos┼ą Telef├│nica

Ke─Ć sa v roku 2015 dra┼żili frekvencie na roz┼í├şrenie LTE, po┼żiadavky boli: Prev├ídzkovatelia siet├ş by mali do konca roku 2019 ├║plne dod├íva┼ą ve─żk├║ ─Źas┼ą dom├ícnost├ş a hlavn├Żch dopravn├Żch tr├ís. Ako sa v┼íak dalo o─Źak├íva┼ą, najm├Ą matka O2 Telef├│nica nedosiahla svoje ciele.

Vypl├Żva to zo s├║─Źasn├Żch ├║dajov publikovan├Żch Feder├ílnou sie┼ąovou agent├║rou. V├Żsledky poch├ídzaj├║ od prev├ídzkovate─żov mobiln├Żch siet├ş, ktor├ş museli na konci roka dok├íza┼ą, ─Źi v roku 2015 splnili po┼żiadavky aukcie LTE. Po┼żiadavky boli: Od 1, V janu├íri 2020 mus├ş by┼ą dod├ívan├Żch 98 percent dom├ícnost├ş v celej krajine a 97 percent dom├ícnost├ş v ka┼żdom ┼ít├íte s minim├ílnou r├Żchlos┼ąou prenosu d├ít 50 Mbit / s na ant├ęnny sektor. Prev├ídzkovatelia siet├ş musia ├║plne pokry┼ą hlavn├ę dopravn├ę trasy, ako s├║ dia─żnice a ┼żeleznice.

Telefónica zaostáva

Pod─ża v├Żsledkov, ktor├ę s├║ teraz k dispoz├şcii, nem├┤┼że predov┼íetk├Żm sp─║┼ła┼ą po┼żiadavky spolo─Źnos┼ą Telef├│nica. Zatia─ż ─Źo Deutsche Telekom a Vodafone maj├║ celo┼ít├ítny podiel vy┼íe 98 percent dom├ícnost├ş, matersk├í spolo─Źnos┼ą O2 dosahuje iba 84,3 Percenta.

Ako zvy─Źajne, s├║ to najlep┼íie predov┼íetk├Żm mestsk├ę ┼ít├íty Berl├şn, Br├ęmy a Hamburg. Pod─ża v├Żsledkov v┼íetci oper├ítori siet├ş dosahuj├║ takmer ├║pln├║ dod├ívku dom├ícnost├ş v tejto oblasti. ─î├şm je v┼íak regi├│n viac vidiecky, t├Żm s├║ v├Żsledky slab┼íie. Toto je obzvl├í┼í┼ą zjavn├ę v spolo─Źnosti Telef├│nica. Na spodku zoznamu je Por├Żnie-Falcko na 65,4 Percenta. Medzit├Żm Telekom a Vodafone vo v┼íetk├Żch feder├ílnych ┼ít├ítoch sp─║┼łaj├║ po┼żadovan├Żch 97 percent alebo s├║ aspo┼ł bl├şzko neho.

Medzit├Żm nebol ┼żiadny prev├ídzkovate─ż siete schopn├Ż ├║plne z├ísobi┼ą hlavn├ę dopravn├ę trasy. Telekom a Vodafone v┼íak poskytuj├║ hodnoty viac ako 95 percent. Na druhej strane m├í Telef├│nica 77 na spolkov├Żch dia─żniciach,9 Percento a na ko─żajniciach do 80,3 Percenta.

D├┤vody zlyhania

Pod─ża Feder├ílnej agent├║ry pre sie┼ą existuje ve─ża d├┤vodov, pre─Źo prev├ídzkovatelia siet├ş zd├┤vod┼łuj├║ st├íle existuj├║ce m┼Ľtve miesta. Uv├ídzaj├║ sa vonkaj┼íie vplyvy, ako napr├şklad nedostato─Źn├í ochota prenaja┼ą si potenci├ílne miesto, nedostatok stavebn├Żch povolen├ş, ako aj ochrana pamiatok, pr├şrody a ┼żivotn├ęho prostredia. Spolkov├í vl├ída chce predov┼íetk├Żm ─Źeli┼ą byrokratick├Żm probl├ęmom opatreniami v novej strat├ęgii mobilnej komunik├ície.

Telef├│nica tie┼ż vol├í ÔÇťfunkcie ┼ípecifick├ę pre spolo─Źnos┼ą". Prev├ídzkovate─ż siete v┼íak chce po┼żiadavky splni┼ą do konca tohto roka. Na tento ├║─Źel okrem in├ęho 7.600 miest, ktor├ę sa maj├║ vytvori┼ą.

Ide o inform├ície poskytnut├ę prev├ídzkovate─żom siete

Je v┼íak rozhoduj├║ce, aby ├║daje poch├ídzali od prev├ídzkovate─ża siete. To, ─Źo sa pou┼ż├şvate─żom skuto─Źne p├í─Źi, je ─Ćal┼íia vec. Mapa r├ídiov├Żch dier, ktor├║ Feder├ílna sie┼ąov├í agent├║ra vytvorila na z├íklade ├║dajov o meran├ş pou┼ż├şvate─żov, tu poskytuje inform├ície. Inform├ície sa okrem toho t├Żkaj├║ iba dom├ícnost├ş. Preto nie je mo┼żn├ę presne vy─Ź├şsli┼ą rozsah, v ktorom sa Nemecko nach├ídza v tejto oblasti. V ├║dajoch uverejnen├Żch minul├Ż rok sa v┼íak uv├ídza len asi 70 percent.

Feder├ílna sie┼ąov├í agent├║ra v s├║─Źasnosti testuje hodnoty sie┼ąov├Żch oper├ítorov vlastn├Żmi meraniami, ─Źo bude trva┼ą nieko─żko t├Ż┼żd┼łov. Potom rozhodne aj o tom, ─Źi bud├║ ulo┼żen├ę pokuty. Pod─ża s├║─Źasnej pr├ívnej situ├ície to m├┤┼że dosiahnu┼ą a┼ż 100 000 EUR. "├Üradn├ę sankcie nie s├║ vyl├║─Źen├ę. Feder├ílna sie┼ąov├í agent├║ra ich pou┼żije, ak sl├║┼żia na zlep┼íenie starostlivostiÔÇ×Povedal predseda Feder├ílnej siete Jochen Homann.

Medzit├Żm kritick├ę slov├í poch├ídzaj├║ z priemyslu. Stephan Albers, gener├ílny riadite─ż zdru┼żenia alternat├şvnych poskytovate─żov Breko, uviedol vo vyhl├ísen├ş: ÔÇ×Nedodr┼żanie po┼żiadaviek na pokrytie nesmie vies┼ą k tomu, ┼że pr├íve na tieto oblasti sa v s├║─Źasnosti vz┼ąahuje cca 1,1 Vyu┼żite miliardy eur.ÔÇ×V├Żsledkom by nemalo by┼ą, ┼żeÔÇťspolo─Źnosti mobiln├Żch telef├│nov s├║ odmenen├ę aj za svoje vlastn├ę zlyhania".