Rozpoznanie tv├íre: ├║daje o z├íkazn├şkoch ─Źerpan├ę z Clearview

Americk├í spolo─Źnos┼ą Clearview sa stala zn├ímou svojou obrovskou datab├ízou na rozpozn├ívanie tv├íre. Po ├║niku ├║dajov sa verejnos┼ą mohla dozvedie┼ą, kto ich slu┼żby vyu┼ż├şva a ako ─Źasto.

Zrejme do┼ílo k ├║niku ├║dajov u poskytovate─ża slu┼żieb rozpozn├ívania tv├íre v USA, Clearview AI. V liste svojim z├íkazn├şkom spolo─Źnos┼ą pod─ża americk├ęho port├ílu The Daily Beast uviedla, ┼że bol zaregistrovan├Ż neautorizovan├Ż pr├şstup k internej datab├íze z├íkazn├şkov. S├║bor obsahoval zoznam z├íkazn├şkov, po─Źet ich pr├şslu┼ín├Żch pou┼ż├şvate─żsk├Żch ├║─Źtov a po─Źet ┼żiadost├ş. Servery a syst├ęmy spolo─Źnosti Clearview v┼íak neboli ohrozen├ę.

Spolo─Źnos┼ą, ktor├í je sotva zn├íma do janu├íra 2020, v posledn├Żch rokoch tajne vybudovala datab├ízu tv├íre s miliardami fotografi├ş. Pod─ża spr├ívy New York Times bol pr├şstup k datab├íze v minulom roku pon├║knut├Ż ako slu┼żba viac ako 600 agent├║ram. Zatia─ż v┼íak nie je zn├íme, ktor├ę policajn├ę a vy┼íetrovacie org├íny skuto─Źne vyu┼ż├şvali slu┼żby spolo─Źnosti Clearview v akom rozsahu.

├Üdajne najvy┼í┼íia presnos┼ą z├ísahov na svete

Mohlo by sa to v┼íak sta┼ą, ak by mal by┼ą zoznam z├íkazn├şkov vyraden├Ż. Pod─ża spolo─Źnosti Clearview by zoznam nemal obsahova┼ą hist├│riu vyh─żad├ívania org├ínov. ÔÇ×Bezpe─Źnos┼ą je najvy┼í┼íou prioritou spolo─Źnosti ClearviewÔÇťpovedal pr├ívnik spolo─Źnosti Tor Ekeland na ┼żiados┼ą spolo─Źnosti Daily Beast. Incident nebol v liste z├íkazn├şka ozna─Źen├Ż ako hack.

Spolo─Źnos┼ą inzeruje s presnos┼ąou z├ísahu 98,6 Percenta. To je ÔÇ×najvy┼í┼í├ş na sveteÔÇť a znamen├í, ┼że takmer nikdy nie s├║ falo┼ín├ę z├ísahy. Miera ├║spe┼ínosti 30 a┼ż 60 percent je uveden├í v dokumente (PDF).

Zdroj: Golem

Popul├írne aj u ─Źitate─żov Areamobilu: Chyba zabezpe─Źenia ─Źipov WLAN umo┼ż┼łuje ├║to─Źn├şkom ─Ź├şta┼ą ─Źas┼ą d├ítov├ęho prenosu ┼íifrovan├ęho WPA2. Ovplyvnen├ę s├║ 1 Miliardy zariaden├ş - z iPhone & amp; iPad horet├ęma

Zranite─żnos┼ą ─Źipov WLAN – postihnut├í miliarda telef├│nov iPhone, iPad, smartf├│nov Android a smerova─Źov

Bezpe─Źnostn├í diera v ─Źipoch WLAN spolo─Źnosti Broadcom & Cypress Semiconductor znamen├í, ┼że ┼íifrovan├Ż prenos ├║dajov je mo┼żn├ę ─Ź├şta┼ą ob─Źas. Pou┼ż├şvatelia slu┼żieb Google Pay a Paypal s├║ niekedy neautorizovan├ş a ve─żk├ę sumy boli odp├şsan├ę.t├ęma

paypal: Pou┼ż├şvatelia nahl├ísia podvod prostredn├şctvom slu┼żby Google Pay

Pou┼ż├şvatelia slu┼żieb Google Pay a Paypal boli neopr├ívnene odpo─Ź├ştan├ş z ich ├║─Źtov Google Pay a Paypal. S├║kromn├ę ÔÇőÔÇőby malo zosta┼ą s├║kromn├ę. Spolkov├í vl├ída nechce prin├║ti┼ą internetov├ę slu┼żby, aby poskytovali hesl├í v jednoduchom texte.t├ęma

Motivovan├Żch trestn├Żch ─Źinov: Vl├ída nechce prep├íja┼ą ┼íifrovanie heslom

Spolkov├í vl├ída nechce prin├║ti┼ą internetov├ę slu┼żby, aby poskytovali hesl├í v jednoduchom texte. Vypl├Żva to zo z├íkona.

sp├Ą┼ą

1 2 Rozpoznanie tv├íre: ├║daje o z├íkazn├şkoch klepnut├ę z gal├ęrie ClearviewImage pre ÔÇ×Rozpoznanie tv├íre: ├║daje o z├íkazn├şkoch stiahnut├ę z ClearviewÔÇť