Rozlúčte sa s Periscope: Twitter oznamuje z tohto dôvodu svoje zatvorenie

twitter zatvorí periskop

Ak teraz premýšľate o najlepších aplikáciách na streamovanie živých videí, Periscope by sa určite neobjavil. Táto aplikácia však Twitter kúpené pred 5 rokov bola vo svojej dobe streamovania priekopníkom. Pre veľa dôvodov, Nepodarilo sa jej udržať aktuálnu a už ju používa len veľmi málo ľudí, takže sociálna sieť vtáka oznámila jej definitívne zatvorenie.

Je to vyhlásenie, Twitter oznámili, že Periscope prestane fungovať v marci 2021, ale to od tohto momentu už neprijíma nové registrácie. Inými slovami, ak máte účet Periscope, budete môcť pokračovať v používaní aplikácie do marca 2021. Ak ste však neboli používateľom, nemôžete už Periscope používať. Prečo? Twitter urobili ste toto rozhodnutie? Potom vám to povieme.

Prečo? Twitter Rozhodli ste sa zatvoriť Periscope?

twitterový periskop

Oznámenie o zatvorení Periscope bolo niečo predvídateľné, na čo sme všetci čakali. Aplikácia bola dlhodobo zastaraná voči váhovým rivalom ako napr Twitch Y YouTube. Toto spôsobilo silnú migráciu používateľov Periscope na modernejšie platformy. Komunita Periscope sa teda v posledných rokoch dramaticky zmenšila do tej miery, že aplikácia v súčasnosti negeneruje príjmy ani na pokrytie vlastných nákladov na údržbu.

V oficiálnom vyhlásení v skutočnosti Twitter vysvetľuje, že dôvody zatvorenia Periskopu sú zníženie jeho používania a neustále zvyšovanie nákladov na údržbu. A samozrejme, ak aplikácia nemá dostatočne veľkú používateľskú základňu, aby sa mohla sama podporovať, Twitter musíte sa starať o jej údržbu a o peniaze prichádzate len v aplikácii, ktorá momentálne negeneruje žiaden druh zisku.

Čo teraz zostáva používateľom Periscope?

tučné písmo twitter

Ak ste boli používateľom Periscope, teraz vám nezostáva nič iné, len hľadať alternatívy. V prvom rade by ste to však mali vedieť Na stiahnutie údajov a videí Periscope máte čas do marca 2021. Po uzavretí zostane oficiálna webová stránka Periscope aktívna, ale bude zobrazovať iba verejné videá, ktoré boli doteraz nahrané.

Je tiež dôležité spomenúť, že odteraz až do konca bude Periscope menej prísny s požiadavkami na superprezentátora, čo je termín používaný v aplikácii na vyberte používateľov, ktorí môžu zbierať tipy od svojich sledovateľov. Títo super prezentujúci majú čas do 30. apríla 2021, aby dokončili zbieranie svojich tipov.

Teraz, pokiaľ ide o alternatívy k Periscope, sú najobľúbenejšie Twitch Y YouTube. Ak však chcete riešenie od tej istej spoločnosti, nezabudnite na to Twitter v roku 2016 spustila funkciu živého streamovania videa s názvom Twitter Žite s „technológiou Periscope“. Technicky teda najpodobnejší zážitok z Periskopu, aký nájdete Twitter naživo. Ak máte záujem, v tomto článku vám vysvetlíme, ako vysielať naživo Twitter.

Zdroj | Periskop