Rozlúčte sa s nechcenou reklamou registráciou na…

robinsonov zoznam, ako sa zaregistrovať

Nežiaduca reklama je v našich mobiloch prítomná už od úplných počiatkov mobilného telefonovania. Postupom času vznikli rôzne nástroje, ako tomu zabrániť, napríklad aplikácie, ktoré blokujú telefonický spam. Existujú však aj bezplatné služby, ako napríklad Robinsonov zoznam, ktoré vám ponúkajú jednoduchší spôsob, ako sa zbaviť reklamného obťažovania ktoré spoločnosti robia prostredníctvom SMS, telefonátov, e-mailov atď.

Napriek výhodám, ktoré poskytuje, o Robinsonovom zozname veľa ľudí nevie a preto si v tomto článku vysvetlíme, o čo ide. Okrem toho vás naučíme, ako sa zaregistrovať v tomto zozname, aby ste mohli zablokovať raz a navždy tú otravnú reklamu ktoré dostanete na svoj mobil.

Čo je Robinsonov zoznam a na čo slúži?

spam v systéme Android

Robinsonov zoznam je pomerne zriedkavé meno pre a službu odhlásenia z reklamy. Má to však svoje vysvetlenie. A práve tento názov pochádza z románu Robinson Crusoe, ktorého hlavný hrdina (nazývaný Robinson) je po stroskotaní na pustom ostrove izolovaný od civilizácie. Ľudia, ktorí sa pridajú k Robinsonovmu zoznamu, sú teda tiež izolovaní ako Robinsoni, ale v tomto prípade od všetkej publicity, ktorá prichádza zo zahraničia. Tento názov bol prevzatý z anglosaských reklamných systémov.

Technicky, ako je definované Španielskou agentúrou na ochranu údajov (AEDP), Robinsonov zoznam je služba, v ktorej ľudia, ktorí sa zaregistrujú, Nebudú môcť prijímať reklamu od spoločností, ktorých nie sú klientmi alebo ktorým nedali súhlas.. V skutočnosti všetky firmy, ktoré chcú realizovať reklamnú kampaň telefonicky, SMS, MMS alebo emailom, musia povinne (ako to ustanovuje zákon) kontrolovať Robinsonov zoznam a neposielať svoju reklamu ľuďom v ňom zaregistrovaným.

Takže v skratke, teoreticky, ak zaregistrujete na Robinsonovom zozname spoločnosti, s ktorými nemáte žiadny vzťah prestanú vám posielať reklamu.

Ako sa pripojiť k Robinsonovmu zoznamu, aby ste sa vyhli nechcenej reklame

kroky na vstup do zoznamu robinsonov

Tu sú kroky, ktoré musíte vykonať, aby ste sa zaregistrovali do Robinsonovho zoznamu:

  • Prejdite na webovú stránku Robinson List.
  • Vyplňte formulár, ktorý nájdete stlačením Zacieliť na seba zaregistrovať sa.
  • Po dokončení dostanete e-mail zo stránky s odkazom alebo tlačidlom, na ktoré musíte kliknúť aktivovať svoj účet a pokračujte v jeho konfigurácii.
  • Teraz uvidíte niekoľko sekcií s rôznymi médiami, kde sa môžete zaregistrovať a zastaviť prijímanie reklám. Potom zadajte telefónne čísla a e-maily, ktoré sú na vaše meno a ktoré chcete vylúčiť zo zasielania firemných reklám.
  • Uvidíte aj sekciu tzv Zrušenie hovoru kde môžete odvolať súhlas, ktorý ste udelili spoločnosti na prijímanie jej reklamy. Týmto spôsobom prestanete dostávať reklamu od spoločností, s ktorými ste mali vzťah.
  • Nájdete tu aj sekciu, kde môžete zrušte začiarknutie požadovaných sektorov (finančné, mimovládne, energetika a voda, telekomunikácie atď.), aby sa im dostalo publicity, ktorá sa ich týka.

Každopádne, venujte pár minút konfigurácii svojho profilu na Robinsonovom zozname, aby ste sa zbavili otravnej reklamy personalizovaným spôsobom. Majte na pamäti, že keď sa zaregistrujete, musíte počkaj aspoň 3 mesiacov aby sa blokovanie spamu stalo účinným.